اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 12 تیر 1399
11 آبان 1398 11 آبان 1398
13:32 13:32

برف پاک کنی که گزارش هواشناسی تهیه می کند!

شرکت "تویوتا" با همکاری شرکت ژاپنی "Weathernews" قصد دارد از اطلاعات برف پاک کن خودروهای خود برای تهیه گزارش هواشناسی استفاده کند.

هواشناسی

شرکت "تویوتا" قصد دارد از اطلاعات برف پاک‌کن‌های خودروهای متصل برای تهیه گزارش‌های هواشناسی برای رانندگان استفاده کند تا از شرایط جوی مسیر پیش روی خود آگاه شوند.

به گزارش سلام نو و به نقل از گیزمگ، یکی از مزایای رانندگی یک خودروی "متصل"، امکان دریافت هشدارها در مورد شرایط جوی خطرناک در مسیر و جاده پیش رو است. اکنون تویوتا با نظارت بر برف پاک‌کن‌های شیشه جلو خودروها به دنبال بهبود صحت چنین هشدارهایی است.

این خودروساز برای پروژه جدید با شرکت ژاپنی "Weathernews" همکاری کرده است. آنها قصد دارند گزارش‌های هواشناسی را از طریق یک اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار دهند، چرا که به طور کلی گزارش‌های هواشناسی نمی‌توانند با دقت صد در صدی بگویند در حال حاضر در کجا باران می‌بارد و در چه نقطه‌ای نمی‌بارد.

تویوتا با توجه به این نکته نظارت از راه دور بر وضعیت عملکرد برف پاک‌کن‌های شیشه جلو خودروهای متصل را در مناطق معین ژاپن آغاز کرده است. هنگامی که باران نمی‌بارد، واضح است که برف پاک‌کن‌ها خاموش هستند. اما وقتی باران می‌بارد، سطح بارش باران را می‌توان با رصد شدت عملکرد برف پاک‌کن‌ها ارزیابی کرد.

این داده‌ها به شکل یک نقشه تعیین میزان بارندگی در هر منطقه گردآوری می‌شوند و سپس با گزارش‌های هواشناسی مبتنی بر رادار برای همان مناطق مقایسه می‌شوند.

امید است با مقایسه نقشه‌ها با گزارشات هواشناسی، درک بهتری از چگونگی مطابقت داده‌های راداری با آنچه که واقعاً روی زمین اتفاق می‌افتد، حاصل شود و در نتیجه باعث بهبود صحت گزارش‌های هواشناسی شود.

آزمایش این سیستم از جمعه (اول نوامبر) در شهرهای توکیو و اوزاکا و منطقه آیچی آغاز شده است./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ابر صورتی اقیانوس آرام را پوشاند +عکس

فضانوردان "ایستگاه فضایی بین‌المللی"(ISS) عکسی از جنوب اقیانوس آرام گرفته‌اند که ناسا...

انقلاب تویوتا در صنعت خودروسازی / باطری خورشیدی این ماشین شب‌ها هم خاموش نمی‌شود

خودرو خورشیدی در حال ساخت توسط شرکت تویوتا است که باطری آن در طول شبانه روز خاموش نمی...

انقلاب برقی در ژاپن!

تویوتا و پاناسونیک در نظر دارند با تاسیس یک شرکت مشترک، در زمینه تولید باتری خودروهای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news