اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
01 آبان 1398 01 آبان 1398
12:10 12:10

دلیل کمبود تاکسی هنگام بارش باران در پایتخت

علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران گفت: دلیل کمبود تاکسی هنگام بارش باران افزایش تقاضا در برخی خطوط است، به همین دلیل خطوط تاکسی را در 4 دسته طبقه بندی کردیم.

ماهانه 500 راننده تاکسی متخلف در تهران جریمه می‌شوند

به گزارش سلام نو، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران، درباره گلایه برخی از شهروندان به دلیل کمبود تاکسی هنگام وقوع بارش‌ها در پایتخت، اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های زیادی در این زمینه قبل از شروع پاییز انجام و دستورالعمل ویژه‌ای برای خطوط در نظر گرفته شده است.

وی افزود: البته در برخی از خطوط جای نگرانی در این زمینه نداریم ولی برخی از خطوط به دلیل افزایش تقاضا و برخی از مشکلات دغدغه‌هایی را برای ما و شهروندان به وجود می‌آورد. بر همین اساس خطوط تاکسی تهران را در 4 دسته طبقه‌بندی کره‌ایم تا اقدامات لازم به موقع انجام شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران ادامه داد:‌میزان تقاضا، تعداد ناوگان تاکسی و همپوشانی با خطوط موازی حمل و نقل عمومی از جمله عواملی است که در طبقه‌بندی خطوط حائز اهمیت است. همچنین هوشمندسازی پایانه‌های تاکسی را در دستور کار قرار داده‌ایم و در حال حاضر 8 پایانه به صورت مکانیزه کنترل می‌شوند و ورود و خروج تاکسی‌ها و میزان تقاضا از این طریق مورد رصد قرار می‌گیرد.

قنادان بیان داشت: پایانه‌ای مانند ونک بعدازظهرها بار ترافیکی زیادی داشته و پایانه شهید نظری این بار زیاد ترافیک برای صبح‌ها گزارش شده است و در پایانه‌‌های مرکز در هر دو شیفت صبح و بعدازظهر پیک ترافیک مسافر داریم که بر اساس همین موضوعات نظارت‌ها انجام می‌گیرد.

آمار غیبت غیرموجه تاکسی‌ها

وی اعلام کرد: تاکسی‌هایی که در شرایط بحرانی مانند وقوع بارش‌ها تخلف داشته باشند جریمه می‌شوند و در هیأت انضباطی به دلیل عدم حضور و فعالیت به موقع تخلف‌شان ثبت می‌شود. البته حداکثر غیبت غیرموجه تاکسی‌ها در هنگام وقوع بارندگی‌ها 10 تا 15 درصد است و بیشترین دلیل کمبود تاکسی در هنگام بارندگی ترافیک و دیر رسیدن به پایانه و سرخط است و این موضوع سبب تأخیر و غیبت آنها می‌شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران با اشاره به اینکه برای تخلف تاکسیران‌ها جدول جریمه لحاظ شده است،‌گفت:‌اگر تخلفات بیش از حد معمولی باشد حتی اخراج از ناوگان برای تاکسیران و ابطال پروانه راننده در نظر گرفته شده است.

قنادان با بیان اینکه نظارت با فعالیت تاکسی‌ها در روهای بارانی تشدید می‌شود، اعلام کرد: ماهانه حدود 500 راننده تاکسی توبیخ و جریمه می‌شوند که این میزان از تخلفات زیادی است چرا که آمار کل تاکسی‌ها حدود 80 هزار مورد است.

وی خاطرنشان کرد: با آغاز فصل پاییز توجه به خطوط پرتقاضا مدنظر قرار گرفته و یکی از جریمه‌هایی که برای رانندگان متخلف در نظر گرفته شده انتقال آنها از خطوط پرتقاضا به کم تقاضا است و همه این نوع موضوعات در هیأت انضباطی با دقت بررسی می‌شود./ فارس

اخبار مرتبط

icon news

رکورد بارندگی در تهران شکسته شد/۲۵ میلی‌متر فقط در ۱۸ دقیقه

مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای تهران اعلام کرد در 30 اردیبهشت ماه د...

اسامی استان های بارانی اعلام شد/ بارندگی در تهران تا کی ادامه دارد؟

فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: شدت بارندگی در تهران تا ظهر امروز ادامه دا...

سیل در کمین 11 استان کشور

سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای از ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور خبر داد و از مردم ...

جلسه شورای شهر تهران با ماسک آغاز شد!

در جلسه امروز شورای شهر ناهیدخداکرمی، آرش میلانی، الویری، خلیل آبادی، فخاری، مسجدجامع...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news