اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 16 تیر 1399
03 آبان 1398 03 آبان 1398
17:58 17:58
در حاشیه حمله احمد علم‌الهدی به رییس جمهور؛

مردم ثابت کردند به حسن روحانی به خاطر برجام افتخار می‌کنند

اگر نقدی به حسن روحانی است نه به خاطر برجام بلکه به خاطر رویگردانی از سیاستی است که برجام را تولید کرد، اگر نقدی هست به این است که چرا از فرصت برجام بهره کافی برده نشد؟ ما به حسن روحانی به خاطر برجام افتخار می‌کنیم، اما به آنان که به هر در و دیواری زدند تا میوه برجام چیده شود نه!

سلام نو – سرویس سیاسی: آیت‌الله احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد بار دیگر در اظهاراتی تند که در نماز جمعه بیان شد به دولت حسن روحانی تاخت، او تلویحا روحانی را شاه سلطان حسن خواند و با شاه سلطان حسین صفوی مقایسه کرد و گفت کسی به خاطر برجام به او و دولتش افتخار نمی‌کند.

علم الهدی با حمله به دولت گفت:

امروز باید به استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی جامعه خودمان پایبند باشیم تا خاصیت جامعه انقلابی پیامبر را پیدا کنیم. امروز روزی نیست که به قراردادی به نام برجام که با دشمن بستیم افتخار کنیم و بگوییم به ما احترام می‌گذارند. هیچ کس روی کره زمین شما را به خاطر برجام احترام نمی‌کند. اگر احترام می‌کنند به خاطر جرات شماست و به خاطر اینکه توانستید پهپاد آمریکایی را بزنید شما را احترام می‌کنند.

او هم‌چنین در ادامه گفت:

برای اینکه کشتی انگلیسی را توانستید بگیرید شما را احترام می‌کنند نه به خاطر برجام. کسی به خاطر برجام شما را احترام نکرده است. رهبری فرمودند اگر جمهوری اسلامی و مدیران جامعه شاه‌سلطان‌حسن‌ها شود و مدیران و مسئولان ذلیل که جرات و جسارت ندارند و احساس قدرت نمی‌کنند (روی کار بیایند) اگر کار جمهوری اسلامی به اینجا برسد کار جمهوری اسلامی تمام خواهد شد.

اما آیا واقعا چنین است و کسی به خاطر برجام روی کره زمین به روحانی احترام نمی‌کند؟ واقعیت این است سخنان آقای علم الهدی درباره برجام یک شوخی بی‌مزه و یک دروغ بزرگ است نه چیزی بیش از آن!

انتخابات ریاست جمهوری سال 1396 رقابتی بود بین برجامیان و نابرجامیان، رقابتی بود بین دولتی که رییس آن حسن روحانی و وزیر خارجه‌اش جواد ظریف بود و دولتی که قرار بود رییسش ابراهیم رئیسی و نماد سیاست خارجی‌ آن کسی مثل سعید جلیلی باشد. مردم در آن انتخابات و پیش‌تر از آن در انتخابات مجلس سال 94 و شب تصویب برجام نشان دادند به خاطر برجام به روحانی افتخار می‌کنند یا نه!

نه تنها بیش از 20 میلیون ایرانی در خرداد 1396 بلکه بسیاری در گوشه و کنار کره خاکی به حسن روحانی و جواد ظریف به خاطر برجام افتخار می‌کنند و البته مگر به جز ایرانیان کس دیگری قرار است به خاطر برجام به رییس جمهور ایران افتخار کند؟ همین که اکثریت ایرانیان به خاطر دستیابی به برجام به روحانی افتخار می‌کنند بهترین سند است، تحسین اساتید سیاست و کهنه سواران میدان سیاست در جهان را کنار می‌گذاریم.

اتفاقا اگر نقدی به حسن روحانی است نه به خاطر برجام بلکه به خاطر رویگردانی از سیاستی است که برجام را تولید کرد، اگر نقدی هست به این است که چرا از فرصت برجام بهره کافی برده نشد؟ ما به حسن روحانی به خاطر برجام افتخار می‌کنیم، اما به آنان که به هر در و دیواری زدند تا میوه برجام چیده شود نه!

به آنان که هم صدا با آمریکا و اسرائیل بر اعتراضات مردم در دی ماه 96 سوار شدند و تمام تلاش خود را کردند تا دولت ساقط شود افتخار نمی‌کنیم. به آنان که مخالف ورود زنان به ورزشگاه هستند افتخار نمی‌کنیم. به آنان که هر حرف و کلامشان باعث تضعیف مواضع جمهوری اسلامی در صحنه سیاست بین الملل است افتخار نمی‌کنیم. به آنان که با هر کلام خود به رهبری و نظام هزینه جدید تحمیل می‌کنند افتخار نمی‌کنیم.

ما به حسن روحانی، جواد ظریف، قاسم سلیمانی، ارتش و سپاه برای هر گامی که در راستای منافع ایران بردارند افتخار می‌کنیم حالا این گام برجام باشد یا زدن پهپاد آمریکا فرقی ندارد ولی آقای علم الهدی ما به آنان که نمک به زخم مردم می‌پاشند و باری هستند بر شانه‌های آن‌ها افتخار نمی‌کنیم. ما به آنان که صدایشان از جای گرم بلند می‌شود و بی‌خیال از همه چیز بر تبل تنش، جدایی و نفاق می‌کوبند افتخار نمی‌کنیم.

اخبار مرتبط

icon news

روحانی به ونزوئلا تبریک گفت

رئیس جمهور با فرستادن پیامی فرا رسیدن سالروز استقلال جمهوری بولیواری ونزوئلا را تبریک...

روحانی: توطئه دشمنان در فروپاشیدن اقتصاد ایران به نتیجه ‌نمی‌رسد

حسن روحانی رییس جمهور کشورمان امروز در جلسه ستاد اقتصادی دولت گفت: با بازگشت مبادلات ...

استیضاح رئیس‌جمهور را کلید بزنید!

محمدتقی نقدعلی، نماینده خمینی‌شهر در صحن علنی مجلس اعلام کرد آقای حسن روحانی را به دل...

پیام تبریک رئیس‌جمهوری برای سالروز استقلال الجزایر

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهوری سالروز استقلال جمهوری دموکراتیک خلق الج...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news