اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 آذر 1398
12 آبان 1398 12 آبان 1398
13:25 13:25

علی‌اکبری بخاطر دوپینگ از UFC خارج شد؟

رییس کمیته ضد دوپینگ سازمان UFC دلیل خروج امیر علی‌اکبری از UFC را داشتن سابقه دوپینگ اعلام کرده است نه تحریم‌های آمریکا.

امیر علی اکبری

به گزارش سلام نو، امیر علی‌اکبری مبارز ایرانی حاضر در رشته MMA پس از چند سال فعالیت در این رشته و کسب پیروزی‌های بزرگ برابر چهره‌های مطرح جهان، چندی پیش اعلام کرد با سازمان UFC آمریکا که جای حرفه‌ای‌های این رشته در سراسر جهان است و اعتبار زیادی دارد، قرارداد همکاری امضاء کرده تا به بزرگترین آرزوی خود در این رشته برسد.

اما پس از گذشت چند ماه از امضای این قرارداد، روز شنبه امیر علی‌اکبری در گفت‌وگو با ایسنا، از قطع همکاری خود با این سازمان بدلیل تحریم‌های آمریکا بر ضد ایران و عدم امکان انتقال پول به ایران خبر داد.

وی در این‌باره اظهار کرد: 6 ماه بود که با UFC در حال کلنجار بودیم تا راه حلی را برای این موضوع پیدا کنیم و بتوانیم مشکل را حل کنیم اما فایده‌ای نداشت و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که با توافق از این سازمان جدا شوم.

اکنون اما "آروند برونستتر" گزارشگر سازمان UFC آمریکا، در توییتر درباره خروج علی‌اکبری از این سازمان نوشت: "جف نوویتزکی رییس ضد دوپینگ سازمان UFC اعلام کرده امیر علی اکبری دیگر در سازمان UFC فعالیت نخواهد داشت. بعد از اینکه با علی‌اکبری قرارداد بستیم متوجه شدیم او در گذشته (در رشته کشتی) بدلیل دوپینگ محرومیت گرفته است، به همین دلیل نیز قرارداد او را فسخ کردیم".

وی در ادامه تاکید کرده است که "آژانس ضد دوپینگ آمریکا از علی‌اکبری برای امضای قرارداد تست دوپینگ گرفته و هیچ محرومیتی از سوی این آژانس متوجه علی‌اکبری نشده است".

به گزارش ایسنا، ادعای جدید مطرح شده درباره‌ی قطع همکاری علی‌اکبری در حالی است که برای سازمان بزرگ و معتبری مثل UFC عجیب و مضحک به نظر می‌رسد که بدون بررسی سوابق یک ورزشکار با او قرارداد همکاری امضا کند و پس از عقد قرارداد به بررسی سابقه فرد بپردازد.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

آخرین تلاش‌ها برای بازگشت استراماچونی

 اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال که تلاش داشتند با استراماچونی سرمربی ایتالیایی دیدار...

محرومیت بزرگ بخاطر دوپینگ در انتظار روسیه

ادعایی مبنی بر جعل مدارک مربوط به اطلاعات آزمایشگاهی ورزشکاران توسط روسیه مطرح شده اس...

استقلال در خطر سقوط به لیگ دسته یک! / فیفا به شکایت بازیکن استقلال رسیدگی می‌کند

 پروپیچ بازیکن کروات پیشین استقلال  که طلب مالی از این باشگاه دارد با شکایت به فیفا ا...

فردا در آزادی ؛ بازیکنان دربی 90 تست دوپینگ می‌دهند

فردا یکشنبه ۳۱ شهریورماه ساعت ۱۶ دربی پایتخت برگزار می‌شود و ماموران مبارزه با دوپینگ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news