اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 24 آبان 1398
02 آبان 1398 02 آبان 1398
11:55 11:55

محمد القحطانی بر اهمیت توافق هسته‌ای با ایران در سازمان ملل تاکید کرد

محمد القحطانی، نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل اعلام کرد پادشاهی عربستان بر اهمیت یک توافق بین‌المللی برای اطمینان از ماهیت برنامه هسته‌ای ایران تاکید دارد.

به گزارش سلام نو، نماینده عربستان در سازمان ملل بر اهمیت توافق هسته‌ای با ایران برای اطمینان از ماهیت برنامه هسته‌ای این کشور تاکید کرد.

محمد القحطانی نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل در سخنرانی خود در کمیته خلع سلاح و امنیت بین‌الملل مجمع عمومی سازمان ملل از جامعه جهانی و اعضای معاهده منع اشاعه هسته‌ای (NPT) خواست تا برای تضمین خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای و تسلیحات کشتار جمعی به وظایف خود عمل کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پادشاهی عربستان بر اهمیت یک توافق بین‌المللی جامع در خصوص برنامه هسته‌ای ایران تا تضمین کند که این کشور به هیچ طریقی به سلاح هسته‌ای دست نمی‌یابد، تاکید دارد.

نماینده عربستان همچنین نپذیرفتن معاهده NPT از سوی رژیم صهیونیستی و عدم نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر تاسیسات هسته‌ای صهیونیست‌ها را تهدیدی جدی برای صلح و ثبات بین‌الملل و نقض بسیاری از قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل دانست.

به گزارش ایسنا، رژیم صهیونیستی به عنوان تنها دارنده زرادخانه هسته‌ای در خاورمیانه تاکنون به‌طور رسمی این مسئله را نپذیرفته و به عضویت هیچ معاهده بین‌المللی در زمینه عدم اشاعه هسته‌ای درنیامده است، اما جامعه بین‌الملل هرگز این رژیم را برای پدیرفتن این مسئله و اذعان به داشتن کلاهک‌های هسته‌ای تحت فشار قرار نداده است.

این مقام سعودی همچنین در حالی از تضمین ماهیت برنامه هسته‌ای ایران سخن گفته است که مقامات کشورمان بارها تاکید کرده‌اند که فعالیت‌های هسته‌ای ایران کاملا برای اهداف صلح‌آمیز است و برای همین منظور نیز همواره با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کرده است.

جمهوری اسلامی ایران علاوه‌ بر این در سال 2015 با گروه موسوم به 1+5 به یک توافق هسته‌ای جامع دست یافت تا اطمینان دهد که ماهیت برنامه هسته‌ای کشورمان کاملا صلح‌آمیز است و ایران به هیچ وجه به دنبال دست یافتن به سلاح هسته‌ای نبوده و نیست؛ چرا که طبق فتوای مقام معظم رهبری در اختیار داشتن سلاح‌های کشتار جمعی خلاف موازین و اصول دین اسلام است.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

دلقک بازی جدید ترامپ!

"دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا در ویدئویی که به تازگی منتشر شده با لحنی تمسخرآمیز ...

روحانی دلیلش را برای مذاکره نکردن با ترامپ در سفر به نیویورک اعلام کرد

حسن روحانی رییس جمهور کشورمان در جلسه امروز هیات دولت گفت: راه برای مذاکره با آمریکا ...

فیلم اصلی رفتار پلیس آمریکا هنگام خروج ظریف از سازمان ملل

وقتی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در سازمان ملل بود فیلمی چند ثانیه‌ای از و...

از تهدیدهای اروپا بی اطلاعم

سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار کرد این به اهدافش در سازمان ملل دست یافت ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news