اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 06 تیر 1398
14 دی 1397
11:20

وقتی که ربات، معلم می شود

آنگلا براوو، سازنده این ربات است که به عنوان مهندس رباتیک فعالیت می کند و ایده اصلی وی این است برنامه نویسی به وسیله ی کودکانی انجام شود که در این زمینه هیچ گونه تجربه ای ندارند.

تکنولوژی در دنیای امروز در حال توسعه است به طوری که سالانه اختراعات متفاوتی به ثبت رسیده و این موضوع باعث سهولت اغلب کارهای انسان ها شده است.

این تکنولوژی ها تا جایی پیش رفته است که کارمندان یکی از مدارس ایتالیا از رباتی خبر داده اند که به عنوان یکی از تحولات چشمگیر در حوزه آموزش و تکنولوژی است. آن ها این ربات کمک آموزشی را مورد بررسی قرار داده تا برای دانش آموزانی با رده سنی ده ساله مورد استفاده قرار بگیرد.

این روبات اندرویدی است و به عنوان کمک معلم در زمینه های نمایش نامه نویسی و داستان نویسی به دانش آموزان درس خواهد داد.

معلم ادبیات و مدرس روش های تدریس دیجیتال این مدرسه ایتالیایی که برای این پروژه ها تلاش هایی نموده در این خصوص اظهار کرده است: « ما در عصری زندگی می کنیم که تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت و توسعه می باشد. از اینرو باید آماده هماهنگی با تکنولوژی های جدید شویم.

در حقیقت، ربات ها نقش بسزایی در زندگی ما ایفا می کنند پس باید یاد بگیریم که ارتباط ما با آن ها به چه صورت باشد.»

طرح چهارماهه ای برای این ربات پیش بینی شد که سازندگان آن سه هدف را برای آن اندیشیدند که یکی دوره های مهندسی مکانیک به منظور آموزش دادن رباتیک و بهبود عملکرد آن است، دیگری تدریس و پیشرفت زبان ایتالیایی ست که این کار از طریق داستان نویسی و فیلمنامه نویسی انجام خواهد شد و در نهایت به وجود آوردن مهارتی که به دنبال آن، ربات بتواند معادلات و مسائل را حل نموده و ارتباط گیری و همکاری به صورت گروهی داشته باشد.

آنگلا براوو، سازنده این ربات است که به عنوان مهندس رباتیک فعالیت می کند و ایده اصلی وی این است برنامه نویسی به وسیله ی کودکانی انجام شود که در این زمینه هیچ گونه تجربه ای ندارند.

اخبار مرتبط

ربات روسی انسان از آب در آمد

چند روز پیش ربات پیشرفته ای در تلویزیون دولتی روسیه به نمایش گذاشته شد که به خاطر قاب...

دیدگاه خود را بنویسید