اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 19 تیر 1399
16 آبان 1398 16 آبان 1398
09:15 09:15

مطلب عجیب کیهان درباره گوگوش!

 روزنامه کیهان در انتقاد به سازمان سینمایی مطلبی منتشر کرد ونوشت: در پایگاه تاریخ نگاری سازمان سینمایی خواننده کاباره‌ای و معشوق‌اشرف پهلوی به‌عنوان سینماگر معرفی شده‌اند.

به گزارش سلام نو، این سازمان در حالی فائقه آتشین مشهور به گوگوش و بهروز وثوقی و... را به‌عنوان اهالی سینما مطرح و نام آنها را‌ ترویج می‌کند که در کارنامه این افراد نقش مخرب فرهنگی و اخلاقی؛ کاملاً بدیهی و غیرقابل کتمان است.

در حال حاضر خواننده کاباره‌ای بطور خاص علیه هویت و باور مردم ایران مشغول به فعالیت است و مدتی پیش به یکی از مقدسات اهانتی وقیحانه کرد.

فائقه آتشین مشهور به گوگوش، خواننده و هنرپیشه ایرانی است که در ۱۵ اردیبهشت ۱۳۲۹ در تهران زاده شد. هرچند که تاریخ ثبت‌شده در شناسنامهٔ او، او را متولد ۱۸ بهمن ۱۳۲۹ نشان می‌دهد، ولی خود او می‌گوید بر پایهٔ گفتهٔ مادرش، در «۱۵ اردیبهشت» به دنیا آمده است. دانشنامهٔ بریتانیکا نیز تاریخ تولد او را ۵ مه ۱۹۵۰ (برابر با ۱۵ اردیبهشت ۱۳۲۹) ذکر کرده است. خانوادهٔ وی اصالتاً از آذربایجانی‌هایی بودند که از آذربایجان شوروی به ایران مهاجرت کرده‌بودند. پدر گوگوش از اهالی شهر سراب بود، پدر و مادر گوگوش هنگامی که وی ۲ سال داشت از یکدیگر جدا شدند.

او در تعدادی از مشهورترین فیلم‌های قبل از انقلاب ظاهر شد و بخشی از محبوب‌ترین ترانه‌های آن دوران را نیز خواند و هنرمند به شدت محبوبی به حساب می‌آمد.

با وقوع انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ و برپایی نظام جمهوری اسلامی، موسیقی پاپ و آوازخوانی زنان در محافل عمومی ممنوع اعلام شد. با وجود آن‌که اکثر هنرمندان ایرانی، مهاجرت از ایران را انتخاب کردند؛ گوگوش که به هنگام وقوع انقلاب در ایالات متحده به سر می‌برد، به ایران بازگشت؛ و گوشه‌گیری در پیش گرفت، اما در نهایت در اواخر دهه هفتاد به آمریکا مهاجرت کرد.

اخبار مرتبط

icon news

سینماداران سالن‌های خالی را هم تعطیل نمی‌کنند!

سازمان سینمایی با پاکیزه نگه داشتن سالن‌های سینما‌ها قصد دارد دولت را مجاب کند که دوب...

واکنش تند کیهان به انتخاب ۴ ایرانی به عنوان اعضای اسکار

خبر عضویت نرگس آبیار، ستار اورکی، علی عباسی و سمیرا مخملباف در آکادمی اسکار با واکنش ...

اعلام اسامی ۲۱ فیلمی که وام ۳۰۰ میلیونی می‌گیرند

 اسامی ۲۱ فیلم متقاضی اکران نوروز که متضرر شده‌اند  توسط سازمان سینمایی برای دریافت و...

اعلام نرخ کمک هزینه سازمان سینمایی

پیرو مصوبه دولت درخصوص حمایت و جبران بخشی از خسارات ناشی از اشاعه ویروس کرونا با اولو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news