اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 12 تیر 1399
12 آبان 1398 12 آبان 1398
14:20 14:20

لوگوی جدید "اینترنت اکسپلورر"+عکس

شرکت مایکروسافت قصد دارد با تغییر لوگوی اینترنت اکسپلور خاطرات بد این مرورگر کند را پاک کند.  لوگوی جدید ، الهام گرفته از موج اقیانوس است.

مایکروسافت اج

شرکت مایکروسافت با طراحی یک لوگوی جدید برای مرورگر جدید خود می‌خواهد خاطرات بد به جا مانده از تجربه کار با مرورگر کند و ناکارآمد "اینترنت اکسپلورر" را با تقویت موتور جستجوی مرورگر "مایکروسافت اج" پاک کند.

به گزارش سلام نو و به نقل از انگجت، اکنون که مرورگر "مایکروسافت اج"(Microsoft Edge) دارای موتور جستجوی جدید کرومیوم(Chromium) شده است، مایکروسافت آماده است تا ظاهر جدیدی را برای مطابقت با جستجوگر جدید این مرورگر ارائه دهد.

این غول نرم افزاری یک لوگوی جدید و الهام گرفته از موج اقیانوس را برای مرورگر جدید خود طراحی کرده است که شباهت چندانی با نماد قدیمی "اینترنت اکسپلورر" ندارد. البته اگر به دقت به آن نگاه کنید، هنوز شمه‌ای از حرف "e" وجود دارد، اما بدیهی است که مایکروسافت ترجیح می‌دهد این لوگو و مرورگر جدید را خیلی با "اینترنت اکسپلورر" تجربه ناخوشایند کاربران از آن و حفره‌های امنیتی آن ارتباط ندهد.

نسخه بتا مجهز به کرومیوم مرورگر "اج" از ماه اوت در دسترس است، اما دقیقاً مشخص نیست که نسخه نهایی چه زمانی عرضه خواهد شد.

کنفرانس توسعه دهندگان مایکروسافت از ۴ نوامبر آغاز می‌شود. این کنفرانس ممکن است مکانی ایده آل برای راه اندازی رسمی این مرورگر جدید باشد که نشان دهنده تغییر در رویکرد مایکروسافت نسبت به جستجور در محیط وب است.

"اینترنت اکسپلورر" مرورگر قدیمی شرکت مایکروسافت است که به‌ طور پیش فرض روی سیستم‌عامل ویندوز (ویندوز ۹۸ و نسخه‌های بعدی) نصب شده است.

"اج"(Edge) نام مرورگر جدید مایکروسافت است. اولین نسخه این مرورگر (با اسم رمز اسپارتان) در ۲۱ ژانویه ۲۰۱۵ به صورت رسمی رونمایی شد و نسخه رسمی آن در کنفرانس بیلد ۲۰۱۵ با نام "مایکروسافت اج" معرفی شد که جایگزین اینترنت اکسپلورر در ویندوز ۱۰ شد./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ارزش سهام اپل رکورد زد

ارزش سهام اپل برابر با ۱.۴۳۲ تریلیون دلار است و بالاتر از مایکروسافت قرار گرفته است و...

خون بیماران کرونایی را ۲۵۰ دلار می خرند!

شرکت مایکروسافت و یک شرکت زیست‌فناوری در بیانیه ای اعلام کرده اند که برای مطالعه بروی...

آپدیت جدید ویندوز ۱۰ کاربران را به دردسر انداخت

مشکلات مایکروسافت با آپدیت‌های ویندوز ۱۰ باز هم حاشیه ساز شد. این بار نخست نیست که آپ...

گوگل لوگوی خود را تغییر داد+عکس

گوگل به مناسب سال نوی جدید میلادی لوگوی خود را تغییر داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news