اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 27 آبان 1398
11 آبان 1398 11 آبان 1398
15:42 15:42

اختراع دختر ۱۴ ساله برای حل نقطه کور راننده+عکس

دختر ۱۴ ساله اهل پنسیلوانیای آمریکا به نام "آلاینا گسلر" در اختراع جالبی با یک دوربین، یک پروژکتور، یک پرینتر سه بعدی توانست نقطه کور رانندگان را حل کند.

نقطه کور خودرو

"آلاینا گسلر" دختر ۱۴ ساله اهل پنسیلوانیای آمریکا یک روش ساده و در عین حال کاربردی را برای حل مشکل نقطه کور راننده در حین رانندگی ابداع کرده است که می‌تواند جان بسیاری از افراد را نجات دهد.

به گزارش سلام نو و به نقل از مشیبل، نقاط کور همیشه یک معضل برای رانندگان بوده است، چرا که یک دوچرخه سوار یا یک عابر پیاده ممکن است فکر کند که راننده خودرو آنها را می‌بیند اما در واقع در نقطه کور دید راننده خودرو قرار دارد و راننده نمی‌تواند آنها را ببیند که در نهایت منجر به تصادف و حادثه می‌شود. امروزه بسیاری از حوادث رانندگی ناشی از این مشکل است.

در حال حاضر بسیاری از خودروهای جدید مجهز به سیستم تشخیص نقاط کور به نام "سیستم اطلاعات نقاط کور" هستند که یک حسگر وسایل نقلیه دیگر، عابران پیاده یا دوچرخه سوارانی را که راننده نمی‌تواند آنها را ببیند، شناسایی می‌کند و به راننده نسبت به حضور آنها هشدار می‌دهد. این هشدارها می‌تواند بصری، شنیداری یا ارتعاشی باشد.

اکنون یک دختر ۱۴ ساله به نام "آلاینا گسلر" از پنسیلوانیا اختراع جدیدی دارد که می‌تواند داخل خودروها برای عیان شدن نقاط کور استفاده شود.

وی در مسابقه "MASTERS" مخفف اول کلمات "ریاضی، علوم کاربردی، فناوری و مهندسی برای ستاره‌های در حال فروزش"[به انگلیسی] مختص دانش آموزان دوره راهنمایی شرکت کرد که توسط انجمن علوم و عموم آمریکا برگزار شد.

پروژه این دختر ۱۴ ساله با نام "بهبود ایمنی خودرو با از بین بردن نقاط کور" نام‌گذاری شده است.

او پروژه‌اش را اینگونه توضیح داد: من این کار را با گذاشتن یک دوربین در پشت ستون خودرو انجام دادم که دوربین تصویر را توسط یک پروژکتور روی ستون خودرو می‌اندازد و اساساً آن را نامرئی می‌کند و باعث می‌شود راننده پشت ستون را ببیند.

این دختر فقط از یک دوربین، یک پروژکتور، یک پرینتر سه بعدی برای چاپ یک قسمت ویژه برای کمک به نمایش بهتر تصویر پروژکتور در فاصله نزدیک و یک پارچه برای یکپارچه‌سازی استفاده کرده تا مشکلات مربوط به پروژکتور را برطرف سازد و در حالی که تصویر برای سایر سرنشینان مبهم است، راننده آن را واضح می‌بیند.

"آلاینا گسلر" در مسابقات مذکور مقام برتر را به دست آورد و برای اختراع خود جایزه ۲۵ هزار دلاری را از آن خود کرد./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

موش‌ها هنگام رانندگی استرس کمتری دارند!

پژوهشگران آمریکایی در تحقیقات جدید دریافتند که مغز موش ها انعطاف زیادی دارد و هنگام ر...

قبل از خرید باتری خودرو به این نکات توجه کنید

باتری خودرو از مهم‌ترین بخش‌های خودرو است که نقش اساسی در حرکت و راندمان خودرو دارد.م...

دزدها چه خودروهایی را بیشتر از همه سرقت می کنند؟

در سطح جهانی، سرقت خودروهایی که موتوری بزرگ در زیر کاپوت خود دارند، بیش از بقیه است؛ ...

ده ثروتمند دنیا چه خودروهایی دارند؟

ثروتمندان علاقه عجیبی به خودروها دارند و به نوعی خودروها نشان دهنده تایپ شخصیتی آنان ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news