اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 12 تیر 1399
15 آبان 1398 15 آبان 1398
19:03 19:03

پیش بینی رئیس بانک مرکزی درباره بازار ارز ایران

بنا به اعلام رئیس کل بانک مرکزی ایران، با اطلاع و شناختی که از توانایی، امکانات و ذخایر ارزی کشور هست، ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت

خبر جدید همتی از بازار ارز: ذخایر کافی داریم و ثبات نرخ ارز ادامه دارد

به گزارش سلام نو، «عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی امروز چهارشنبه در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: پیش تر تاکید کردم به علت سیاست های ارزی بانک مرکزی و نقش صادرکنندگان غیرنفتی در تامین ارز سامانه نیما و واردات در مقابل صادرات و نیز مدیریت و راهبری بانک مرکزی برای کنترل بازار اسکناس ارز ، تامین روانتر نیازهای وارداتی و منطقی تر شدن قیمت ارز را دربازار شاهدخواهیم بود.

وی گفت: البته این نکته را هم بارها تاکید کردم که در شرایط تحریمی برخی عوامل سیاسی نیز در مقاطعی تاثیر حداقلی در نوسانات ارزی دارند و اخبار به ظاهر مثبت و منفی هر کدام تا حدودی می توانند بازار ارز را متاثر کنند.

رئیس بانک مرکزی می گوید: این بانک تلاش کرده است تا به طور مرتب با نرخ مناسب بازار، از طریق صرافی های منتخب امکان لازم برای پاسخگویی به عرضه ارزهای خانگی و صادراتی را فراهم آورد. همچنین خرید خالص روزانه میلیون ها یورو از ارز عرضه شده خانواده ها و فعالان اقتصادی توسط بانک مرکزی ایران نتیجه تداوم این سیاست هاست.

همتی در پایان نوشت: آنچه که تاکنون درباره تقویت ارزش پول ملی گفتم در مورد تاثیر مقاومت مردم و عملکرد یکسال اخیر در برابر فشار حداکثری بوده  است و به هیچ وجه نافی آنچه که تحریم های ظالمانه بر ارزش پول ملی و سطح قیمت ها و فشار بر اقشار آسیب پذیر آورد، نیست.

منبع: خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

افزایش قیمت دلار در بازار آزاد

قیمت فروش دلار امروز در صرافی های بانکی بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۱۸ هزار و ۹۵۰ تو...

قیمت جدید دلار اعلام شد

قیمت دلار امروز در صرافی های بانکی با کاهش اندک به  ۱۸ هزار و ۹۵۰ تومان رسید و نرخ فر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news