اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 28 آبان 1398
09 آبان 1398 09 آبان 1398
12:40 12:40

وزیر نیرو:در حال ساخت نیروگاه در سوریه هستیم

رضا اردکانیان، وزیر نیرو اعلام کرد در حال ساخت نیروگاه ۵۲۶ مگاواتی در سوریه هستیم.

وزیر نیرو در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق خبر داد؛

ساخت نیروگاه ۵۲۶ مگاواتی سوریه توسط ایران/معافیت ۸۶۲ قلم کالا از تعرفه

ساخت نیروگاه ۵۲۶ مگاواتی سوریه توسط ایران/معافیت ۸۶۲ قلم کالا از تعرفه

به گزارش سلام نو، وزیر نیرو با بیان اینکه صنعت برق متکی به منابع داخلی است، گفت: حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان از گردش مالی برق متکی به منابع داخلی و صادرات تجهیزات و خدمات مهندسی به بازارهای منطقه است.

رضا اردکانیان در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور وزیر برق سوریه و معاون وزیر برق عراق در مراسم افتتاحیه نمایشگاه از میزبانی این مهمانان و همچنین وزیر امور زیربنایی ارمنستان که به زودی به ایران خواهد آمد، ابراز خرسندی کرد.

وی با بیان اینکه امسال بیش از ۴۶۰ شرکت تولیدکننده ایرانی و ۳۶ شرکت خارجی از ۱۳ کشور در نمایشگاه حضور دارند، افزود: اکنون شاهد رشد این صنعت زیربنایی در کشور هستیم و دست‌اندرکاران صنعت برق و انرژی نیز حضور فعالی در بازارهای منطقه‌ای دارند.

وزیر نیرو در ادامه به تحولات صنعت برق در عراق اشاره و تصریح کرد: در آستانه تحقق یکی از مهمترین تحولات در ارتباط با بازسازی و توسعه صنعت برق عراق هستیم و امیدواریم از این فرصت برای ارتباط نزدیکتر و توسعه پایدار در منطقه بهره ببریم.

وی با بیان اینکه برق در همکاری بین کشورهای منطقه نقش مهمی دارد، افزود: ما در حال ساخت یک نیروگاه ۵۲۶ مگاواتی در سوریه هستیم. همچنین در زمینه بازسازی تجهیزات صنعت برق این کشور فعالیت داریم و همچنین به دنبال اتصال برق از سوریه به عراق هستیم که این روند باعث یکی شدن کشورهای منطقه خواهد شد.

اردکانیان با بیان اینکه صنعت برق متکی به منابع داخلی است، گفت: حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان از گردش مالی برق متکی به منابع داخلی و صادرات تجهیزات و خدمات مهندسی به بازارهای منطقه است.

وی در ادامه به عضویت ایران در اوراسیا اشاره و تصریح کرد: این موضوع باعث می‌شود ۸۶۲ قلم کالا از تخفیف و یا معافیت تعرفه‌ای برخوردار شوند.

وزیر نیرو گفت: هدف این است که بخش خصوصی و تولیدکنندگان بتوانند راحت‌تر در بازار ۱۲۰ میلیونی اوراسیا حضور یابند و چنانچه تولیدکنندگان تجهیزات صنعت برق کالای باکیفیت تولید کنند، نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

در ادامه خربوطلی وزیر برق سوریه نیز با اشاره به اهداف خود با حضور در نمایشگاه صنعت برق ایران گفت: ما به دنبال ادامه همکاری برقی با ایران هستیم.

وی افزود: دیدارهایی با شرکت‌های ایرانی داشتیم که بتوانیم همکاری‌ها را توسعه دهیم.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

دیدار ذوالنوری با بشار اسد

مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی در دیدار با بشار اسد گفت: کشورهای حوزه مقاومت ب...

کُردهای سوریه: حضور آمریکا در سوریه لازم است!

به گفته فرمانده کل نیروهای کُرد «سوریه دموکراتیک» (قسد)، کردهای سوریه خواهان استقلال ...

ظریف خواستار حفظ تمامیت ارضی سوریه شد

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان گفت : تمامیت ارضی سوریه باید حفظ شود و نشست کمیت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news