اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 21 آبان 1398
01 آبان 1398 01 آبان 1398
12:10 12:10

دلیل کمبود تاکسی هنگام بارش باران در پایتخت

علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران گفت: دلیل کمبود تاکسی هنگام بارش باران افزایش تقاضا در برخی خطوط است، به همین دلیل خطوط تاکسی را در 4 دسته طبقه بندی کردیم.

ماهانه 500 راننده تاکسی متخلف در تهران جریمه می‌شوند

به گزارش سلام نو، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران، درباره گلایه برخی از شهروندان به دلیل کمبود تاکسی هنگام وقوع بارش‌ها در پایتخت، اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های زیادی در این زمینه قبل از شروع پاییز انجام و دستورالعمل ویژه‌ای برای خطوط در نظر گرفته شده است.

وی افزود: البته در برخی از خطوط جای نگرانی در این زمینه نداریم ولی برخی از خطوط به دلیل افزایش تقاضا و برخی از مشکلات دغدغه‌هایی را برای ما و شهروندان به وجود می‌آورد. بر همین اساس خطوط تاکسی تهران را در 4 دسته طبقه‌بندی کره‌ایم تا اقدامات لازم به موقع انجام شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران ادامه داد:‌میزان تقاضا، تعداد ناوگان تاکسی و همپوشانی با خطوط موازی حمل و نقل عمومی از جمله عواملی است که در طبقه‌بندی خطوط حائز اهمیت است. همچنین هوشمندسازی پایانه‌های تاکسی را در دستور کار قرار داده‌ایم و در حال حاضر 8 پایانه به صورت مکانیزه کنترل می‌شوند و ورود و خروج تاکسی‌ها و میزان تقاضا از این طریق مورد رصد قرار می‌گیرد.

قنادان بیان داشت: پایانه‌ای مانند ونک بعدازظهرها بار ترافیکی زیادی داشته و پایانه شهید نظری این بار زیاد ترافیک برای صبح‌ها گزارش شده است و در پایانه‌‌های مرکز در هر دو شیفت صبح و بعدازظهر پیک ترافیک مسافر داریم که بر اساس همین موضوعات نظارت‌ها انجام می‌گیرد.

آمار غیبت غیرموجه تاکسی‌ها

وی اعلام کرد: تاکسی‌هایی که در شرایط بحرانی مانند وقوع بارش‌ها تخلف داشته باشند جریمه می‌شوند و در هیأت انضباطی به دلیل عدم حضور و فعالیت به موقع تخلف‌شان ثبت می‌شود. البته حداکثر غیبت غیرموجه تاکسی‌ها در هنگام وقوع بارندگی‌ها 10 تا 15 درصد است و بیشترین دلیل کمبود تاکسی در هنگام بارندگی ترافیک و دیر رسیدن به پایانه و سرخط است و این موضوع سبب تأخیر و غیبت آنها می‌شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران با اشاره به اینکه برای تخلف تاکسیران‌ها جدول جریمه لحاظ شده است،‌گفت:‌اگر تخلفات بیش از حد معمولی باشد حتی اخراج از ناوگان برای تاکسیران و ابطال پروانه راننده در نظر گرفته شده است.

قنادان با بیان اینکه نظارت با فعالیت تاکسی‌ها در روهای بارانی تشدید می‌شود، اعلام کرد: ماهانه حدود 500 راننده تاکسی توبیخ و جریمه می‌شوند که این میزان از تخلفات زیادی است چرا که آمار کل تاکسی‌ها حدود 80 هزار مورد است.

وی خاطرنشان کرد: با آغاز فصل پاییز توجه به خطوط پرتقاضا مدنظر قرار گرفته و یکی از جریمه‌هایی که برای رانندگان متخلف در نظر گرفته شده انتقال آنها از خطوط پرتقاضا به کم تقاضا است و همه این نوع موضوعات در هیأت انضباطی با دقت بررسی می‌شود./ فارس

اخبار مرتبط

icon news

جاسازی 100 کلیو تریاک در نوشابه+عکس

سرهنگ میرحسینی معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان یزد از کشف 100 کیلو جاسازی شد...

زمان تکمیل طرح میدان آزادی برای جلوگیری از آبگرفتگی

صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمران شهرداری تهران گفت: طرح موقت میدان آزادی برای جلوگیر...

آب گرفتگی برخی از معابر تهران در روزهای گذشته

مجتبی یزدانی، معاون شهردار تهران اعلام کرد بارش‌های پرحجم چند روز اخیر باعث آب‌گرفتگی...

یک قطار مترو ۱۰۰ میلیارد قیمت دارد

محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر از نیاز به اعتبار 200 میلیاردی ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news