14 دی 1397
19:50

وزیر امورخارجه آمریکا از دیدار دوباره ترامپ و اون خبرداد

وزیر خارجه آمریکا امروز (جمعه) گفت که انتظار دارد رئیس جمهوری آمریکا و رهبری کره شمالی دومین نشست خود را در آینده‌ای نزدیک انجام دهند.

ترامپ و اون

به گزارش سلام نو ، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به دنبال برگزاری دومین نشست خود با کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی با هدف تسریع مذاکرات خلع سلاح اتمی است.

در دسامبر ۲۰۱۸، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا گفته بود که این نشست احتمالا در ژانویه یا فوریه ۲۰۱۹ برگزار می‌شود.

اخیرا نیز شبکه خبری سی.ان.ان گزارش داد که آمریکا در حال بررسی مکان‌های احتمالی برای برگزاری این دومین نشست میان رهبران آمریکا و کره شمالی است.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: کارهای زیادی باید صورت گیرد اما مطمئنم که در آینده‌ای نزدیک میان رهبران آمریکا و کره شمالی نشستی برگزار می‌شود.

وی در پاسخ به سوالاتی درباره فرصت‌هایی که دو طرف برای رسیدن به توافق در زمینه خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره دارند،‌ گفت: این یک اقدام جالب توجه است. ما باید شرایطی را مهیا کنیم تا به پیشرفت واقعی در دیدار میان رهبری کره شمالی و رئیس جمهوری آمریکا برسیم و تهدید علیه آمریکا و جهان را کاهش دهیم. این روند برای کره جنوبی و برای ژاپن هم خوب خواهد بود. این مساله برای سراسر جهان خوب است.

در جریان نشست سنگاپور، ترامپ و کیم جونگ اون توافق کردند که پیونگ یانگ اقداماتی را در جهت خلع سلاح اتمی در ازای توقف مانورهای نظامی مشترک سئول و واشنگتن و لغو تحریم‌های آمریکا علیه کره شمالی انجام دهد.

/ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید