اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
13 آبان 1398 13 آبان 1398
11:37 11:37

انتقاد کرباسچی از بیراهه رفتن اصلاح طلبان

غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: انتخابات با حضور با رغبت مردم معنادار می‌شود و به مردم رغبت رای‌دادن می‌بخشد. اصلاح‌طلبان باید به فکر کارآمدی اصلاحات باشند.

کرباسچی: نتیجه رای‌ به مناسک آن تقدم دارد

به گزارش سلام نو «غلامحسین کرباسچی» روز دوشنبه در حساب توییتری خود با انتقاد از مصوبه شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح طلبان درباره واگذاری انتخاب لیست اصلاح‌طلبان به بدنه اجتماعی این جناح؛ نوشت: «بدنه اجتماعی اصلاحات از پایین به بالا شکل می‌گیرد، نه از بالا به پایین! چه کسی حق دارد بدنه اجتماعی اصلاحات را انتخاب کند؟ آنان باید ما را انتخاب کنند یا ما آنان را؟

انتقاد عجیب کرباسچی از طرح سرا

وی ادامه داد: ‌آن چه انتخابات را معنادار می‌کند و به مردم رغبت رای دادن می‌بخشد، نتیجه رای دادن است و نه مناسک آن. شکل‌گرایی و مناسک‌گرایی سیاسی چه برای حکومت چه برای اصلاحات بیراهه است. به فکر کارآمدی اصلاحات باشیم.

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی نوشت: بگویید در مجلس یازدهم چه می‌کنید تا مردم درباره رای دادن و ندادن به شما تصمیم بگیرند. برای مردم اهمیتی ندارد که چگونه نامزد شده‌اید، مهم این است که چه می‌کنید.

طرح سرا چیست؟

شامگاه یکشنبه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان، در بیست و دومین نشست خود کلیات طرح سرا (سامانه رأی سنجی اصلاح طلبان) را تصویب کرد. بر اساس توضیحات شورا این طرح گام جدید شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان به سمت انتخاب دموکراتیک‌تر، شفاف‌تر و کارآتر نامزدهای جبهه‌ اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس است.

این شیوه‌ شفاف و دموکراتیک انتخاب نامزدها در سده‌ گذشته در احزاب و جریان‌های سیاسی ده‌ها کشور جهان آزموده و پرورده شده است، فساد سیاسی و نقش لابی‌های ناسالم در برآمدن نامزدها را می‌کاهد، به شکل‌گیری فضای انتخاباتی و افزایش مشارکت و استفاده از فرصت انتخابات برای آگاهی‌افزایی کمک می‌کند، به شناسایی و برآمدن نامزدهای شایسته‌ و معرفی چهره‌های توانا و جدید به جامعه می‌انجامد، اقتضای دموکراتیزسیون در سطح احزاب و جریان‌های سیاسی است و ارتباط میان یک جریان سیاسی با بدنه‌ اعضا و حامیانش را تقویت می‌کند و مشارکت اعضای یک جریان سیاسی را به نحوی معنادار در فرآیند انتخاب نامزدها جلب می‌کند.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

ظریف کاندید ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود؟

گمانه‌‌زنی‌هایی درباره محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، به عنوان نامزد اصلاح‌طلبان در ...

حداد عادل با معادل ‌سازی کلمات به اصلاح‌طلبان ضربه زد!

حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی برای کلماتی جدید معادل‌سازی کرده است.

حذف اصلاح‌طلبان شاید ولی حذف اصلاح‌طلبی نشدنی است

در سال 88 چنین تجربه‌ای تکرار شد و بخشی از نیروهای محافظه‌کار با چرخش در جای اصلاح‌طل...

خاتمی رهبری جامع اصلاحات است و آماده همکاری با او هستیم

سیدحسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی به خاطرحواشی به وجود آمده درباره  اظهارات ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news