اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 28 دی 1398
04 آبان 1398 04 آبان 1398
10:05 10:05

سوختن ۷۲۰هکتار جنگل در آتش

غلامحسین حکمتیان اصل مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 69 مورد آتش سوزی در جنگل های استان رخ داده است و 720 هکتار از این جنگل ها و مراتع در آتش سوختند.

آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع منطقه "کهوا" در شهرستان بویراحمد واقع در جاده سابق یاسوج - شیراز

به گزارش سلام نو، مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد از سوختن ۷۲۰ هکتار از جنگل‌ها و مراتع این استان طی هفت ماهه امسال خبر داد.

«غلامحسین حکمتیان اصل» گفت: در این مدت ۶۹ مورد آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان رخ داده است.

وی با بیان اینکه این افزایش بعلت بارندگی در فصل بهار و رشد علوفه در سطح استان بوده است، اظهارکرد: البته پیش بینی ما افزایش بیشتر از این مقدار بود که نشان می دهد امسال ساماندهی بهتری شده، نیروهای عملیاتی ما، مشارکت مردم و همکاری دستگاههای در کنترل آتش سوزی ها و حضور به موقع آتش سوزی ها موثر بوده است.

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در این مدت بیشتر آتش سوزی را در جنگل‌ها و مراتع شهرستان‌های باشت و گچساران داشته ایم.

حکمتیان اصل با بیان اینکه که در هفت ماهه سال قبل ۳۵۰ هکتار جنگل و مرتع استان طعمه حریق شده بود، تصریح کرد: در سال ۹۶ حدود ۷۵۰ هکتار از جنگل‌ها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد در آتش سوخت.

وی با بیان اینکه بیشتر عامل آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع استان عامل انسانی بوده است، ادامه داد: در بعضی موارد آتش سوزی‌ها عمدی بوده است.

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: متاسفانه امسال تعداد زیادی آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع بر اثر آتش زدن پس ماند مزارع بوده که این آتش زدن های مزارع خلاف بوده و باید جهاد کشاورزی علیه این افراد پرونده قضایی تشکیل می داد که این کار به نحو مطلوب انجام نشد./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

خطر فاجعه‌بار آتش‌سوزی‌های جنگلی در استرالیا

کارشناسان حیوانات می گویند که گونه‌های جانوری با تحرک کمتر قادر به فرار کردن از آتش س...

بیماری در اتاق عمل آتش گرفت!

یک بیمار رومانیایی که سرطان داشت حین عمل جراحی بدنش آتش گرفت و بعد از یک هفته به علت ...

یک مجتمع تجاری در خیابان آجودانیه آتش‌ گرفت

سخنگوی آتش‌نشانی تهران از وقوع حریق در یک مجتمع تجاری در خیابان آجودانیه خبر داد.

بلای هولناکی که سر 3 کارگر در جنوب تهران آمد

 سعیدآقایاری، رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس پیشگیری پایتخت گفت: بر اثر آتش سوزی در ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news