اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 12 تیر 1399
13 آبان 1398 13 آبان 1398
14:22 14:22

تا سال 2030 در آلمان دستگاه شارژ خودرو را مانند پمپ بنزین می توان دید!

اتحادیه اروپا تصمیم دارد تا سال 2050 تولید آلاینده کربن را در این قاره به صفربرساند و فرانسه فروش خودروهای احتراقی را تا سال 2040 ممنوع می کند و آلمان تا سال 2030 یک میلیون دستگاه شارژ خودروی برقی می سازد.

خودروی برقی

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان خواستار تاسیس یک میلیون ایستگاه شارژ برای وسایل نقلیه برقی تا سال ۲۰۳۰ شد.

به گزارش سلام نو و به نقل از انگجت، تعداد ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی در آلمان هنوز کم است و فاصله زیادی بین هر ایستگاه وجود دارد، اما به احتمال قریب به یقین طی یک دهه آتی حداقل در آلمان مثل پمپ‌های بنزین در همه جا می‌توان آنها را دید و دسترسی آسانی به آنها به وجود خواهد آمد.

"آنگلا مرکل" صدر اعظم آلمان به تازگی اعلام کرده است که دولت تا سال ۲۰۳۰ می‌خواهد یک میلیون ایستگاه شارژ در این کشور داشته باشد. این رقم نشان دهنده رشد ۵۰ برابری نسبت به ۲۰ هزار ایستگاه موجود در حال حاضر است.

این اظهارات در جلسات چهار نوامبر با صاحبان صنایع گفته شد تا در مورد چگونگی تسریع کار هر دو طرف(دولت و صنایع) برای رفتن به سمت وسایل نقلیه برقی صحبت کنند.

این استراتژی گام به گام یک اقدام لازم است. اتحادیه اروپا می‌خواهد تا سال ۲۰۵۰ تولید آلاینده کربن را در این قاره به صفر برساند، اما کشورهایی مانند فرانسه عجله بیشتری دارند و می‌خواهند فروش خودروهای احتراقی را تا سال ۲۰۴۰ ممنوع اعلام کنند.

اگر این اتفاق بیفتد، باید ایستگاه‌های شارژ به اندازه کافی وجود داشته باشد که رانندگان بتوانند بدون نگرانی خودروی برقی خود را شارژ کنند.

هدف آلمان یک هدف قابل دستیابی است. خودروسازان آلمانی نه تنها تولید خودروهای برقی را دنبال می‌کنند، بلکه به فکر ساخت احداث شبکه‌های شارژ نیز هستند. آنها علاقه‌مند به ایجاد شبکه‌های بزرگ شارژ برای افزایش فروش خودروهای برقی و بهبود اعتبار خود هستند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

خوردروهای برقی چقدر راه می‌روند؟

با توجه به این که در حال حاضر تعداد ایستگاه های شارژ خودروهای برقی محدود است میزان مس...

هوش مصنوعی در اروپا محدود می شود

اتحادیه اروپا قصد دارد قوانین جدیدی در زمینه هوش مصنوعی به کار گیرد که ابداع‌کنندگان ...

نخستین شاسی بلند تمام برقی+تصاویر

شرکت خودروسازی فورد از اولین خودروی شاسی بلند تمان برفی در ماه نوامبر رونمایی می کند ...

تأیید هویت آنلاین از طریق تلفن همراه در اولین کشور اروپایی

دولت فرانسه به عنوان اولین کشور اوپایی قصد دارد که از فناوری تشخیص چهره به جای کارت و...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news