اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 24 آبان 1398
02 آبان 1398 02 آبان 1398
13:24 13:24

جنیدی با وزیر دادگستری ژاپن دیدار کرد

 لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور که در مراسم تاجگذاری امپراتور جدید ژاپن در توکیو حضور داشت امروز (پنج‌شنبه) با کاتسویوکی کاوایی وزیر دادگستری ژاپن دیدار و گفت و گو داشت.

پرچم ایران و ژاپن

به گزارش سلام نو در این دیدار لعیا جنیدی ضمن تبریک انتصاب کاوایی به سمت وزیر دادگستری ژاپن، بر توسعه همکاری های حقوقی و قضایی دو کشور تاکید و گفت: من از ایده مطرح شده از سوی شما تحت عنوان "دیپلماسی امور قضایی" حمایت کرده و آماده همکاری در این زمینه هستیم.

وی همچنین به موضوع دیپلماسی در امور حقوقی و همکاری دو کشور در حوزه‌های آموزشی و تحقیقاتی با کانون های وکلا و دانشکده ‌ای حقوق اشاره کرد.

معاون رئیس جمهور در خصوص فرصت های شغلی ایجاد شده در ژاپن اظهار امیدواری کرد که جمعیت جوانان تحصیلکرده ایرانی هم بتوانند از فعالیت های حرفه ای و دوره های مهارت ورزی در ژاپن استفاده کنند و بدین ترتیب هم منشاء خدمات برای کشور ژاپن باشند و هم حاصل تجربیات خود را برای کشورشان ایران به ارمغان بیاورند.

جنیدی در ادامه اجرای توافقات بین دو کشور از جمله موافقتنامه انتقال محکومین به حبس را گامی در جهت حل مشکلات مربوط به اتباع دو کشور دانست.

کاوایی وزیر دادگستری ژاپن هم ضمن تشکر از حضور جنیدی در مراسم امپراتور ژاپن، گفت در سال ۲۰۱۶ به عنوان مشاور ویژه نخست وزیر ژاپن به ایران سفر کردم و دیدارهای خوبی با مقامات ایرانی داشتم. من در آن سفر از نزدیک با کشور شما آشنا شدم و دیدم که زمینه های زیادی برای همکاری بین دو کشور وجود دارد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

جنیدی: معتقد به وصول کل بدهی‌های بابک زنجانی نیستیم

لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیأت دولت گفت: قوه قضائیه باید رأسا د...

شیوه نامه انضباطی دانشجویان توسط معاونت حقوقی رییس‌جمهور بررسی می‌شود

جنیدی خبر از بررسی و اصلاح  شیوه نامه انضباطی دانشجویان و شیوه نامه انضباطی جدید در م...

معاون حقوقی رئیس جمهور: دولت می‌خواهد مشکلات را کارشناسی شده حل کند

لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور بیان کرد دولت در تلاش است مشکلات موجود را با کار ک...

ظریف: نمی‌شود یک توافق "چند جانبه" را "یک جانبه " اجرا کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه که در سفر ظریف به ژاپن او را همراهی می‌کند، گفت: تنها راه حفظ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news