اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 21 آبان 1398
01 آبان 1398 01 آبان 1398
08:38 08:38

بازگشت آوارگان سوری از ترکیه به کشورشان

وزارت دفاع ترکیه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد در شمال سوریه با خروج شبه‌نظامیان کرد دیگر نیازی به عملیات جدید نیست.

ساختمان وزارت دفاع ترکیه

به گزارش سلام نو، وزارت دفاع ترکیه صبح امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که در این مرحله هیچ نیازی به انجام عملیات جدید در شمال سوریه نیست. این وزارتخانه افزود، واشنگتن به آنکارا اطلاع داده که خروج شبه‌نظامیان کرد از منطقه امن در شمال سوریه تکمیل شده است.

به نقل از سایت شبکه الجزیره، به دنبال توافقی که میان ترکیه و روسیه در سوچی درباره سوریه حاصل شد، وزارت دفاع ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: در این مرحله جز منطقه عملیات چشمه صلح، هیچ نیازی به انجام عملیات جدید نیست.

به این ترتیب در خارج از منطقه عملیات کنونی عملیات دیگری انجام نمی‌شود.

به موجب این بیانیه که توضیحاتی در مورد آخرین تحولات مربوط به عملیات ترکیه در شمال سوریه موسوم به "چشمه صلح" ارائه شده، آمریکا در پایان مهلت ۱۲۰ ساعته، عقب‌نشینی کامل نیروهای دموکراتیک سوریه منطقه امن در شمال شرق سوریه را به اطلاع آنکارا رسانده است.

در ادامه این بیانیه ضمن یادآوری توافق آنکارا-واشنگتن در ۱۷ اکتبر مبنی بر لزوم خروج نیروهای کرد طی ۱۲۰ ساعت از منطقه امن، تاکید شده است: ترکیه در خصوص تحقق این توافق حساسیت لازم را تاکنون نشان داده است. هرگز اجازه نخواهیم داد کریدور "تروریستی" در مرزهای جنوبی‌ کشورمان تشکیل شود، با قاطعیت به مبارزه با "تروریسم" ادامه خواهیم داد.

در این بیانیه آمده است:‌ در چاچوب توافق میان روسای جمهوری ترکیه و روسیه در سوچی در ۲۲ اکتبر، کار مشترک با روسیه از چهارشنبه ۲۳ اکتبر آغاز می‌شود. بنابراین، با ایجاد یک کریدور صلح در منطقه، برادران آواره سوری ما قادر خواهند بود به طور داوطلبانه و با اطمینان به خانه‌ها و سرزمین‌های خود بازگردند.

این وزارتخانه تاکید کرد، از امروز تلاش مشترک برای توافقات سوچی که بین اردوغان و ولادیمیر پوتین حاصل شده شروع می‌شود./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

نظامیان سوری یک روستا را از چنگ ترکیه درآوردند

دولت سوریه اعلام کرد که ارتش این کشور موفق شده است تا یک روستای واقع در شمال کشور را ...

استقبال خشن مردم الحسکه از نیروهای ترکیه!

سوری‌ های خشمگین در یکی از مناطق استان کردنشین الحسکه واقع در شمال سوریه با سنگ و لنگ...

نیروهای آمریکایی نزدیک چاه‌های نفت سوریه مستقر شدند

 اطراف چاه‌های نفت در استان الحسکه در شمال سوریه به اشغال نظامیان آمریکایی و شبه‌نظام...

۹۰۰ نیروی نظامی آمریکا در سوریه ماندند

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد 900 نیروی نظامی آمریکایی در سوریه باقی خواهند ماند و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news