اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 16 تیر 1399
05 آبان 1398 05 آبان 1398
18:01 18:01

(تصاویر) بشار اسد در خط مقدم جنگ ادلب

بشار اسد در خط مقدم

رئیس جمهور سوریه امروز باحضور در جنوب ادلب با سربازان سوری گفتگو و اعلام کرد جبهه ادلب نبرد اصلی برای پایان جنگ سوریه است

به گزارش سلام نو، بشار اسد در بازدید از جبهه جنوب ادلب و در جمع سربازان ارتش سوریه گفت: وقتی که در برابر متجاوز و سارق قرار می‌گیریم باید در کنار یکدیگر باشیم و با هم هماهنگی کنیم.

وی به طور تلویحی احزاب کرد سوریه را مورد انتقاد قرار داد و گفت: در سال‌های نخست این جنگ به آن‌ها گفتیم که به طرف خارجی وابسته نباشید بلکه امیدتان به ارتش و مردم باشد، اما گوش شنوایی نداشتند؛ حالا دوباره به آمریکا دل بسته اند. آن‌ها (اکراد) در سال‌های گذشته اظهارات مبالغه آمیز داشتند و مدعی ایستادگی و استقامت بودند؛ لیکن آنچه به تازگی دیدیم، این بود که ترکیه مناطق زیادی را اشغال کرد، مناطقی که طبق وعده‌های آمریکایی‌ها باید در تصرفشان می‌بود.

بشار اسد افزود: وقتی که تجاوز به مناطق شمال آغاز شد، اولین کاری که انجام دادیم، برقراری ارتباط با احزاب سیاسی و گروه‌های نظامی مستقر در آن مناطق بود و برای حمایت و پشتیبانی از آن‌ها اعلام آمادگی کردیم. این یک تصمیم سیاسی نیست، بلکه تکلیف ملی و وظیفه‌ای که در قانون اساسی بر آن تاکید شده، وگرنه شایستگی این میهن را نداریم.

بشار اسد که در این سفر شماری از مقامات ارشد ارتش سوریه از جمله سپهبد علی ایوب وزیر دفاع او را همراهی می‌کنند، خاطرنشان کرد، همه مناطق سوری از اهمیت یکسانی برخوردارند، اما تحرک نیرو‌های ارتش براساس اوضاع نظامی و میدانی صورت می‌گیرد.

اسد همچنین، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه را به باد انتقاد گرفت و او را سارق نامید که کارخانه‌ها، گندم و نفت سوریه را به سرقت برد و امروز هم درصدد غارت سرزمین این کشور است.

وی گفت: ادلب برای آن‌ها (ترکیه) یک پایگاه در خط اول جبهه بود، و برای ایجاد پراکندگی برای ارتش سوریه، نبرد را در شرق طراحی کردند.

رئیس جمهور سوریه در پایان تاکید کرد، ما همچنان تاکید می‌کنیم که نبرد ادلب محور پایان آشوب و تروریسم در تمام مناطق سوریه خواهد بود.

(تصاویر)(تصاویر)(تصاویر)(تصاویر)(تصاویر)(تصاویر)(تصاویر)

اخبار مرتبط

icon news

نشست مجازی سران کشورهای ضامن عضو روند آستانه زیر سایه کرونا/تصاویر

نشست مجازی سران کشورهای ضامن عضو روند آستانه با حضور رئیس جمهور کشورمان برگزار شد.

تمدید یک‌ساله گذرنامه شامل ترکیه نمی‌شود

بخش کنسولی سفارت ایران در آنکارا اعلام کرد: تمدید یک ساله گذرنامه شامل ترکیه نمی‌شود.

استقبال مردم سوریه با سنگ از نظامیان آمریکایی

ساکنان استان الحسکه واقع در شمال سوریه با پرتاب سنگ از نظامیان آمریکایی استقبال کردند...

ارسال تجهیزات نظامی از ترکیه به سوریه

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد 30 خودروی حامل تجهیزات نظامی از ترکیه به سوریه ارسال ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news