اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 02 فروردین 1398
14 دی 1397
17:00

پمپئو: با تحریم ها می خواهیم زندگی بهتری برای مردم ایران رقم بزنیم

وزیر خارجه امریکا در ادعایی مضحک اعلام کرد که هدف تحریم ها ایجاد زندگی بهتر برای مردم ایران است.

ادعای مضحک پمپئو درباره تحریم‌های ضد ایرانی! به گزارش سلام نو، «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با تلویزیون «نیوزمکس» گفت دولت این کشور به ریاست «دونالد ترامپ»، دائماً در حال ارزیابی روند صدور معافیت از تحریم برای کشورها است.

او در این مصاحبه که در دفتر کارش در وزارت خارجه آمریکا انجام شده گفت: «تحریم‌ها و معافیت‌های آنها برای 6 ماه هستند. ما دائماً آنها را ارزیابی می‌کنیم تا ببینیم آیا آنها با توجه به سیاست‌های ما معقول هستند یا خیر.»

دولت ترامپ که بعد از خروج از توافق هسته‌ای برجام گفته بود قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر برساند، در آستانه اجرایی شدن تحریم‌های بخش انرژی در آبان‌ماه سال جاری برای 8 کشور معافیت موقت صادر کرد. واشنگتن گفته هدف از صدور این معافیت‌ها تنظیم میزان عرضه و تقاضا در بازار نفت است.

وزیر خارجه آمریکا در این مصاحبه گفت: «ما هنوز هم می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که میزان عرضه نفت خام در بازار مناسب است- ولی در عین حال، می‌خواهیم از این هم مطمئن باشیم که برخی ملزومات را رعایت می‌کنیم.»

در حالی که گزارش‌های مختلف نشان می‌دهند تحریم‌های دولت آمریکا مردم ایران را هدف قرار داده‌اند پامپئو مدعی شد هدف از این اقدامات، ایجاد شرایط زندگی بهتر برای مردم ایران است. پمپئو گفت: «تحریم‌ها علیه ایران این هدف نهایی را دنبال می‌کنند که بتوانند نتایجی ایجاد کنند که مردم ایران زندگی بهتری نسبت به آنچه اکنون دارند داشته باشند.»

بر خلاف ادعاهای مقام‌های آمریکا مبنی بر اینکه تحریم‌های این کشور بخش کشاورزی و مواد غذایی را هدف قرار نمی‌دهد خبرگزاری رویترز اخیراً در گزارشی از اثر این تحریم‌ها بر مبادلات شرکت‌های غذایی با ایران خبر داده است./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

هژمونی پوشالی سعودی!

فعالیت های ترامپ پس از روی کار آمدن موجب شده عربستان سعودی احساس کند یک هژمونی در خاو...

پیام توئیتری نماینده مسلمان آمریکا به مناسبت نوروز

 نماینده مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار پستی در فضای مجازی نوروز را به ایرانی...

اشتراکات فرهنگی ایران و هند

 سفیر هند در ایران ضمن توضیح اشتراکات فرهنگی میان هند و ایران گفت: اشتراکات دو کشور ف...

اردوغان: عملیات مشترک با ایران علیه پ.ک.ک انجام شده است

رئیس جمهور ترکیه گفت: گفت‌وگوها با ایران در مورد مبارزه با گروه تروریستی پ.ک.ک گفت که...

دیدگاه خود را بنویسید