اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 04 تیر 1398
14 دی 1397 14 دی 1397
19:40 19:40

زنان فعال حقوق بشر در عربستان شکنجه می شوند

یک سازمان حقوق بشری جزئیات برملا شده از شکنجه فعالان زن بازداشت شده در زندان‌های عربستان را تایید کرد.
image.png

به گزارش سلام نو ، به نقل از الجزیره، سازمان حقوق بشر "قسط" که اخبار مرتبط با بازداشت فعالان حقوق بشری در عربستان را منتشر می‌کند، در بیانیه‌ای فاش کرد: همانطور که سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر اعلام کرده بودند، بازجوهای عربستان از یکی از  زنان فعال در زمینه حقوق بشر در حالی که برهنه بود، عکس گرفتند و در زمان بازجویی این عکس‌ها را در مقابل وی بر روی میز بازجویی قرار داده و یکی از بازجوها از این فعال زن بازداشت شده با تمسخر سوال کرد: "پس از بازداشت، چه کسی می‌تواند از تو حفاظت کند؟ آیا سازمان‌های حقوقی می‌توانند به تو کمک کنند؟"

در این بیانیه آمده است: بازجوهای سعودی این زنان را فلک کرده و با شوک الکتریکی شکنجه می‌کنند، طوری که آثار شکنجه شدید بر روی بدن سه تن از این زنان نمایان شده و آنها از کاهش شدید وزن رنج می‌برند.

قسط تاکید کرد: سعود القحطانی، مشاور سابق دفتر پادشاهی عربستان بارها در این اتاق‌های بازجویی مشاهده شده و در جریان یکی از این بازجویی‌ها زن فعال بازداشت شده را اینگونه تهدید کرده و به وی گفته است: "هرکاری بخواهم با تو می‌کنم پس از آن جسدت را در اسید ذوب می‌کنم.

طبق بیانیه این سازمان حقوق بشری، یکی از این زنان مورد شکنجه روانی قرار گرفته است و بازجوها در جریان بازجویی به دروغ خبر فوت یکی از اعضای خانواده‌اش را به وی داده‌ و گفته‌اند که آنها به دنبال پایان بازجویی هستند تا این زن بتواند جسد عضو خانواده خود را پیش از دفن مشاهده کند.

قسط همچنین از درخواست کمیته مستقل تحقیقات انگلیس برای دیدار با این زنان بازداشت شده در زندان‌های عربستان به منظور آگاهی از اوضاع آن‌ها استقبال کرد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

مسابقه عربستان و امارات برای ایران ستیزی

مصطفی مطهری در یادداشتی به تحلیل رقابت عربستان و امارات در ایران ستیزی می‌پرداز و این...

حمله ارتش یمن به جنوب عربستان/ 8 نظامی عربستان کشته شدند

در جریان واکنش آتش‌بار نیروهای ارتش یمن حداقل هشت نظامی سعودی در جنوب عربستان کشته شد...

انصارالله یمن پهپاد جاسوسی سعودی را سرنگون کرد

پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن جمعه هم یک پهپاد جاسوسی ائتلاف متجاوز عربی را...

آمریکا: عربستان سعودی یک کشور نگران کننده در زمینه‌ آزادی‌های مذهبی تلقی می‌شود

سفیر آمریکا در امور آزادی مذهبی افزود: عربستان از بدترین کشورها در محاکمه‌های مذهبی ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news