اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 17 تیر 1399
06 آبان 1398 06 آبان 1398
21:10 21:10

مخالفت لاریجانی با تعطیلی کارخانه ها به بهانه فساد

به گفته رئیس مجلس شورای اسلامی، در شرایط دشوار اقتصادی فعلی نباید به بهانه فساد کارخانه‌ها را تعطیل کرد چراکه با خوابیدن هر کارخانه هزار خانواده با مشکل روبه‌رو می‌شود

به گزارش سلام نو، علی لاریجانی در آیین افتتاح فاز دوم مجتمع فولاد کویر دامغان اظهار کرد: باید همه در ضروریات کشور هم داستان شده و بدانیم در چه شرایطی چه حرفی می‌زنیم.

وی با اذعان به این‌که «هیچ چیز مهمتر از همبستگی ملی نیست»، افزود: اختلاف نظر در همه کشورها وجود دارد اما این اختلاف در سلیقه و حرف‌ها و گفت‌وگوها چه در حوزه سیاسی و چه در حوزه‌های فکری و فرهنگی نباید به‌گونه‌ای باشد که به همبستگی ملی آسیب بزند. حرف‌های نیشگویانه نزنیم.

وی با بیان این‌که «هدف‌گذاری دشمن روشن است»، خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال فلج کردن اقتصادی و مایوس کردن سرمایه‌گذاران از سرمایه‌گذاری در ایران است و رد همه این واقعیات را می‌توان در سخنان وزیر خارجه آمریکا و برنامه‌ریزی‌های وزارت خزانه‌داری این کشور دید.

رییس مجلس شورای اسلامی به شرایط اقتصادی امروز اشاره و تصریح کرد: اگرچه امروز دوران سختی را می‌گذرانیم اما این دوره، دوره گذرایی است و باید با استفاده از این دوره به سمتی حرکت کنیم که تاب‌آوری اقتصادمان را بیشتر و زمینه را برای حضور مردم فراهم‌تر کنیم.

وی ادامه داد: کشور ما از نظر خصم بیرونی با مشکلاتی روبه‌رو است و از همین رو است که آن‌ها در پی فلج کردن اقتصاد ما هستند.

وی هم‌چنین با بیان این‌که «در این شرایط باید از تولیدکننده حمایت خاص کرد»، گفت: دشمن در پی این است که به اقتصاد و تولید ما لطمه بزند؛ لذا همه باید دست به دست هم دهیم و اجازه ندهیم که این اتفاق بیفتد.

لاریجانی با بیان این‌که «مجلس کوشیده اختیارات بیشتری به استان‌ها بدهد»، گفت: انتظار می‌رود که اگر واحدی مشکل سرمایه در گردش دارد بانک‌ها ورود کنند، نمایندگان، استاندار و مدیران استانی بکوشند که مشکل تولیدکننده را به هر نحوی حل کنند.

وی با بیان این‌که «نباید به بهانه فساد کارخانه‌ها را تعطیل کرد»، گفت: متخلف باید برابر قانون مجازات شود اما نباید به بهانه مقابله با فساد کارخانه‌ها را تعطیل کرد؛ چراکه با خوابیدن هر کارخانه هزار خانواده با مشکل روبه‌رو می‌شود.

وی با بیان این‌که «در این شرایط هیچ چیز مهمتر از چرخیدن چرخ تولید نیست»، اضافه کرد: در این شرایط دشوار اقتصادی هیچ چیزی مهمتر از این نیست که کارگران ما در آخر ماه حقوق داشته باشند.

رییس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه به روستاها نیز تاکید و تصریح کرد: متاسفانه در دو دهه اخیر سرعت تخلیه روستاها در ایران بسیار بیشتر از متوسط‌های جهانی بوده و این در حالی است که در جمهوری اسلامی روستاها دارای آب، برق، گاز و راه، مدرسه و مسجد شدند.

وی با بیان این‌که «با وجود همه این‌ها چرخه اقتصادی روستا نمی‌چرخید»، افزود: به دلیل نچرخیدن چرخه اقتصادی روستا، شاهد تخلیه روستاها با سرعت بسیار بالایی بودیم. مجلس در همین راستا تلاش کرده که زمینه‌ای فراهم کند و امکاناتی در حاشیه روستاها ایجاد شود تا مشکل اقتصاد و اشتغال روستاها حل شود.

لاریجانی به تسهیلات اختصاص یافته به طرح اشتغال روستایی اشاره کرد و گفت: اگر اجرای این طرح به حل معضل اشتغال روستایی کمک کند، اجرای این طرح در سال‌های آتی هم ادامه می‌یابد./ ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

بازگشت محمود احمدی‌نژاد؛ عملیاتی که غیرممکن نیست

احمدی‌نژاد به جز بخشی از اصولگرایان مدرن، مخالف جدی دیگری ندارد و بدنه رای او می‌توان...

انتخاب بین بد و بدتر انتخابی واقعی نیست /این که گروهی انتظار داشته باشد تمام مردم مثل آن‌ها فکر کنند خطا است

حسین انصاری راد با اشاره به این مسئله که باید دید شورای نگهبان زمینه حضور مردم را مهی...

تبریک خاص فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح به لاریجانی

محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی انتصاب علی لاریجانی، رییس پیشین مجلس، ...

تقدیر رئیس مجلس دومای روسیه از لاریجانی

ویچسلاو والودین، رئیس مجلس دومای روسیه در نامه‌ای به علی لاریجانی از همکاری وی با پار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news