اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
10 آبان 1398 10 آبان 1398
09:30 09:30
فرزند پرویز فتاح مدعی شد:

مدرسه حداد عادل ملک بنیاد مستضعفان است/ خبری از اجاره هم نیست!

سیدامیرحسین فتاح، فرزند پرویز فتاح در توییتی مدعی شد ملک مدرسه فرهنگ متعلق به بنیاد مستضعفان است. ملکی که با استناد به این توییت سالها است که برایش اجاره ای پرداخت نمی شود. او همچنین تاکید کرده از خیلی وقت پیش این مساله در حال پیگیری بوده است.

سلام نو – سرویس سیاسی: طیبه ماهروزاده، همسر حدادعادل صحبت هایی در برنامه زاویه مطرح کرده که اگرچه بخش هایی از آن نادرست نیست اما حواشی آن اتفاقاتی را رقم زده که سوال پیرامون آن ابهامات زیادی را ایجاد کرده است.

به گزارش سلام نو، چند وقت پیش لیستی از مدارس غیرانتفاعی منتسب به برخی چهره های سیاسی با شهریه های هنگفت سر و صدای زیادی کرد. بسیاری معتقد بودند شهریه بالای این مدارس حتی به نسبت دیگر مدارس غیرانتفاعی تنها خروجی ای که دارد دامن زدن به پولی سازی آموزش است. برخی دیگر از نفس وجود مدارس غیرانتفاعی دفاع می کردند و در عین حال نسبت به این مدارس که انتسابی به چهره های سیاسی دارند موضع داشتند.

مدرسه فرهنگ از مدارس مطرح غیرانتفاعی در رشته علوم انسانی است که سال ها است نامی برای خودش دست و پا کرده است. ماهروزاده ماجرای شکل گیری این مدرسه را به تغییر رشته پسرش مربوط دانسته است. او در برنامه زاویه ضمن تاکید بر این نکته که تا پیش از آن زمان مخالف مدارس غیرانتفاعی بوده، گفته است: دلیل اینکه خودم موسس یک مدرسه غیرانتفاعی شدم این بود که مدرسه ای که به لحاظ محیطی امن و مناسب برای فرزندم باشد پیدا نکردم. در آن زمان هر دانش آموز ضعیفی به ناچار به رشته علوم انسانی می رفت. این در حالی است که در کشورهای پیشرفته دانش آموزان باهوش بیشتر به سمت رشته هایی نظیر فلسفه و علوم اجتماعی می روند.

ماجرای مدرسه فرهنگی که اکنون 100 شعبه در سراسر کشور دارد به گفته همسر حداد عادل این چنین بوده است. در واقع شاید اگر آقازاده این خانواده نیتی برای درس خواندن در رشته علوم انسانی پیدا نمی کرد این مدارس اساسا تاسیس نمی شد. خود آقازاده خانواده حداد عادل البته روایت دیگری از دلایل تاسیس این مدرسه دارد. روایاتی که با گفته های مادرش آنچنان شبیه نیست.

فرید الدین حداد عادل در گفت و گویی که در سال 92 با خبرگزاری دانشجو داشته ضمن تاکید بر مخالفت اصلاح طلبان با تاسیس مدارس غیرانتفاعی گفته است: سال 70 رهبری بحث «تهاجم فرهنگی» را مطرح کردند. با طرح مسئله تهاجم فرهنگی پدر به این سوال رسیدند که اگر جنگ فرهنگی در کار است افسر کجاست و سربازش کجاست؟ ایشان معتقد بودند که دانشگاه، افسر جنگ فرهنگی را تربیت نمی کند و این افسر فرهنگی که بتواند در این جنگ کارگشای ایران باشد وجود ندارد؛ همچنین اگر افسر وجود نداشته باشد سرباز و دانشکده افسری هم وجود ندارد. این ها به رهبری منتقل شد و در یک تعامل ذهنی، راه اندازی یک مجموعه مدرسه فقط به عنوان طرح نمونه مورد تایید قرار گرفت، به این ترتیب رهبری برای راه اندازی مدارس دخترانه و پسرانه فرهنگ توصیه و راهنمایی و کمک کردند، به طوری که از سال 71 مدرسه فرهنگ پسرانه و از سال 72  مدرسه فرهنگ دخترانه آغاز به کار کرد.

در فضای مجازی شوخی های زیادی هم در این راستا مطرح شده است. کاربری با اشاره به گفته های طیبه ماهروزاده نوشته است برای جا ماندن از خرید بلیت هواپیما نیازی به خریدن هواپیما نیست. کاربر دیگری هم به طعنه نوشته من چون رشته ام ریاضی فیزیک بود مدرسه نزده ام. شمار زیادی از توییت ها هم به نقد شعارها درباره عدالت آموزشی در چند دهه اخیر اختصاص داشت. نکته جالب این است که در فضای مجازی بسیاری از کاربران اصولگرا نسبت به حداد عادل موضع گرفته اند. حداد عادلی که به زعم برخی بدش نمی آید در انتخابات پیش رو میدان داری کند. اگرچه او هیچ گاه توان چنین کاری را نداشته و ندارد.

بنیاد مستضعفان به ماجرای مدرسه فرهنگ ورود کرده؟

در بین همه توییت هایی که خانواده حداد عادل را مورد نقد جدی قرار داده یک توییت از فرزند رییس بنیاد مستضعفان سر و صدای زیادی کرد. توییتی که اگر چه خیلی زود پاک شد اما اسکرین شات آن در فضای مجازی و برخی پایگاه های خبری منتشر شد.

سیدامیرحسین فتاح، فرزند پرویز فتاح در توییتی مدعی شد ملک مدرسه فرهنگ متعلق به بنیاد مستضعفان است. ملکی که با استناد به این توییت سالها است که برایش اجاره ای پرداخت نمی شود. او همچنین تاکید کرده از خیلی وقت پیش این مساله در حال پیگیری بوده است.

اینکه ادعاهای مطرح شده در این توییت صحت داشته باشد یا خیر را باید در روزهای آینده متوجه شد اما چنانچه صحت داشته باشد خیلی ها باید پاسخگو باشند که بر اساس چه ضوابطی این اتفاقات بدون هیچ گونه نظارتی افتاده است.

اخبار مرتبط

icon news

بنیاد مستضعفان وام 5میلیونی کرونا می‌دهد+ جزئیات

پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان خبر از پرداخت تسهیلات پنج میلیون تومانی قرض‌الحسنه از ...

کولبران کارت هدیه می‌گیرند

پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان اعلام کرد: به کولبرانی که به دنبال بحران کرونا دچار مش...

پرویز فتاح حق دارد طلبکار باشد!

خیلی‌ها به پرویز فتاح تاخته‌اند و داد کشیده‌اند که "آی ببینید رئیس بنیاد مستضعفان که ...

افتتاح آزادراه تهران- شمال با حضور رئیس‌جمهور

 با حضور حسن روحانی رییس‌جمهور امروز قطعه یک آزادراه تهران - شمال بعد از گذشت ۲۴ سال ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news