اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 26 تیر 1399
01 آبان 1398 01 آبان 1398
10:50 10:50

دستگیری زوجی که 50 فقره خودرو سرقت کردند

سرهنگ کارآگاه "محسن معظمی گودرزی" رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری زوج سارق خودرو در شمال غرب تهران خبر داد و گفت: این زوج به دزدی 50 عدد خودرو اعتراف کردند.

دستگیری زوج سارق خودروهای مناطق شمال غرب تهران

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زوج سارق حرفه‌ای خودرو خبرداد و گفت: این زوج به ۵۰ فقره سرقت خودرو اعتراف کردند.

به گزارش سلام نو، سرهنگ کارآگاه "محسن معظمی گودرزی" در تشریح این خبر، گفت: در بیستم مرداد ماه امسال مرد جوانی در تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ ، ماموران کلانتری ۱۳۹ مرزداران را در جریان وقوع سرقت خودرو اش قرار داد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: شاکی در توضیحاتش به کارآگاهان، گفت: در روز حادثه ساعت ۸ صبح خودروام را مقابل درب منزل پارک کردم و وارد خانه شدم. حدود چند ساعت داخل منزل بودم و زمانی که برای سوارشدن به خودروام مراجعه کردم با اینکه خودرو به سیستم دزدگیر و قفل فرمان مجهز بود، متاسفانه توسط سارق یا سارقان به سرقت رفته است.

سرهنگ معظمی ابراز داشت: کارآگاهان پس از شنیدن گفته های شاکی راهی محل سرقت شدند و در بررسی از صحنه و تحقیقات انجام شده مشخص شد یک زوج سارق جوان خودروی مال باخته را سرقت کرده اند.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی بیان کرد: کارآگاهان در گام نخست با پالایش اطلاعاتی و بررسی پرونده های سرقت خودرو در محدوده غرب تهران، متوجه شدند سرقت های متعدد مشابه دیگری از قبیل: خودروهای سواری پراید، مزدا و وانت باری نیز به و وقوع پیوسته که حاکی از این است سرقت ها توسط این زوج انجام شده است.

سرهنگ معظمی با اشاره به اینکه در پایش های اطلاعاتی کارآگاهان موفق شدند هویت یکی از سارقان را که مردی ۳۰ ساله و تا کنون به دفعات مختلف توسط پلیس آگاهی دستگیر شده بود را شناسایی کنند، اضافه کرد: مخفیگاه وی در محدوده مرزداران شناسایی شد.

وی ابراز داشت: در شاخه دیگر از تحقیقات پلیسی در دهم مهر ماه سال جاری ماموران کلانتری ۱۴۰ باغ فیض هنگام گشت زنی در محدوده خیابان پیامبر به یک دستگاه پراید پارک شده در کنار خیابان که یک آقا کاپوت را باز کرده و یک زن نیز پشت فرمان نشسته مظنون می شوند و مأموران در بررسی اولیه متوجه ضد و نقیض گویی این زوج شده و ضمن دستگیری متهمان، هر ۲ سارق را تحویل پایگاه دوم پلیس آگاهی می دهند.

سرهنگ معظمی گودرزی تصریح کرد: هر ۲ متهم که منکر هر گونه سرقت بودند در پایگاه دوم متوجه تحت تعقیب بودنشان می شوند و در نهایت با پذیرش سرقت های ارتکابی به ۵۰ فقره سرقت خودرو های پراید، مزدا و وانت اعتراف کردند.

این مقام انتظامی گفت: مرد جوان در اظهاراتش گفت: به مدت یک سال و نیم پیش با همسر "۳۴ساله" ام در پارک محله مان واقع در مرزداران آشنا شدم و باهم ازدواج کردیم. از آنجایی که هردویمان اعتیاد شدید به مواد مخدر داشتیم، تصمیم گرفتیم برای تامین هزینه زندگی و مواد مخدر، خودرو سرقت کنیم و شروع به سرقت خودروهای پراید، مزدا و وانت کردیم. پس از سرقت، خودروها را به شهرستان های اطراف تهران منتقل می کردیم و پس از جداکردن قطعات ( رینگ و لاستیک – ضبط و پخش – باند و...) قطعات جدا شده را با نشر آگهی و فروش در سایت های فضای مجازی می فروختیم.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با اعتراف صریح این زوج به سرقت خودرو هر ۲ سارق با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم قرار دارند./ ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

بازداشت «جوجه زورگیر» با ۱۴ فقره زورگیری های مخوف !

جوان 18 ساله که به دلیل قیافه ریزش به «جوجه زورگیر» معروف شده بود در طول یک هفته از س...

کلاهبرداری میلیاردی وکیل قلابی در بوشهر

سرهنگ جوشن سهرابی رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر، از دستگیری وکیل قلابی در استان که اقدا...

متخصص قلابی ریه دستگیر شد/ آقای دکتر دیپلم داشت!

سرهنگ داوود معظمی گودرزی رییس پلیس فتای تهران بزرگ، از دستگیری متخصص قلابی ریه در این...

کلاهبرداران حرفه ای در تهران دستگیر شدند

 سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت، از بازداشت 17 کلاهبردار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news