اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 14 تیر 1399
02 آبان 1398 02 آبان 1398
12:05 12:05

توکلی: در مبارزه با فساد، اصولگرا و اصلاح‌طلب نمی‌شناسیم!

احمد توکلی، رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت بیان کرد دیده‌بان شفافیت و عدالت،  رقیب دولت نیست و رفیق سازمان‌های نظارتی است. ما در مبارزه با فساد، اصولگرا و اصلاح‌طلب نمی‌شناسیم و هرکس فاسد باشد علیه او اقدام می‌کنیم.

توکلی: فارغ از جناح بندی ها علیه فاسد اقدام می کنیم

به گزارش سلام نو، رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت گفت: ما در مبارزه با فساد، اصولگرا و اصلاح‌طلب و شیعه و سنی نمی‌شناسیم و هرکس که پاک باشد با او دست می‌دهیم، هرکس فاسد باشد علیه او اقدام می‌کنیم و هرکس هم بی‌گناه و مظلوم‌ باشد به دادش می‌رسیم.

«احمد توکلی» روز پنجشنبه در همایش هم‌اندیشی داوطلبان همکاری با دیده‌بان شفافیت و عدالت، اظهار کرد: سال ۹۱ یا ۹۲، عده‌ای از دوستان جوان‌تر به منزل ما آمدند و گفتند شما مدعی هستی که برخی به‌طور سیستماتیک فساد می‌کنند ولی چرا به تنهایی با فساد مبارزه می‌کنی؟

وی دیده بان را رقیب دولت ندانست و گفت: دیده‌بان به دنبال مطامع مالی و کسب قدرت نیست و رقیب دولت هم نیست. دیده‌بان شفافیت و عدالت، رفیق سازمان‌های نظارتی است. فلسفه دیده‌بان، مبارزه مشروع و قانونی با فساد و مفسد است.
رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت با بیان اینکه ما کمک‌ کار مجلس، دولت و قوه قضائیه هستیم، اظهار داشت: پرونده‌های سنگینی که میلیون‌ها تومان هزینه می‌خواهد تا کیفرخواست آن آماده شود را انجام می‌دهیم و تحویل دستگاه قضا می‌دهیم.
توکلی با بیان اینکه دیده‌بان شفافیت و عدالت، توان مجازات قانونی مفسد را ندارد، گفت: بزرگترین‌ اهرمی که برای مجازات در اختیار ما قرار دارد، افکار عمومی است که خیلی‌ها هم از آن ‌هراس دارند.

فساد بزرگترین مانع توسعه است
توکلی بزرگترین مانع بر سر راه توسعه را فساد دانست و گفت: فساد، اشتغال را کم می‌کند و هزینه تولید را بالا می‌برد. از لحاظ فرهنگی، فساد، روحیه کار را از بین می‌برد و دروغ را رواج می‌دهد.
وی با بیان اینکه در مسیر فعالیت دیده‌بان، متوجه شدیم که فساد خیلی بیشتر از آن چیزی است که فکر می‌کردیم، گفت: اخیراً پرونده‌ای به دستم رسید که در یکی از روستاهای لامرد، همه منازل مردم را زد و بند کرده‌اند. لیست همه افراد متخلف در این پرونده موجود است و به سراغ‌شان می‌رویم. هرچند آقای رئیسی هم در برخورد با این تخلفات، مصمم است.
رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت با تمجید از  اهتمام رئیس قوه قضاییه در مبارزه با فساد گفت: در پرونده هفت سنگان، رئیسی گفت قاضی‌ای را برای این پرونده اختصاص داده‌ام که نفوذناپذیر است.
توکلی با بیان اینکه باید کاری کنیم که ‌مردم به صحنه مبارزه با فساد بیایند و حرکت اجتماعی در مبارزه با فساد ایجاد شود، افزود: هدف ما این بود که ترس و یاس مردم نسبت به مبارزه با فساد را کم کنیم.
توکلی با بیان اینکه توفیقات ما در مبارزه با فساد، بیش از چیزی است که فکر می‌کردیم، گفت: خطاب به یکی از وزرا نوشتم که فلان فرد فاسد است، نماینده خود را بفرست تا اسناد را ارائه دهیم. او چون به ما اعتماد داشت، بدون اینکه نماینده‌ای بفرستد، آن فرد را عزل کرد.
وی ادامه داد: چند روز بعد دیدیم که آن وزیر می‌خواهد فرد فاسد را در جای دیگر به‌کارگیری کند. وقتی علت را پرسیدم، گفت که نماینده‌ها فشار آورده‌اند و چاره‌ای نیست. به او گفتم به نماینده‌ها بگو با توکلی طرف هستید.
رییس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت افزود: در نهایت، وزیر مورد نظر، آن فرد فاسد را در جای دیگری به‌کارگیری کرد که ما به سراغش خواهیم رفت.

مجرمان یقه سفید و مجرمان یقه آبی


توکلی با بیان اینکه ما با مجرمین یقه‌سفید روبرو هستیم، گفت: مجرمین یقه‌سفید، کسانی هستند که در محیط خودشان صاحب نفوذ و احترام هستند و کسی باور نمی‌کند که آن‌ها اهل فساد هستند.
وی، یقه آبی‌ها را مجرمان معمولی دانست که خیلی نمی‌توانند فساد خود را وسعت دهند و زود هم دستگیر می‌شوند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، یکی از نمونه‌های مجرمان یقه‌سفید را مدیران عامل برخی بانک‌هایی دانست که با یک امضا، هزار میلیارد تومان به یک فرد وام می‌دهند ولی حاضر نیستند سه میلیون تومان وام به کسی بدهند که زندگی‌اش در معرض خطر است.
وی تاکید کرد: همه را به خیانت متهم نمی‌کنم ولی حتما در این کار، خیانت شده است.
رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت تصریح کرد: ما در مبارزه با فساد، اصولگرا و اصلاح‌طلب و شیعه و سنی نمی‌شناسیم و هرکس که پاک باشد با او دست می‌دهیم، هرکس ناپاک باشد علیه او اقدام می‌کنیم و هرکس هم بی‌گناه و مظلوم‌ باشد به دادش می‌رسیم.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

اولویت شورای شهر مبارزه با فساد بود

سونیا اندیش، نائب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت که اعضای شورای شهر و شهرداری تبریز ...

اگر مردم امکان مراجعه و ارتباط نزدیک با مسئولان داشتند، حادثه آبان سال جاری و دی 96 شکل نمی‌گرفت

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم بیان کرد از برخورد قاطعانه قوه قضاییه بخاطر برخورد قا...

واکنش احمد توکلی به رد صلاحیت کاندیداهای اصلاح‌طلب

احمد توکلی در واکنش به رد صلاحیت کاندیداهای اصلاح‌طلب، نامه ای به اعضای شورای نگهبان ...

ماجرای لپ تاپ و گوشی هدیه‌ای که بانک کشاورزی در ماشین دژپسند جاسازی کرد!

احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده‌بان شفافیت از فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news