اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 27 آبان 1398
15 آبان 1398 15 آبان 1398
10:34 10:34

ثبت نام برای طرح ملی مسکن آغاز شد

بنابه اعلام وزیر راه و شهرسازی، ثبت نام برای طرح ملی مسکن از امروز چهارشنبه به ۱۰ استان گسترش می یابد و ساخت و سازها در استان های مختلف آغاز شده است

وزیر راه و شهرسازی: نذر نکرده ایم زمین در اختیار عده‌ای کاسب بگذاریم

به گزارش سلام نو، محمد اسلامی با بیان این‌که در طرح ملی مسکن هدف ما جامعه فاقد مسکن هستند که زمینه تامین آن فراهم آید، اظهار کرد:

وی با بیان این‌که در برخی شهرها کار به خود مردم واگذار می شود، افزود: پروژه هایی را به شرکت های سازنده واگذار کرده ایم و طبق زمانبندی تعیین شده، مردم قادرند مسکن خود را در زمان مورد نظر ابتیاع کنند.

وی درباره نقش بنیاد مسکن در اجرای این طرح تصریح کرد:عده ای از پشتیبان مهندسی بنیاد مسکن و تسهیلات بانکی بهره می برند؛ همچنین در برخی شهرها زمین در اختیار مردم گذاشته می شود و پروژه های نوع سوم توسط شرکت های بزرگ احداث و به مردم واگذار می شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت:‌ متاسفانه عده ای با نام کارشناس از تریبون های مختلف در صداوسیما صحبت می کنند؛ اما ما انتظار داریم کسانیکه اظهارنظر می کنند بر اساس دانسته و اطلاعات واقعی باشد.

اسلامی با بیان "ما قصد نداریم کار جدیدی انجام دهیم و هر آنچه مد نظر است در قانون ساماندهی زمین و مسکن به وضوح روشن شده است"، اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی نیز در این روند دخالت دارد؛ به عنوان طرف مشارکت قرارداد را امضا و ضوابط را تعیین می کنیم؛ اما نذر نکرده ایم زمین را در اختیار عده ای کاسب بگذاریم. ما تکلیف قانونی داریم که مردم را خانه دار کنیم و لذا وزارت راه طبق شیوه نامه در این حوزه مشارکت می کند. همچنین در مدلی دیگر زمین را ۹۹ ساله واگذار می کنیم و بر اساس غربالگری قشر متقاضی، اقدامات نرم افزاری را صورت داده تا ارائه مسکن را متناسب با جامعه هدف پیش بریم.

وی تاکید کرد: برخی توقع دارند وزارت راه زمین را واگذار کرده و خودشان اقدام کند، در حالیکه وزارت راه باید اعمال نظارت کند تا مطمئن شود مردم خانه دار می شوند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

خانه های طرح ملی مسکن در استان تهران کجا ساخته می شوند؟

محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: خانه های طرح ملی مسکن در استان تهران د...

تهرانی ها چه زمانی در طرح ملی مسکن ثبت نام کنند؟

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هئیت دولت گفت: ثبت نام تهرانی در طرح ملی...

قیمت مسکن ملی متری چقدر است؟

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت: حداکثر قیمت مسکن ملی متری 2.5 تا 3.5 میلیون تومان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news