اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 27 آبان 1398
15 آبان 1398 15 آبان 1398
19:03 19:03

پیش بینی رئیس بانک مرکزی درباره بازار ارز ایران

بنا به اعلام رئیس کل بانک مرکزی ایران، با اطلاع و شناختی که از توانایی، امکانات و ذخایر ارزی کشور هست، ثبات نسبی بازار ارز تداوم خواهد داشت

خبر جدید همتی از بازار ارز: ذخایر کافی داریم و ثبات نرخ ارز ادامه دارد

به گزارش سلام نو، «عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی امروز چهارشنبه در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: پیش تر تاکید کردم به علت سیاست های ارزی بانک مرکزی و نقش صادرکنندگان غیرنفتی در تامین ارز سامانه نیما و واردات در مقابل صادرات و نیز مدیریت و راهبری بانک مرکزی برای کنترل بازار اسکناس ارز ، تامین روانتر نیازهای وارداتی و منطقی تر شدن قیمت ارز را دربازار شاهدخواهیم بود.

وی گفت: البته این نکته را هم بارها تاکید کردم که در شرایط تحریمی برخی عوامل سیاسی نیز در مقاطعی تاثیر حداقلی در نوسانات ارزی دارند و اخبار به ظاهر مثبت و منفی هر کدام تا حدودی می توانند بازار ارز را متاثر کنند.

رئیس بانک مرکزی می گوید: این بانک تلاش کرده است تا به طور مرتب با نرخ مناسب بازار، از طریق صرافی های منتخب امکان لازم برای پاسخگویی به عرضه ارزهای خانگی و صادراتی را فراهم آورد. همچنین خرید خالص روزانه میلیون ها یورو از ارز عرضه شده خانواده ها و فعالان اقتصادی توسط بانک مرکزی ایران نتیجه تداوم این سیاست هاست.

همتی در پایان نوشت: آنچه که تاکنون درباره تقویت ارزش پول ملی گفتم در مورد تاثیر مقاومت مردم و عملکرد یکسال اخیر در برابر فشار حداکثری بوده  است و به هیچ وجه نافی آنچه که تحریم های ظالمانه بر ارزش پول ملی و سطح قیمت ها و فشار بر اقشار آسیب پذیر آورد، نیست.

منبع: خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

ادامه روند گرانی دلار و یورو

قیمت ارز بعد از اعلام تغییر قیمت بنزین روبه افزایش گذاشت که این روند امروز هم ادامه پ...

رئیس بانک مرکزی به مردم برای حفظ سرمایه‌های خودهشدار داد

سودجویان و سفته بازان این روزها از هر فرصتی برای آسیب زدن به سرمایه های مردم استفاده ...

یورو به 13300 رسید

در روزهای اخیر افزایش قیمت دلار باعث شد تا دلار کانال عوض کند و تا 12300 هم برود. یور...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news