اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 04 تیر 1398
14 دی 1397 14 دی 1397
17:00 17:00

پمپئو: با تحریم ها می خواهیم زندگی بهتری برای مردم ایران رقم بزنیم

وزیر خارجه امریکا در ادعایی مضحک اعلام کرد که هدف تحریم ها ایجاد زندگی بهتر برای مردم ایران است.

ادعای مضحک پمپئو درباره تحریم‌های ضد ایرانی! به گزارش سلام نو، «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با تلویزیون «نیوزمکس» گفت دولت این کشور به ریاست «دونالد ترامپ»، دائماً در حال ارزیابی روند صدور معافیت از تحریم برای کشورها است.

او در این مصاحبه که در دفتر کارش در وزارت خارجه آمریکا انجام شده گفت: «تحریم‌ها و معافیت‌های آنها برای 6 ماه هستند. ما دائماً آنها را ارزیابی می‌کنیم تا ببینیم آیا آنها با توجه به سیاست‌های ما معقول هستند یا خیر.»

دولت ترامپ که بعد از خروج از توافق هسته‌ای برجام گفته بود قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر برساند، در آستانه اجرایی شدن تحریم‌های بخش انرژی در آبان‌ماه سال جاری برای 8 کشور معافیت موقت صادر کرد. واشنگتن گفته هدف از صدور این معافیت‌ها تنظیم میزان عرضه و تقاضا در بازار نفت است.

وزیر خارجه آمریکا در این مصاحبه گفت: «ما هنوز هم می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که میزان عرضه نفت خام در بازار مناسب است- ولی در عین حال، می‌خواهیم از این هم مطمئن باشیم که برخی ملزومات را رعایت می‌کنیم.»

در حالی که گزارش‌های مختلف نشان می‌دهند تحریم‌های دولت آمریکا مردم ایران را هدف قرار داده‌اند پامپئو مدعی شد هدف از این اقدامات، ایجاد شرایط زندگی بهتر برای مردم ایران است. پمپئو گفت: «تحریم‌ها علیه ایران این هدف نهایی را دنبال می‌کنند که بتوانند نتایجی ایجاد کنند که مردم ایران زندگی بهتری نسبت به آنچه اکنون دارند داشته باشند.»

بر خلاف ادعاهای مقام‌های آمریکا مبنی بر اینکه تحریم‌های این کشور بخش کشاورزی و مواد غذایی را هدف قرار نمی‌دهد خبرگزاری رویترز اخیراً در گزارشی از اثر این تحریم‌ها بر مبادلات شرکت‌های غذایی با ایران خبر داده است./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

اعمال تحریم های جدید علیه ایران/ این بار فرماندهان دریایی در لیست تحریم ها هستند

وزیر خزانه داری آمریکا جزئیات اعمال تحریم های جدید علیه ایران را تشریح کرد.

واکنش روسیه نسبت به وضع تحریم های جدید علیه ایران

معاون وزیر خارجه روسیه افزود: تحریم های امریکا علیه ایران نامشروع و یک جانبه است لذا ...

درخواست ساده ترامپ از ایران!

رئیس جمهور آمریکا که هر روز حرف تازه و شوکه کننده ای درباره ایران می‌زد گفت: از ایران...

عادل الجبیر: فعالیت‌های ایران منجر به تشدید تنش در منطقه می‌شود

وزیر مشاور عربستان در امورخارجه اظهار کرد: همه برای جلوگیری از وقوع جنگ در منطقه تلاش...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news