اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
10 آبان 1398 10 آبان 1398
16:09 16:09

حمایت مردم از گام چهارم برجام!

حجت الاسلام مهدی عرب‌پور در خطبه‌های نماز جمعه در کرمان اظهار کرد گام چهارم برجام باید برداشته شود و ملت هم حتما حمایت خواهند کرد.

عرب پور خطیب کرمان

به گزارش سلام نو، خطیب نماز جمعه کرمان به گام چهارم برجام اشاره کرد و گفت: اروپایی‌ها وظایف خود را انجام نداند که سرانجام در 18 اردیبهشت کشور ما اولین اقدام خود را انجام داد؛ امروز نوبت گام چهارم است و عملاً باید در تاریخ 16 آبان این گام برداشته شود ملت هم قطعاً حمایت خواهد کرد زیرا ملت ایران زیربار زور نخواهند رفت مگر اینکه در تعهد دو طرفه به تعهدات خود عمل کنند.

حجت الاسلام "مهدی عرب‌پور"، امروز۱۰ آبان در خطبه‌های نماز جمعه صبر را یکی از چهار دستور خداوند برای موفقیت افراد دانست و گفت: خداوند در قران کریم روی صبر تاکید کرده است و به صابران بشارت داده شده است.

وی با بیان این مطلب که در سختی‌ها و مشکلات باید صبر پیشه کنیم و با صبر می‌توان بر مشکلات فایق آمد، تصریح کرد: حضرت علی فرمودند « نسبت صبر به ایمان نسبت سر به بدن است».

خطیب نماز جمعه کرمان با اشاره به اینکه دستور دوم قرآن مربوط به صبر در مقابل مخالفان جامعه است؛ گفت: صبر اول، صبر در مقابل مشکلات، معصیت و بندگی است اما صبر دوم در مقابل دشمنان است که هدف آنها انحراف دین است لذا هم نسبت به زندگی شخصی صبور باشید هم در مقابل کینه دشمن مقاوم باشید.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم در جامعه‌ای پیروز شویم باید حدود خود را حفظ کنیم تا دشمن نتواند از این حدود بر ما حمله کند و دستور سوم «رعایت حدود و مرزها» است که این مرز می تواند فیزیکی و جغرافیایی باشد و گاهی هم فرهنگی؛ لذا مرزبانی از عقاید، جزو وظایف همه ما است که یکی از مصادیق آن مراقبه از اعمال عبادی است اما فراتر از این علما و دانشمندان هم باید مراقب اعمال دیگران باشند که امام صادق علیه السلام فرمودند « علمای شیعه ما مرزبان افکار و فرهنگی هستند که ممکن است شیطان از آن وارد و ضربه بزنند».

حجت‌الاسلام عرب‌پور «دستور به تقوا» را چهارمین دستور مهم قرآن کریم دانست بیان کرد: تقوا همانند چتری است که به روی هر سه نکته دستوری قبل، سایه می‌اندازد و این چهار دستور برای حفظ افراد و جامعه محسوب می‌شوند.

وی ضمن تسلیت فرا رسیدن ۸ ربیع الاول، سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و تبریک نهم ربیع، سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) اظهار کرد: امام حسن عسکری در عمر 28 ساله خود، 6 سال در زندان به سر بردند که کوتاه‌ترین دوران امامت داشته و شرایط بسیار سخت سیاسی در آن روز حاکم بود زیرا امام را محبوس و ارتباط شیعیان با ایشان بسیار کم بود تا آنجا که مشهور است حضرت حتی توفیق انجام حج پیدا نکردند.

خطیب نماز جمعه کرمان با اشاره به فرا رسیدن روز ملی مبارزه با استکبار جهانی بیان کرد: مردم همیشه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را به یاد دارند و با حضور در این مراسم نفرت خود را از استکبار و آمریکا نشان می‌دهند.

وی با یادآوری سالروز تبعید حضرت امام به ترکیه و بعد از آن کینه هایی که آمریکا داشته و فتنه هایی که ایجاد کرده؛ همه اینها را حاکی از تلاش او برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی دانست و افزود: اما در ادامه شاهد مقاومت ملت ایران، کشورهای منطقه و سایر کشورهای دنیا و شاهد افول قدرت آمریکا هستیم و امروز وضعیت آمریکا بسیار متفاوت از گذشته است.

حجت‌الاسلام عرب‌پور با بیان این مطلب که جایگاه آمریکا در اقتصاد بسیار تضعیف شده است، تصریح کرد: آمریکا در بحث نظامی کشوری بود که می‌زد و در می‌رفت اما امروز هرکجا که پا می‌گذارد با مقاومت مردم روبرو است و با وجود هزینه‌های هنگفتی که در خاورمیانه خرج کرده، هیچ اعتبار و آبرویی ندارد و به گفته خود ترامپ با این همه پولی که خرج کرده‌ایم امروز باید به صورت مخفیانه برویم وبه سربازان مان روحیه بدهیم.

وی با بیان اینکه این افول قدرت آمریکای ستمکار به همت مردم مقاوم و مسلمان منطقه بوده است؛ افزود: آمریکا در زمینه سیاسی نیز در حال از دست دادن جایگاه خود است؛ مثلا در همین معامله، هیچ کسی به آن توجه نکرد و عملا هیچ دستاوردی نداشت و همچنین طرح هایی که برای ایران داشتند از قبیل تابستان داغ یا اینکه چهل سالگی انقلاب رخ نمی‌دهد، همه و همه با شکست مواجه شده و این نشانه افول آمریکا و پیروزی ملتی است که با ایستادگی در مقابل برنامه‌های دشمن به این مهم دست یافته است.

خطیب نماز جمعه کرمان اظهار کرد: با وجود اینکه قدرت کشورهای استکباری رو به افول است اما اینها کشورهای پررویی هستند و دست از فتنه انگیزی خود بر نمی‌دارند؛ دقیقاً بعد از راهپیمایی اربعین اینها در شهرهای مختلف عراق فتنه به پا کردند که ریشه این فتنه‌ها برگرفته از همین کشورهای مستکبر و آمریکا است لذا باید حواس‌ها جمع باشد و در همین راستا دیدید که اینها در کشتار ابوبکر البغدادی سر و صدا کردند.

وی به گام چهارم برجام اشاره کرد و افزود: اروپایی‌ها وظایف خود را انجام نداند که سرانجام در 18 اردیبهشت کشور ما اولین اقدام خود را انجام داد؛ امروز نوبت گام چهارم است و عملاً باید در تاریخ 16 آبان این گام برداشته شود ملت هم قطعاً حمایت خواهد کرد زیرا ملت ایران زیربار زور نخواهند رفت مگر اینکه در تعهد دو طرفه به تعهدات خود عمل کنند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

سرویس بهداشتی بازرس مشکوک آژانس هم آلارم می داد!

نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان های بین المللی مستقر در وین، پس از ...

بازرس آژانس در سایت نطنز مواد خطرناک به همراه داشت

نماینده دائم ایران در آژانس اظهار کرد که دستگاه‌ های آشکارساز در سایت نطنز وجود «مواد...

توئیت انگلیسی روحانی درباره گام چهارم برجامی

رئیس جمهوری در توئیتر انگلیسی خود از گام چهارم کاهش تعهدات برجام نوشت که به خاطر سیاس...

ایران گام چهارم برجامی را برداشت

 ساعتی پیش، در اجرای دستور ریاست جمهوری و رئیس شورای عالی امنیت ملی گازدهی به سانتریف...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news