اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 22 آبان 1398
01 آبان 1398 01 آبان 1398
10:20 10:20

توصیه‌های پلیس راهور به رانندگان در هوای بارانی

 سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور فاتب، به رانندگان توصیه کرد که با توجه به کاهش دید در هنگام بارندگی توجه لازم به جلو و سرعت مجاز را داشته باشند.

توصیه‌های ترافیکی در هوای بارانی

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور فاتب با توجه به آغاز بارندگی‌های فصل پاییز به رانندگان وسایل نقلیه توصیه کرد سرعت مجاز و مطمئنه را رعایت کنند.

به گزارش سلام نو، سرهنگ محمد رازقی اظهار داشت: رانندگان در نظر داشته باشند با توجه به کاهش میدان دید راننده، رانندگی در این آب و هوا نیازمند دقت بیشتری است. همچنین به کلیه رانندگان توصیه می‌گردد هر چه سریعتر نسبت به دریافت معاینه فنی و رفع نقص تجهیزات ایمنی اقدام کنند.

رازقی در این رابطه افزود: رانندگان محترم توجه داشته باشند، هنگام بارش باران دید راننده محدود می‌گردد و میدان دید وی کاهش می‌یابد و احتمال بروز تصادف به مراتب بالاتر می‌رود. لذا لازم است تجهیزاتی مثل برف‌پاک‌کن، بخاری و ... که نقص آن‌ها می‌تواند در دید راننده تاثیر گذار باشد، مورد بازبینی و در صورت نیاز رفع نقص قرار گیرند.

وی همچنین تأکید کرد: رانندگان محترم به‌صورت کامل قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند. لازم است این افراد به‌ طور ویژه سرعت مطمئنه را رعایت نموده و توجه کافی به جلو در زمان بارندگی را مد نظر داشته باشند. عابرین پیاده نیز هنگام عبور از عرض خیابان به چراغ راهنمایی و عبور خودروها توجه کنند. همچنین موتورسواران حتماً از کلاه ایمنی استفاده کنند و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را به‌طور کامل مد نظر قرار دهند تا شاهد وقوع سوانح رانندگی نباشیم./ ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

توقیف خودروهای شخصی مجهز به تجهیزات پلیسی

سرهنگ داود قاسمیان معاون عملیات ترافیک پلیس راهور ناجا  توقیف خودروهای شخصی مجهز به ت...

توصیه پلیس راهور: تا پایان هفته سفر نکنید

رئیس پلیس راهور ناجا به مردم توصیه کرد اگر قصد سفر تا پایان این هفته را دارند، سفر خو...

خواب آلودگی راننده عامل اصلی واژگونی اتوبوس

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا جزئیات خروج از جاده یک دستگاه اتوبوس...

11 فقره تصادف در گیلان

رئیس پلیس راه گیلان از 11 فقره تصادف در استان گیلان خبر داد که منجر به مجروح شدن 17...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news