اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 26 آبان 1398
13 آبان 1398 13 آبان 1398
09:30 09:30

با حضور جهانگیری طرح بیمه اجباری سلامت آغاز شد

 طبق اعلام قبلی، امروز دوشنبه ۱۳ آبان ماه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، سعید نمکی وزیر بهداشت و جمعی از مسئولان اجرای طرح بیمه سلامت آغاز شد.

آغاز طرح بیمه اجباری سلامت با حضور معاون اول رئیس جمهوری

به گزارش سلام نو، در مراسمی که امروز به این منظور در مرکز همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی درحال برگزاری است، حاضرین در خصوص ویژگی های مربوط به این طرح به اظهار نظر می پردازند.

دکتر سعید نمکی پیش درباره طرح بیمه اجباری سلامت گفته بود: در مصوبه جدید دولت، صد در صد حق بیمه افرادی که تا ۴۰ درصد حداقل حقوق وزارت کار درآمد دارند توسط دولت پرداخت می‌شود. همچنین ۵۰ درصد حق بیمه افرادی که از ۴۰ درصد تا کمتر از صد در صد حداقل حقوق و دستمزد را دریافت می‌کنند توسط دولت پرداخت خواهد شد و افرادی که صد در صد حداقل حقوق و دستمزد را دریافت می‌کنند باید حق بیمه را خودشان پرداخت کنند.

به گفته وی: تلاش وزارت بهداشت این است که با این روش، طرح بیمه اجباری سلامت را عملیاتی کنیم. بین ۷ تا ۱۰ میلیون نفر که تحت پوشش بیمه نیستند با این اقدام از پوشش بیمه‌ای برخوردار می‌شوند.

نمکی درباره همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای انجام ارزیابی وسع نیز اظهار داشته بود: این اقدام با همکاری سازمان بیمه سلامت، وزارت بهداشت و وزارت رفاه در حال پیشرفت است.

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت نیز پیش از این درباره بیمه اجباری سلامت گفته بود: دو ماه قبل آیین نامه بیمه اجباری سلامت توسط دولت تصویب شد که بر اساس آن، مردم با حمایت دولت تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند و در آبان ماه از سامانه آن بهره برداری می‌شود.

طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت نیز پیش از این در همین رابطه گفته بود: پوشش بیمه اجباری سلامت برای آحاد مردم از هفته بیمه سلامت آغاز می‌شود. افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند می ‌توانند با مراجعه به سایت سازمان بیمه سلامت یا دفاتر پیشخوان تحت پوشش بیمه قرار گیرند. بر اساس آمارها حدود ۱۰ درصد افراد در کل کشور تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند و امیدواریم این افراد در بازه زمانی ۶ ماهه پس از اعلام سازمان بیمه سلامت، برای بیمه شدن مراجعه کنند تا از تسهیلات آیین نامه برخوردار شوند. البته اگر افراد شرایط قانونی را در هر بازه زمانی پیدا کنند، سه ماه فرصت دارند که برای پوشش بیمه‌ای مراجعه کرده و از یارانه بیمه سلامت همگانی برخوردار شوند.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

ترامپ منفورترین چهره در بین ملت ایران است

سید محمود علوی وزیر اطلاعات امروز در مراسم یوم الله ۱۳ آبان بیان کرد: رزمندگان جبهه م...

سردار سلیمانی و روح‌الله زم در راهپیمایی ۱۳ آبان /ماجرای ۵ قالب یخ آبی و قرمز مقابل لانه جاسوسی چه بود؟+عکس

مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان امسال با حال و هوایی متفاوت انجام شد و حواشی جالبی داشت.

نمایندگان در پارلمان شعار مرگ بر آمریکا دادند/ ملت ایران تسلیم قلدری آمریکا نمی‌شود

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد ایرانی ها هرگز در مقابل قلدری‌ها ...

روحانی: آمریکا فهمیده که تحریمها به جایی نمی رسند

رئیس‌جمهور ضمن تمجید از خاطره ۱۳ آبان و یادآوری حضور فداکارانه دانش آموزان در حرکت حق...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news