اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 آذر 1398
30 مهر 1398 30 مهر 1398
12:25 12:25

توهین بی سابقه بحرینی‌ها به بازیکنان ایران و سکوت تاج / موبایل و ساعت بازیکنان را گرفتند!

بحرین که میزبان تیم ایران برای بازی های مقدماتی جام جهانی بود با رفتار زشت تماشاچیان هنگام پخش سرود ملی ایران باعث ناراحتی هموطنان شد. حالا اخبار تازه‌ای از این رفتار ناپسند و حاشیه ای منتشر شده است که آنها با بازیکنان هم رفتار بدی در حین بازی داشته اند. 


به گزارش سلام نو، بحرینی ها برای تخریب روحیه بازیکنان تیم ملی ، برای ورود بازیکنان به ورزشگاه هم گیت گذاشته بودند و بازیکنان تیم ملی ایران مجبور شدند موبایل ها، ساعت ها و دیگر وسایلشان را در گیت تحویل ماموران بدهند. این موضوع نه تنها یک اتفاق نادر در دنیای فوتبال است که بازیکنان یک تیم را از گیت رد کرده و وسایلشان را بگیرند، بلکه باعث شد که ملی پوشان ایران ده دقیقه دیرتر به رختکن برسند. سرپرست تیم ملی ایران به این دلیل به ناظر مسابقه اعتراض می کند اما از آنجایی که این اتفاق برای اولین بار رخ داده ناظر بازی پاسخی به این اعتراض نداد.


مهمترین و ناجوانمردانه ترین اتفاق غیرفوتبالی بازی ایران و بحرین، در لحظه پخش سرود ملی ایران رقم خورد که تعدادی از هواداران بحرینی پشت نیمکت ایران شروع به سوت زدن کردند:" باید از بازیکنان و کادر فنی تیم ملی تشکر کنم که سرود کشورمان را کامل خواندند و کار درست را انجام دادند. شنیدم برخی کارشناسان می گفتند باید همان جا بازی را به هم می زدیم اما به نظرم بچه های ما بهترین کار را انجام دادند. عکس العمل ها باید متناسب با اتفاقات باشد." این را مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در ارتباط با اتفاقات این بازی گفت.


فدراسیون فوتبال بعد از این بازی اعتراض شدیدی را به فیفا فرستاد و سخنگوی فدراسیون نیز با آن ها صحبت کرد. پس از آن خود وزیر ورزش هم مستقیم در این ارتباط با مسئولان حرف زد. فدراسیون فوتبال در شکایتی که به فیفا ارسال کرده به تمامی اتفاقاتی که در بازی های تیم ملی ایران در بحرین در سال های مختلفی چون 2006 و 2008 رخ داده پرداخته و از فیفا خواهان برخورد با این کشور شده است.


فیفا نیز در اقدامی جالب روز گذشته با ارسال نامه ای رسمی به فدراسیون فوتبال ضمن اعلام این موضوع که شکایت ایران را دریافت کرده، از ورود به پروسه‌ی رسیدگی به آن خبر داد. باید دید آیا فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) با این برخوردهای غیرورزشی و غیراخلاقی برخوردهای لازم را خواهد کرد؟

/ورزش3

اخبار مرتبط

icon news

قرارداد مارک ویلموتس قبل از بازی با عراق فسخ شد

مهدی تاج به صورت رسمی اعلام کرد قرارداد با مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی فسخ شده است.

مدیریت یا هنر خلق فاجعه ملی؟ / تمام دروغ‌هایی که مهدی تاج به ما گفت

ظاهرا بندهای قرارداد ویلموتس بیشتر درسی بود که این مربی بلژیکی از کی‌روش گرفته بود و ...

ویلموتس واقعا رفتنی شد/سرمربی جدید کی می‌آید؟

شواهد نشان می‌دهد کار مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران بعد از ملاقات با مهدی تاج...

ویلموتس و تاج در ترکیه به توافق می رسند؟

رئیس فدراسیون فوتبال در نشستی که به زودی در کشوری غیر از ایران خواهد داشت با سرمربی ت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news