اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 23 آبان 1398
30 مهر 1398 30 مهر 1398
23:43 23:43

ظریف : آمریکا تهدیدی برای چندجانبه گرایی است

محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلای ایران اظهار کرد که علت اصلی جنبش عدم تعهد تقویت چندجانبه گرایی است چیزی که در حال حاضر از سوی آمریکا به شدت در معرض خطر است

ظریف : چندجانبه گرایی از سوی آمریکا به شدت در معرض خطر است

به گزارش سلام نو، ظریف سه شنبه شب در حین ورود به باکو در گفت و گو با خبرنگاران در فرودگاه بین المللی پایتخت جمهوری آذربایجان با اشاره به اینکه فردا (چهارشنبه) و قبل از اجلاس سران و نخست وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، جلسه وزرای خارجه این کشورها در باکو برگزار می شود، افزود: بیشتر تمرکز ما بر روی چندجانبه گرایی است و علت اصلی این جنبش تقویت چندجانبه گرایی خواهد بود.

وی گفت: لازم است کشورها مبنای دیپلماسی و مبنای چندجانبه گرایی را مورد توجه قرار دهند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: از طرف دیگری هم اجلاس سران و نخست وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد فرصتی را فراهم می کند تا دیدارهای در حاشیه این اجلاس با مقامات مختلف داشته باشیم که از این فرصت هم استفاده خواهد شد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران سه شنبه شب برای شرکت در جلسه وزیران امورخارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد وارد باکو شد.

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان روزهای ۲۵ و ۲۶ اکتبر (برابر ۳ و ۴ آبان ماه) میزبان هیجدهمین اجلاس سران و نخست وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد خواهد بود و قبل از این اجلاس، جلسه وزیران امور خارجه این کشورها در روزهای اول و دوم آبان برگزار خواهد شد.

در جلسه وزیران امورخارجه سند نهایی و اعلامیه مشترک اجلاس سران بازنگری و نیز برخی مسایل منطقه ای و بین المللی از جمله بحرانها و مناقشات موجود در نقاط مختلف جهان بررسی می شود.

قبل از اجلاس وزیران امورخارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، نشست کارشناسان ارشد این کشورها با هدف بررسی مقدمات اجلاس سران در روزهای ۲۹ و ۳۰ مهر ماه جاری در باکو برگزار شد./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

روزنامه نگاران زن هندی با ظریف دیدار کردند

عصر امروز، وزیر خارجه کشورمان با جمعی از بانوان هندی درباره موضوعات مختلف مانند رابطه...

ظریف: راه سختی در سوریه پیش رو داریم اما جایگزین دیگری وجود ندارد

محمدجواد ظریف پس از بازگشت از ژنو به کشور در توییتی بیان کرد پس از سال‌ها جنگ ویرانگر...

روحانی: برای جمهوری آذربایجان نیروگاه می سازیم

بنا به اعلام رئیس جمهور کشورمان، در بخش همکاری های صنعتی و خودروسازی زمینه همکاری خوب...

تحرک دیپلماسی ایران روی دور تند/ سخنرانی روحانی در باکو

با ورود وزیر خارجه کشورمان به باکو و در ادامه تحرکات دیپلماتیک گسترده بین المللی اش، ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news