اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 19 تیر 1399
11 آبان 1398 11 آبان 1398
15:42 15:42

اختراع دختر ۱۴ ساله برای حل نقطه کور راننده+عکس

دختر ۱۴ ساله اهل پنسیلوانیای آمریکا به نام "آلاینا گسلر" در اختراع جالبی با یک دوربین، یک پروژکتور، یک پرینتر سه بعدی توانست نقطه کور رانندگان را حل کند.

نقطه کور خودرو

"آلاینا گسلر" دختر ۱۴ ساله اهل پنسیلوانیای آمریکا یک روش ساده و در عین حال کاربردی را برای حل مشکل نقطه کور راننده در حین رانندگی ابداع کرده است که می‌تواند جان بسیاری از افراد را نجات دهد.

به گزارش سلام نو و به نقل از مشیبل، نقاط کور همیشه یک معضل برای رانندگان بوده است، چرا که یک دوچرخه سوار یا یک عابر پیاده ممکن است فکر کند که راننده خودرو آنها را می‌بیند اما در واقع در نقطه کور دید راننده خودرو قرار دارد و راننده نمی‌تواند آنها را ببیند که در نهایت منجر به تصادف و حادثه می‌شود. امروزه بسیاری از حوادث رانندگی ناشی از این مشکل است.

در حال حاضر بسیاری از خودروهای جدید مجهز به سیستم تشخیص نقاط کور به نام "سیستم اطلاعات نقاط کور" هستند که یک حسگر وسایل نقلیه دیگر، عابران پیاده یا دوچرخه سوارانی را که راننده نمی‌تواند آنها را ببیند، شناسایی می‌کند و به راننده نسبت به حضور آنها هشدار می‌دهد. این هشدارها می‌تواند بصری، شنیداری یا ارتعاشی باشد.

اکنون یک دختر ۱۴ ساله به نام "آلاینا گسلر" از پنسیلوانیا اختراع جدیدی دارد که می‌تواند داخل خودروها برای عیان شدن نقاط کور استفاده شود.

وی در مسابقه "MASTERS" مخفف اول کلمات "ریاضی، علوم کاربردی، فناوری و مهندسی برای ستاره‌های در حال فروزش"[به انگلیسی] مختص دانش آموزان دوره راهنمایی شرکت کرد که توسط انجمن علوم و عموم آمریکا برگزار شد.

پروژه این دختر ۱۴ ساله با نام "بهبود ایمنی خودرو با از بین بردن نقاط کور" نام‌گذاری شده است.

او پروژه‌اش را اینگونه توضیح داد: من این کار را با گذاشتن یک دوربین در پشت ستون خودرو انجام دادم که دوربین تصویر را توسط یک پروژکتور روی ستون خودرو می‌اندازد و اساساً آن را نامرئی می‌کند و باعث می‌شود راننده پشت ستون را ببیند.

این دختر فقط از یک دوربین، یک پروژکتور، یک پرینتر سه بعدی برای چاپ یک قسمت ویژه برای کمک به نمایش بهتر تصویر پروژکتور در فاصله نزدیک و یک پارچه برای یکپارچه‌سازی استفاده کرده تا مشکلات مربوط به پروژکتور را برطرف سازد و در حالی که تصویر برای سایر سرنشینان مبهم است، راننده آن را واضح می‌بیند.

"آلاینا گسلر" در مسابقات مذکور مقام برتر را به دست آورد و برای اختراع خود جایزه ۲۵ هزار دلاری را از آن خود کرد./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

نکات مهم درباره انتقال کرونا در داخل خودرو

در شرایط شیوع کرونا توصیه می شود که تا حتی امکان از سیستم سرمایشی (کولر ماشین) استفاد...

با اولین خودروی مزدا آشنا شوید؛ کوپه ای با نصف قدرت ژیان

مزدا امسال وارد صدمین سالگرد تاسیس خود شده، برندی که برای ایرانیان خاطرات بسیاری خوبی...

چراغ خودروی شما چرا روشن می‌شود؟

حتما شما هم با مسئله روشن شدن چراغ خودرو مواجه شدید، این اتفاق  به طور کلی به سبب برو...

رکوردی قرار گرفتن یک خودرو در ارتفاع شکسته شد

کامیون‌های کوچک شرکت مرسدس بنز موسوم به "Unimog" رکوردی قرار گرفتن در ارتفاع را شکستن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news