اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 15 تیر 1399
30 مهر 1398 30 مهر 1398
23:43 23:43

ظریف : آمریکا تهدیدی برای چندجانبه گرایی است

محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلای ایران اظهار کرد که علت اصلی جنبش عدم تعهد تقویت چندجانبه گرایی است چیزی که در حال حاضر از سوی آمریکا به شدت در معرض خطر است

ظریف : چندجانبه گرایی از سوی آمریکا به شدت در معرض خطر است

به گزارش سلام نو، ظریف سه شنبه شب در حین ورود به باکو در گفت و گو با خبرنگاران در فرودگاه بین المللی پایتخت جمهوری آذربایجان با اشاره به اینکه فردا (چهارشنبه) و قبل از اجلاس سران و نخست وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، جلسه وزرای خارجه این کشورها در باکو برگزار می شود، افزود: بیشتر تمرکز ما بر روی چندجانبه گرایی است و علت اصلی این جنبش تقویت چندجانبه گرایی خواهد بود.

وی گفت: لازم است کشورها مبنای دیپلماسی و مبنای چندجانبه گرایی را مورد توجه قرار دهند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: از طرف دیگری هم اجلاس سران و نخست وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد فرصتی را فراهم می کند تا دیدارهای در حاشیه این اجلاس با مقامات مختلف داشته باشیم که از این فرصت هم استفاده خواهد شد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران سه شنبه شب برای شرکت در جلسه وزیران امورخارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد وارد باکو شد.

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان روزهای ۲۵ و ۲۶ اکتبر (برابر ۳ و ۴ آبان ماه) میزبان هیجدهمین اجلاس سران و نخست وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد خواهد بود و قبل از این اجلاس، جلسه وزیران امور خارجه این کشورها در روزهای اول و دوم آبان برگزار خواهد شد.

در جلسه وزیران امورخارجه سند نهایی و اعلامیه مشترک اجلاس سران بازنگری و نیز برخی مسایل منطقه ای و بین المللی از جمله بحرانها و مناقشات موجود در نقاط مختلف جهان بررسی می شود.

قبل از اجلاس وزیران امورخارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، نشست کارشناسان ارشد این کشورها با هدف بررسی مقدمات اجلاس سران در روزهای ۲۹ و ۳۰ مهر ماه جاری در باکو برگزار شد./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

ظریف به ادعای پمپئو درباره تحریم تسلیحاتی واکنش نشان داد

وزیر امور خارجه کشورمان به ادعای اخیر وزیر خارجه آمریکا درباره پایان تحریم تسلیحاتی ا...

تمدید محدودیت‌های قرنطینه‌ای در جمهوری آذربایجان

لیلا عبدالله اوا، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان اعلام کرد محدودیت‌ها در ای...

وزیر امور خارجه کشورمان وارد مسکو شد

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در راس هیاتی وارد مسکو شد.

ممنوعیت خروج از منزل در ۶ شهر جمهوری آذربایجان

هیات دولت جمهوری آذربایجان اعلام کرد در پی افزایش قابل توجه ابتلا به کرونا در هفته‌ها...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news