اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 26 تیر 1399
29 مهر 1398 29 مهر 1398
21:20 21:20

معاون وزارت کار از رشد 70 درصدی تشکل‌های کارگری خبر داد

معاون امور روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دولت روحانی توانستیم تشکل‌های کارگری را  به رشدی حدود 69 درصدی برسانیم که در طول عمر چهل‌ساله انقلاب کم‌سابقه بوده است

امیدواریم دولتی‌شدن آذرآب بزودی اتفاق بیفتد/نسبت به کارگران اراک بی‌تفاوت نیستیم

به گزارش سلام نو، حاتم شاکرمی در نشست هم‌اندیشی با جامعه کارگری استان مرکزی که در محل استانداری برگزار می‌شد، اظهار داشت: در دولت یازدهم و دوازدهم توانستیم تشکل‌های کارگری را در یک مدت به رشدی حدود 69 درصدی برسانیم. این مساله در طول عمر چهل‌ساله انقلاب کم‌سابقه بوده است. این نشان می‌دهد که ما معتقد به حضور و تقویت تشکل‌های کارگری هستیم.

او ادامه داد: امروز از 13 هزار تشکل کارگری از کل کشور 222 تشکل در استان مرکزی فعال است.

وی با بیان اینکه درباره قراردادهای موقت اشاره کردند که تعریف کار غیر مستمر در شورای‌عالی کار مصوب شده و در سه جلسه کمیسیون تخصصی دولت بحث شده، تصریح کرد: امیدواریم به‌زودی این مسئله در دولت تصویب شود.  البته در جلسه‌ای که در ژنو بودیم که با حضور 170 کشور برگزار می‌شد، بحث شده که قراردادهای کار و شکل کار در دنیای امروز تغییر کرده و باید به این مسئله توجه داشت.

شاکرمی گفت: تغییر فرایند انجام کار و رابطه کارگری و کارفرمایی باید شکل جدیدی پیدا کند. ما تا پایان سال یک همایش ملی گفتگوی سه‌جانبه گذاشتیم و در این همایش ملی بحث قراردادهای کار یکی از بحث‌های محوری است که به آن پرداخته خواهد شد.

معاون امور روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اصلاح قانون شوراها باید در دستور کار قرار بگیرد، تصریح کرد: امنیت شغلی برای اعضای شوراهای اسلامی کار ضروری است و طرح اصلاح قانون شوراها در کمیسیون اجتماعی به پایان رسیده و تشکل‌های کارگری و کارفرمایی نیز امضا کردند. اگر این قانون رأی بیاورد بخش عمده‌ای دغدغه‌های دوستان رفع خواهد شد.

شاکرمی خاطرنشان کرد: ما نسبت به کارگران اراک در هیچ شرایطی بی‌تفاوت نبوده و نیستیم. چهار تصمیم در ستاد تسهیل هپکو گرفتیم که از جمله بازگشت آن به دولت محقق شد.

وی در پایان تصریح کرد: درباره آذرآب مرتب رصد می‌کردیم. امیدوارم اتفاق نسبتاً خوبی که برای هپکو افتاد برای آذرآب نیز بیفتد./ ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

معلمان در تهران تجمع کردند

معلمان که اعضای تعاونی مسکن فرهنگیان هستند، مقابل اداره کل تعاون وزارت کار تجمع کردند...

اسامی رانندگان مشمول بسته حمایتی به وزارت کار داده شد

بنابر اعلام مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، فهرست رانندگان مشمو...

تکلیف دو میلیون و ۶۵۱ هزار ایرانی هفته آینده مشخص می شود

حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی گفت: به دو میلیون و ۶۵۱ هز...

ملی پوشان نابینا مشغول کار می‌شوند

طرح اشتغال اعضای تیم ملی فوتبال ۵ نفره نابینایان در نشست کمیته حمایت از ورزشکاران جام...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news