اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 23 آبان 1398
15 آبان 1398 15 آبان 1398
18:25 18:25
عضو شاخص جامعه روحانیت مبارز:

کار تشکیلاتی بهترین راهکار مقابله با احمدی نژادیسم است

به گفته یک عضو شاخص جامعه روحانیت مبارز، برای ممانعت از ظهور و بروز افرادی مثل احمدی‌نژاد، باید به دنبال ایجاد احزاب و تشکل‌ های سیاسی نیرومند برویم که در طول سال فعالیت مستمر داشته باشند.

اکرمی:مگر احمدی‌نژاد که بود، چیزی جز دستپخت خودمان و شورای نگهبان؟

به گزارش سلام نو، احمدی نژادی ها این روزها بیکار ننشسته اند و خبرهای جسته و گریخته حکایت از آن دارد که عزم خود را برای حضور در انتخابات اسفندماه جزم کرده اند. انتخاباتی که شاید با حضور چهره هایی ناشناخته یا حتی با شعارهای پوپولیستی راهی برای بازگشت به قدرت پیدا کنند.

اگرچه برخی معتقدند نباید نگران حضور احمدی‌نژادی‌ها بود چراکه با فیلتر شورای نگهبان روبه رو خواهند شد اما برخی دیگر براین اعتقادند احتمال شناسایی همه نیروهای این جریان خاصه اگر ناشناخته و چهره های سفید باشند وجود ندارد.

حجت الاسلام سید رضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز در این‌باره به خبرآنلاین می گوید فردی نظیر احمدی‌نژاد دستپخت خودمان بود و همین شورای نگهبان هم صلاحیت او را تایید کرد؛ این درحالی است که اگر در کشور تحزب قوی وجود داشت، احتمال ظهور و بروز افرادی نظیر او به شدت کاهش می‌یافت.

مشروح گفت‌و گوی خبرآنلاین با سیر رضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز را در ادامه بخوانید؛

*****

آقای اکرمی! زمزمه‌های زیادی طی ماه‌های گذشته درباره احتمال ورود احمدی‌نژادی ها و افراد منتسب به رئیس جمهور سابق در انتخابات مجلس شنیده می‌شود، فکر می کنید احمدی‌نژاد به دنبال کرسی‌های مجلس است؟

احمدی‌نژاد و جریان احتمالی منتسب به او کنون هیچ‌گونه سازمان و سخنگویی ندارند که بتوان در مورد قصد آن‌ها برای حضور در انتخابات گمانه‌زنی کرد. ابتدا باید صبر کرد که افراد این جریان در انتخابات ثبت‌نام کنند و اگر شورای نگهبان صلاحیت آن‌ها را تایید کرد آن‌گاه می‌توان در مورد این امر صحبت کرد.

مجلس دهم دستپخت شورای نگهبان است

فکر می کنید شانسی برای تایید صلاحیت شدن دارند؟

همین مجلس دهم که کارآمدی ندارد، دستپخت شورای نگهبان است؛ این شورا  در سال ۹۴ هم چهره‌های بنام و شاخص را رد کرد به همین خاطر بی‌نام و نشان را وارد مجلس شدند. مادامی که در کشور تحزب نداریم انتخابات ما هم فصلی و موجی است و نتیجه هم بهتر از این مجلس فعلی نخواهد شد. ما باید تشکل‌های سیاسی و احزاب را تقویت کنیم تا افراد شناخته شده به صحنه بیایند و اکنون هر جریانی هم که وارد کارزار انتخابات شود تنها بر روی موج سوار می‌شود.

برخی عقل خود را کنار گذاشته و افتراپراکنی می کنند

برای نمونه برخی در مجلس فراموش کرده‌اند که توافق برجام مصوبه همین مجلس، شورای عالی امنیت ملی بوده و مهمتر از همه اینکه به تایید مقام معظم رهبری رسیده است. حالا نتیجه هرچه که شده است برخی این را دستمایه توهین و افتراپراکنی علیه دیگران و همکاران خود در بهارستان قرا می‌دهند. این افراد عقل خود را کنار گذاشته‌اند و درگیر احساسات و هوس‌ها شده‌اند. باید به دنبال تشکیل احزاب و تشکل‌های سیاسی نیرومند برویم که در طول سال فعالیت مستمر داشته باشند و اینگونه نباشد که فقط چند ماه آن هم در آستانه انتخابات به تکاپو بیفتند.

مجلس کنونی هم پوپولیست است/احمدی‌نژاد دستپخت خودمان بود

با همین سیستم انتخاباتی که به آن نقص هایی وارد می دانید، پوپولیست ها چقدر شانس ورود به پارلمان را خواهند داشت؟

ما چهل سال است که با همین موضوعات درگیر هستیم. مگر همین افرادی که اکنون در مجلس حضور دارند پوپولیستی عمل نمی‌کنند؟ مگر احمدی نژاد که بود؟ او دستپخت خودمان است. شهردار تهران بود و یک مرتبه با تایید صلاحیت شوای نگهبان رئیس‌جمهور شد، هرچه انجام داد هم هیچ پاسخی به کسی نداد و همگان فقط تماشا کردند. در دوره او ۷۰۰ میلیارد دلار درآمد نفتی و گازی داشتیم. با این حال هیچ‌کس پیدا نشد که از او حساب بخواهد. ما همه پوپولیستی عمل می‌کنیم./ خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

احمدی‌نژاد و دوستان در مراسم ختم +عکس ها

رئیس جمهور سابق ایران با جمعی از دوستان گرمابه و گلستان خود در مراسم ترحیم پدر سردار ...

آشنا: قدم زدن احمدی نژاد با ملک عبدالله هم لازم است!

حسام الدین آشنا در واکنش به فیلم منتشر شده از قدم زدن روحانی و پوتین در حساب توئیتر خ...

ابراهیم رئیسی قربانی جدید بت سازی کیهان و دوستان؟

هنوز از خاطر‌‌ه‌ها نرفته که محمود احمدی‌نژاد آن‌چنان بزرگ و عزیز و دُردانه‌ی اصولگرای...

عکس دیده نشده احمدی نژاد با مایکل جکسون

محمود احمدی نژاد با تبریک تولد مایکل جکسون بار دیگر به سوژه رسانه ها تبدیل شد. روزنام...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news