اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 28 دی 1398
01 آبان 1398 01 آبان 1398
12:00 12:00

حواشی اعزام پسر رییس فدراسیون به مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا!

ناصر رسولی، مدیر تیم‌های ملی و سخنگوی فدراسیون تیراندازی اعلام کرد امیرمحمد دادگر(فرزند رئیس فدراسیون) در مسابقاتی که بیش از یک سال است در رشته اهداف پروازی مسابقات داخلی و برون مرزی برگزار می‌شود مثل دیگر ورزشکاران شرکت کرده و کسانی که بالاترین امتیاز را به دست آوردند، به مسابقات قطر اعزام می‌شوند. پسر آقای دادگر هم از این قاعده مستثنی نبوده و با توجه به عملکرد و نمره‌ای که به دست آورده جزو نفرات اعزامی قرار گرفته است.

تمرین تیم ملی تیراندازی

سخنگوی فدراسیون تیراندازی می‌گوید فشنگ‌هایی که در آلمان جا مانده بود را هنوز تحویل نگرفته‌اند و شرکت قطری قول داده در اولین فرصت آنها را به ایران تحویل بدهد.

ناصر رسولی، مدیر تیم‌های ملی و سخنگوی فدراسیون تیراندازی در مورد اردوی تیم ملی تفنگ و تپانچه ایران در هانوفر گفت: اردوی خیلی خوبی داشتیم، ملی‌پوشان با امکانات، فشنگ و ساچمه خوبی کار کردند. این اردو در ادامه اردوهای تهران بود و از نظر روحی_ روانی برای تیراندازان موثر بود.

او در پاسخ به این سوال که‌ فشنگ‌های جامانده ایران در آلمان را تحویل گرفتید؟ بیان کرد:  فشنگ‌ها را نیاوردیم؛ این موضوع فعلا در دست بررسی است و فشنگ‌ها در اولین فرصت به کشور وارد می‌شوند. مستنداتمان را به شرکت قطری ارائه دادیم که عذرخواهی کرد و گفت در اولین فرصت فشنگ‌ها را به ایران تحویل می‌دهند. البته باید پیگیری کنیم که زودتر به دستمان برسد.

رسولی در مورد زمان اعزام تیم ملی به مسابقات قهرمانی آسیا در قطر که آخرین پنجره توزیع سهمیه المپیک 2020 است، گفت: هفته آینده و چند روز قبل از شروع مسابقات تیم را اعزام می‌کنیم تا آنجا هم تمرینات خود را پیگیری کنند و با شرایط آب و هوایی قطر سازگار شوند.

او در مورد اعزام امیرمحمد دادگر(فرزند رئیس فدراسیون) به مسابقات قهرمانی آسیا بیان کرد: بیش از یک سال است که در رشته اهداف پروازی مسابقات داخلی و برون مرزی برگزار می‌شود و همه ورزشکاران در مسابقات شرکت کردند و کسانی که بالاترین امتیاز را به دست آوردند، اعزام می‌شوند. پسر آقای دادگر هم از این قاعده مستثنی نیست و با توجه به عملکرد و نمره‌ای که به دست آورده جزو نفرات اعزامی قرار گرفته است.

رسولی در مورد اعزام هفت تیرانداز اهداف پروازی به قهرمانی آسیا در حالی که این رشته هیچ گاه شانس کسب سهمیه المپیک را نداشته است، گفت: مسابقات قطر آخرین فرصت کسب سهمیه المپیک است و باید در تمامی رشته‌ها حداکثر نفرات را اعزام کنیم تا نتایج خوبی به دست بیاوریم. در بخش تفنگ نیز احتمالا تیم نوجوانان و جوانان را همراه با بزرگسالان اعزام کنیم چون آنها هم تیم ملی ما هستند و اسامی برایمان اهمیت ندارد و هر ورزشکاری که توانایی کمک به کشورش را داشته باشد اعزام می‌شود. این مسابقات تنها فرصت برای کشورهای قاره آسیا است تا سهمیه المپیک بگیرند بنابراین بیشتر نفرات خود را به مسابقات اعزام می کنند تا بیشترین شانس را داشته باشند. ما هم نباید نسبت به قبل تعداد ورزشکاران را پایین بیاوریم و شانس‌مان را به کشورهای رقیب بدهیم در نتیجه تا جایی که قانون مسابقات اجازه می دهد  ورزشکارن را اعزام می‌کنیم.

رسولی با بیان اینکه تیراندازانی که سهمیه المپیک گرفتند هم به قطر اعزام می‌شوند، افزود:  هر چند خانم خدمتی و صادقیان باتجربه هستند اما به مسابقات بین‌المللی نیاز دارند. ورزشکاران چینی، هندی و کره  که قبلا سهمیه گرفتند هم شرکت می کنند چون این ورزشکاران قرار است در المپیک با هم مسابقه بدهند پس باید شناخت بیشتری از یکدیگر داشته باشند و آمادگی خود را بالا ببرند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

icon news

تست دوپینگ دو تیرانداز مثبت اعلام شد

رضا ملک محمدی دبیر فدراسیون تیراندازی اگرجه تست مثبت ورزشکاران تیرانداز را تایید کرده...

لغو اردوی دورتمند تیراندازان

  تیراندازان ایران پیش از اعزام به مسابقات جام جهانی چین و کسب سهمیه المپیک عازم اردو...

نایب رییس فدراسیون: داشتن مربی خارجی هم برای تیم ملی و هم برای مربیان داخلی مؤثر است

نایب رییس بانوان فدراسیون تیراندازی گفت: مربیان داخلی در کنار مربیان خوب خارجی کار ر...

دعوت زهرا نعمتی به تیم ملی بستگی به نظر کادر فنی دارد

دبیر فدراسیون تیر و کمان درباره غیبت زهرا نعمتی در آخرین مرحله رنکینگ کشوری و دعوت وی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news