اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 22 آبان 1398
29 مهر 1398 29 مهر 1398
16:09 16:09

بوشهر در خطر حمله ملخ ها!

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: احتمال حمله مجدد ملخ‌ها به استان بوشهر وجود دارد

حمله ملخ‌ها به بوشهر  در زمستان

به گزارش سلام نو، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با توجه به وضعیت بارندگی‌ها و اقلیم کشور حمله ملخ‌ها در سه ماه آخر سال برای همه مناطق کشور وجود دارد.

خسرو عمرانی  اظهار داشت: پیش‌بینی مبارزه با این آفت در سطح ۹۰۰ هزار هکتار از مزارع و مراتع شده است که باید تمهیدات اندیشیده و اقدام‌های لازم در این زمینه انجام شود.

وی تصریح کرد: در مرحله نخست هجوم ملخ صحرایی به کشور در بهمن‌ماه سال گذشته باهمت مردم، عزم مسئولان و کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی ۵۰ گروه به صورت زمینی و هوایی با این آفت مبارزه کردند.

عمرانی گفت: در سال گذشته ۱۰۴ هزار و ۳۱۵ هکتار از مزارع و مراتع استان بوشهر از وجود این آفت ناخوانده پاک‌سازی و با کمترین خسارت به بخش کشاورزی عوارض آن کنترل شد.

معاون جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: هرچند در زمان حاضر مشکلی در زمینه حمله ملخ‌ها نداریم اما بر اساس گزارش دریافتی از سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) احتمال طغیان موج جدیدی از این آفت در ایران در ماه آتی، وجود دارد.

وی تصریح کرد: بر این اساس برخی از استان‌های کشور از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان با خطر حمله احتمالی ملخ‌ها روبرو هستند.

عمرانی خاطرنشان کرد: در این زمینه کارگاه آموزشی ملی سیستم‌های سم‌پاشی و تجهیزات مورداستفاده در مبارزه با ملخ صحرایی با حضور استادان سازمان حفظ نباتات کشور و شرکت‌های تولیدکننده سم‌پاش‌های یو آل وی، توربولاینر، تکنسین‌ها و کارشناسان حفظ نباتات سراسر کشور به منظور ایجاد آمادگی و اتخاذ شیوه‌های مناسب مقابله با این آفت برگزار شد./ رکنا

اخبار مرتبط

icon news

تصادف عجیب با گراز!

سرهنگ جابر پاپری رئیس پلیس راه استان بوشهر، از واژگونی یک دستگاه خودروی سواری تیگو با...

خودروی پلیس در بوشهر آتش گرفت+عکس

مرکز اطلاع رسانی پلیس بوشهر در اطلاعیه ای علت آتش گرفتن خودروی پلیس در محور «بوشهر» ب...

توقیف یک شناور و یک کامیون حامل سوخت قاچاق

سردار ولی‌الله رضایی‌نژاد فرمانده دریابانی استان بوشهر از توقیف یک شناور و یک کامیون ...

کشف ۲ کامیون کالای قاچاق در بوشهر

سرهنگ حیدر سوسنی جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر از کشف 2 کامیون کالای قاچاق به ار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news