اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 12 تیر 1399
14 آبان 1398 14 آبان 1398
15:22 15:22

آیا تهران آمادگی رویارویی با بحران‌ها را دارد؟

رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: برای بحرانی مانند زلزله باید آمادگی خود را افزایش دهیم و لی برای سیل با توجه به اقدامات صورت گرفته مشکلی نداریم.

سیل تهران

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد که این شهر آماده رویارویی با برخی از بحران‌ها هست اما در برابر بحران‌هایی مانند زلزله باید آمادگی خود را افزایش دهیم.

به گزارش سلام نو، رضا کرمی محمدی در حاشیه نشست فصلی ستاد مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به مصوبات این جلسه گفت: این اولین جلسه ستاد مدیریت بحران شهر تهران پس از تصویب قانون جدید مدیریت بحران بود و خوشبختانه اکثریت اعضا و نمایندگان آنها در جلسه حضور داشتند.

وی با بیان اینکه این جلسه مصوبات خوبی برای فعالیت ستاد مدیریت بحران شهر تهران داشت، افزود: متاسفانه در قانون جدید مدیریت بحران قوانین مقداری در مورد شهر تهران که دارای شرایط خاصی است مسکوت بود که نیاز بود این قوانین بسط پیدا کند.

وی ادامه داد: در همین راستا نیز در این جلسه موافقت شد تا کارگروه‌های مدیریت بحران شهر تهران بر اساس وظایف و داده‌های قبلی خود به فعالیت خود ادامه دهند. در مورد جایگاه شهردار تهران و تمدید یک سری اختیارات نیز مقرر شد تا وزیر کشور در این خصوص تصمیم گیری نهایی را انجام دهد.

کرمی محمدی درباره زمان برگزاری این جلسات اظهار کرد: این جلسات هر سه ماه یکبار برگزار می‌شود اما اگر نیاز باشد می‌توان این جلسات را در مدت کوتاهتری یا حتی ماهانه برگزار کرد تا به تصمیم گیری‌های زودتری برسیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تهران آمادگی رویارویی با بحران‌ها را دارد؟ خاطر نشان کرد: برای بعضی از بحران‌ها ما کاملا آماده هستیم اما برای بعضی دیگر نظیر زلزله با توجه به حجم گسترده‌ای که دارند اتخاذ آمادگی و افزایش آن نیازمند کار طولانی مدت است و به همین دلیل لازم است آمادگی خود را افزایش دهیم.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره اینکه با توجه به فصل بارندگی‌ها آیا آمادگی‌های لازم برای مقابله با سیل در تهران نیز وجود دارد؟ گفت: با توجه به لایه روبی و اقدماتی که برای مواجهه با سیل و سیلاب انجام داده‌ایم از این نظر فکر نمی‌کنم که در تهران مشکلی در این زمینه داشته باشیم و البته ممکن است موارد بسیار سطحی در حد آبگرفتگی رخ دهد که در حال رفع این موارد نیز هستیم اما مشکل جدی و بزرگی در خصوص سیل در بارندگی‌های پیش رو را نخواهیم داشت./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

جزئیات وقوع زلزله در استان فارس

زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۱ ریشتر در ساعت ۰۴:۵۹ استان فارس حوالی محمله را لرزاند.

زوج جوانی که در کلینیک سینا اطهر با هم جان باختند+عکس

در جریان آتش سوزی و انفجار در کلینیک سینا اطهر واقع در شمال تهران در 10 تیر ماه زوج ک...

فیلمی از اتاق عمل کلینیک سینا که بیشترین کشته را داشت

حادثه انفجار و آتش سوزی شب گذشته در کلینیک درمانی سینا اطهر 19 کشته بر جای گذاشت که ب...

در حادثه کلینیک سینا اطهر 7 پزشک جان باختند

دکتر مهدی فروزش مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران، از شناسایی اجساد قربانیان انفجار کلی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news