اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 16 تیر 1399
03 آبان 1398 03 آبان 1398
13:38 13:38

رئالی‌ها هنوز حامی زیدان هستند

بر اساس گزارشی که روزنامه مارکا منتشر کرد تنها 19.4 هواداران رئال خواهان اخراج زیدان هستند و جبهه هواداران رئال هنوز خواهان حفظ این مربی برجسته است، در حالی که برخی نظر دیگری دارند.

به گزارش سلام نو، درحالیکه بحث و شایعه درباره سرنوشت زین‌الدین زیدان روی نیمکت سرمربی‌گری رئال مادرید این روزها بسیار داغ شده و انتشار شایعات درباره نامزد شدن ژوزه مورینیو به عنوان جانشین زیدان اوضاع را پیچیده‌تر کرده به نظر می‌رسد کمپ رئال مادرید بر سر این دو چهره یعنی زیدان و مورینیو به دو میدان تقسیم شده و گروهی حول زیدان و گروهی دور مورینیو جمع شده‌اند.

این واقعیت بیش از هر چیز در دو گزارش چاپ شده در دو روزنامه هوادار رئال، یعنی مارکا و آ اس بازتاب یافته است. مارکا در گزارشی مدعی شد در یک نظرسنجی انجام شده از هواداران رئال مادرید، زین‌الدین زیدان از رقیب خود پیشی گرفته و هواداران خواهان ماندگار شدن او در این تیم هستند. آ اس اما از سوی دیگر در گزارش خود مدعی شد همه چیز برای بازگشت مورینیو به برنابئو آماده است و او حتی با دستیاران آتی خود در کادر فنی این تیم صحبت کرده.

مارکا در گزارش خود به نظرسنجی انجام شده از طرف شرکت سیگما دوس اشاره می‌کند که بین هواداران رئال انجام شده است. بر اساس گزارش مارکا تنها 19.4 هواداران رئال خواهان اخراج زیدان به دلیل نتایج کسب شده رئال در فصل جاری هستند و 31.4 درصد هواداران خواهان ماندگار شدن او در تیم‌شان هستند. سی درصد از هواداران رئال هم خواهان باقی ماندن زیدان شده‌اند. به این ترتیب با حساب مقیاس 1 تا 10 محبوبیت زیدان بین هواداران 5.8 اندازه‌گیری شده است.

این نتایج نشان می‌دهد با وجود فراز و نشیبهایی که رئال در فصل جاری از نظر کسب نتایج داشته و با وجود وضعیت حساسی که او این روزها در کادر فنی خود با آن دست و پنجه نرم می‌کند ولی توده هوادار رئال همچنان با او مهربان هستند.

در بخش دیگر این نظرسنجی 51.2 درصد از هواداران رئال معتقدند که زیدان تا ماه مه سرمربی تیمشان خواهد بود و 31.2 درصد معتقدند او تا آن زمان دوام نخواهد آورد. 17.5 درصد هم از دادن نظر قطعی به این سوال خودداری کرده‌ و دچار شک و تردید بوده‌اند.

آنچه ارزش این نظرسنجی را افزایش می‌دهد این است که نظرسنجی پیش از دیدار رئال و گالاتاسارای و در یکی از بدترین برهه‌های زمانی رئال مادرید تحت هدایت زیدان انجام شده و پیروزی‌های اخیر او در لیگ قهرمانان در آن تاثیرگذار نبوده است.

یکی از بدترین شکستهای رئال در فصل جاری شکست مقابل مایورکا بود که زیدان را بیش از هر زمان دیگری تحت فشار قرار دارد و باعث شد شایعات درباره اخراج او اوج بگیرد. این همه در حالی بود که او و تیمش باید در یک نبرد حیاتی در لیگ قهرمانان به  مصاف گالاتاسارای می‌رفتند. کنفرانس مطبوعاتی زیدان سراسر حول این موضوع می‌چرخید و کاپیتان تیم، راموس مجبور شد برای حمایت از او وارد میدان شود. اما زیدان با پیروزی مهم بر گالاتاسارای قدم مهمی برداشته و موقعیت تیمش در لیگ قهرمانان را تثبیت کرد.

از سوی دیگر به تعویق افتادن ال‌کلاسیکو به رئال و زیدان اجازه داده تا در این روزهای دشوار نفسی بکشند و خود را برای دیدارهای پیش رو آماده کنند. نتیجه نظرسنجی سیگما دوس و حمایت هواداران از زیدان هم عامل دیگری است که می‌تواند آرامش فکری او را افزایش دهد. آرامشی که بدون شک به رختکن رئال رخنه کرده و می‌تواند سفیدپوشان مادرید را در کسب نتایج بهتر در هفته‌های آینده یاری برساند.

اخبار مرتبط

icon news

روزهای خوب رئال مادرید در لالیگا با برتری مقابل اتلتیک بیلبائو/تصاویر

تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا با برتری مقابل اتلتیک بیلبائو به روزهای خوبش در لالیگا...

خط و نشان بارسلونا برای مدعیان قهرمانی در لالیگا اسپانیا/تصاویر

تیم فوتبال بارسلونا اسپانیا با برتری قاطع چهار بر یک مقابل ویارئال برای سایر مدعیان خ...

ادامه صدرنشینی رئال مادرید با برد مقابل ختافه در لالیگا اسپانیا/تصاویر

تیم فوتبال رئال مادرید با برد خفیف مقابله ختافه صدرنشینی اش در لالیگا اسپانیا را تثبی...

توقف بدموقع بارسلونا مقابل اتلتیکومادرید در لالیگا اسپانیا/تصاویر

با تساوی بارسلونا مقابل اتلتیکو مادرید، راه قهرمانی رئال مادرید در لالیگا اسپانیا همو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news