اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 27 آبان 1398
29 مهر 1398 29 مهر 1398
23:31 23:31

آمریکا هزاران زن داعشی را روانه عراق کرد

روز دوشنبه، منابع خبری گزارش دادند که نیروهای آمریکایی بیش از 1500 همسر اعضای گروه تروریستی داعش را از اردوگاه «الهول» واقع در حومه حسکه سوریه خارج و به عراق منتقل کرده اند

آمریکا ۱۵۰۰ زن داعشی را از سوریه به عراق منتقل کرد

به گزارش سلام نو به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، این تعداد از همسران اعضای داعش از آغاز حمله ترکیه به خاک سوریه از اردوگاه الهول خارج و به عراق منتقل شده اند.

این خبرگزاری روز یکشنبه نیز از انتقال زنان اعضای گروه تروریستی داعش به وسیله بالگردهای ارتش آمریکا از اردوگاه «الهول» در شرق شهر «الحسکه» در شمال سوریه خبر داد.

در همین ارتباط، شبکه الاخباریه سوریه نیز گزارش داد؛ نیروهای آمریکایی عناصر گروه تروریستی داعش را از زندان منطقه «مالکیه» استان حسکه به عراق منتقل می کنند.

این در حالی است که همزمان، آمریکا در حال خروج نیروهای نظامی خود از سوریه به دنبال دستور اخیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور است.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه در روزهای گذشته اعلام کرد که مسکو با شروع عملیات ترکیه در شمال سوریه، نگران محافظت از عناصر داعشی بازداشت شده در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه است.

بسیاری از کشورها نیز پیش از این نسبت به سرنوشت عناصر داعشی و خانواده آنها هشدار داده و آنها را تهدیدی برای امنیت و ثبات منطقه دانسته اند؛ بویژه آنکه احتمال می دهند عناصر داعش از درگیری کُردها با نیروهای ترکیه، سوء استفاده و فرار کنند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز روز چهارشنبه گذشته نسبت به اوضاع انسانی در شمال شرق سوریه و فرار عناصر داعشی از این مناطق در نتیجه حمله ترکیه به مناطق کردنشین هشدار داد.

حمله ترکیه به قلمرو تحت حمایت کردها در شمال شرقی سوریه به ترس‌ها درباره قدرت گرفتن دوباره داعش دامن زده است.

سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کرد که کردها دیگر نمی‌توانند مسئولیت نگهداری از هزاران داعشی و حامیان آنها را بپذیرند.

«مصطفی بالی» سخنگوی «نیروهای سوریه دموکراتیک» به رهبری کردها، مدعی شد که زندان‌های کردها ۱۲ هزار نفر از گروه‌های داعشی را در خود جای داده و اردوگاه‌های این مناطق نیز میزبان بیش از ۹۰ هزار نفر از خانواده‌های آنان است.

سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک تصریح کرد که این بمب، هر زمانی ممکن است منفجر شود و کردها دیگر نمی‌توانند مسوولیت جلوگیری از انفجار آن را بپذیرند./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

تخلیه سفارت آمریکا در بغداد

خبرها از عراق حاکی از آن است که سفارت آمریکا در منطقه امنیتی سبز عراق تخلیه شده است.

ترامپ مصمم به خروج نظامی از خاورمیانه نیست

طبق اعلام یک مجله آمریکایی، دونالد ترامب مصمم به خروج نظامیان آمریکایی از خاورمیانه ن...

معترضان در استان‌های جنوبی عراق تعطیل رسمی اعلام کردند

در بغداد و 9 استان جنوبی عراق در حمایت از معترضان و پیوستن به اعتصابات سراسری، اروز ت...

لندن داعشی‌های انگلیسی را از ترکیه تحویل نمیگیرد

دو روز پس از دستگیری داعشی اخراج شده از ترکیه در فرودگاه هیترو لندن، مقامات انگلیس تا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news