اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 آذر 1398
13 آبان 1398 13 آبان 1398
12:45 12:45
استراماچونی:

استقلال به ترکیب ایده‌آل نرسیده است / مهاجم جدید برای استقلال می‌آوریم

آندره‌آ استراماچونی سرمربی تیم فوتبال استقلال اعلام کرد تیمش با همان ترکیب دیدار با تراکتور مقابل صنعت نفت قرار می‌گیرد.

دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و پارس جنوبی جم

به گزارش سلام نو، در ادامه دیدارهای هفته دهم لیگ برتر فوتبال، فردا (سه‌شنبه) از ساعت ۱۵:۳۰ استقلال میزبان صنعت نفت آبادان است. آندره‌آ استراماچونی، سرمربی استقلال در نشست خبری قبل از این دیدار در پاسخ به این سوال که آیا به ترکیب ایده‌آلش رسیده است، گفت: در اول فصل درباره ترکیب صحبت کردن، راحت نیست چون هر بازی یک اتفاقی می‌افتد که ما مجبوریم یکسری بازیکن را به خاطر مصدومیت و محرومیت تغییر دهیم ولی در بازی فردا احتمالا همان ترکیب تراکتور باشد.

او ادامه داد: درخواست من از ابتدا از باشگاه این بود که دو مهاجم داشته باشم. وقتی که درباره مهاجم صحبت می‌کنم منظور من مهاجم هدف است که تمام‌کننده باشد. ما سخت کار می‌کنیم که رزومه‌ها را بررسی کنیم تا کسی که می‌تواند به ما کمک کند جذب کنیم. جذب بازیکن تا ژانویه رخ خواهد داد. این ماجرا بعد از مصدومیت شجاعیان و محسن کریمی برای ما ضروری است. تلاش زیادی انجام می‌دهیم ولی موضوع جذب بازیکن به خاطر مشکلات دیگر باشگاه متوقف شده است.

سرمربی استقلال درباره شناختش از صنعت نفت آبادان بیان کرد: همان‌طور که در مصاحبه قبلی‌ام گفته بود، به نظرم صنعت نفت با توجه به بازیکنان ارزانی که دارد بهترین نتیجه را گرفته است. آن‌ها یک ذهنیت واضح و روشن برای روش بازی‌شان دارند. برای ما بازی سختی خواهد بود چون مدل بازی‌ آن‌ها به شکلی است که می‌تواند برای استقلال مشکل‌ساز باشد. من با بازیکنانم شفاف صحبت کردم که این بازی، تست بلوغ ما است به خاطر این که تیم خوشحال است ولی هیچ دلیلی ندارد که در صورت نتیجه نگرفتن در بازی فردا خوشحالی نکنیم. از زمانی که من در ایران هستم، بازی با صنعت نفت مهم‌ترین و سخت‌ترین بازی‌مان است. بازیکنان باید این موضوع را درک کنند.

استراماچونی در پاسخ به این سوال که آیا علی دشتی از نظر او به کیفیت رفتاری مدنظرش رسیده است، توضیح داد: از روزی که من اینجا هستم سعی کردم نظم و انضباط و فلسفه‌ام را پیاده کنم. من اهمیتی نمی‌دهم که قبلا در استقلال چه اتفاقی افتاده است و درباره افراد قبلی قضاوت نمی‌کنم ولی من قوانین و مدل حرفه‌ای خودم را می‌دانم. همه بازیکنان باید در چارچوب همین قوانین عمل کنند. ممکن است علی دشتی کار اشتباهی کرده باشد ولی الان از اشتباهش آگاه شده است. او بازیکن و آدم خوبی است و به همه نشان داد که با ذهنیت درست می‌تواند به استقلال کمک کند. چون به نظرم هرکس که بخواهد که برای استقلال بازی کند باید از نظر ذهنی آماده باشد. البته صحبت‌های من کلی است و تنها مربوط به دشتی نیست. این اساس یک کار خوب است. علی دشتی و قائدی عملکردشان را به همه نشان دادند. آن‌ها نشان دادند بازیکنانی نیستند که تنها به عنوان وینگر بازی کنند چون به من اینطور گفته بودند و آن‌ها نشان دادند که به عنوان مهاجم دوم بازی کنند. آن‌ها کاراکتر خاص خودشان را دارند ولی نشان دادند که می‌توانند به تیم کمک کنند.

او در ادامه درباره مدعیان لیگ برتر خاطرنشان کرد: من شنیده بودم که لیگ ایران اصلا آسان نیست. الان که این جا هستم متوجه شدم که واقعا لیگ سختی است و شما می‌توانید در مقابل هر تیمی امتیاز از دست دهید و همه بازی‌ها سخت است. حتی اگر با تیم ته جدولی بازی داشته باشید، نمی‌توانید بگویید که بازی راحتی در پیش دارید. متاسفانه ما پنج امتیاز راحت را مقابل ماشین‌سازی، فولاد و ذوآهن از دست دادیم که شایسته از دست دادن امتیاز نبودیم. امیدوارم این به ما درس داده باشد که تا آخرین لحظه بازی عملکردمان را حفظ کنیم. در مورد تیم‌های مدعی ترجیح می‌دهم که صبر کنم نیم‌فصل تمام شود چون فکر می‌کنم وقتی با تمام این تیم‌ها بازی کرده باشیم، می‌توانم ایده داشته باشم. قطعا تا الان تراکتور و پرسپولیس بهترین‌ تیم‌هایی هستند که ما با آن‌ها بازی کردیم.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

استراماچونی روی نیمکت استقلال در بازی با شاهین!

سخنگوی وزارت ورزش و جوانان می‌گوید که سرمربی ایتالیایی استقلال در دیدار شنبه این تیم ...

حقوق استراماچونی از مسیر صحیح واریز می شود

سرپرست موقت باشگاه استقلال از فراهم شدن مقدمات پرداخت پول به استراماچونی خبر داد.

قرارداد استراماچونی شش ماهه می شود؟

خبرنگار ایتالیایی و نزدیک به آندره استراماچونی ضمن تشریح آخرین وضعیت این مربی و مذاکر...

شرط جدید استراماچونی برای بازگشت!

استراماچونی سرمربی باشگاه استقلال با اعلام اینکه مشکلاتش فقط مالی است گفت: باشگاه به ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news