اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 27 آبان 1398
16 آبان 1398 16 آبان 1398
09:15 09:15

مطلب عجیب کیهان درباره گوگوش!

 روزنامه کیهان در انتقاد به سازمان سینمایی مطلبی منتشر کرد ونوشت: در پایگاه تاریخ نگاری سازمان سینمایی خواننده کاباره‌ای و معشوق‌اشرف پهلوی به‌عنوان سینماگر معرفی شده‌اند.

به گزارش سلام نو، این سازمان در حالی فائقه آتشین مشهور به گوگوش و بهروز وثوقی و... را به‌عنوان اهالی سینما مطرح و نام آنها را‌ ترویج می‌کند که در کارنامه این افراد نقش مخرب فرهنگی و اخلاقی؛ کاملاً بدیهی و غیرقابل کتمان است.

در حال حاضر خواننده کاباره‌ای بطور خاص علیه هویت و باور مردم ایران مشغول به فعالیت است و مدتی پیش به یکی از مقدسات اهانتی وقیحانه کرد.

فائقه آتشین مشهور به گوگوش، خواننده و هنرپیشه ایرانی است که در ۱۵ اردیبهشت ۱۳۲۹ در تهران زاده شد. هرچند که تاریخ ثبت‌شده در شناسنامهٔ او، او را متولد ۱۸ بهمن ۱۳۲۹ نشان می‌دهد، ولی خود او می‌گوید بر پایهٔ گفتهٔ مادرش، در «۱۵ اردیبهشت» به دنیا آمده است. دانشنامهٔ بریتانیکا نیز تاریخ تولد او را ۵ مه ۱۹۵۰ (برابر با ۱۵ اردیبهشت ۱۳۲۹) ذکر کرده است. خانوادهٔ وی اصالتاً از آذربایجانی‌هایی بودند که از آذربایجان شوروی به ایران مهاجرت کرده‌بودند. پدر گوگوش از اهالی شهر سراب بود، پدر و مادر گوگوش هنگامی که وی ۲ سال داشت از یکدیگر جدا شدند.

او در تعدادی از مشهورترین فیلم‌های قبل از انقلاب ظاهر شد و بخشی از محبوب‌ترین ترانه‌های آن دوران را نیز خواند و هنرمند به شدت محبوبی به حساب می‌آمد.

با وقوع انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ و برپایی نظام جمهوری اسلامی، موسیقی پاپ و آوازخوانی زنان در محافل عمومی ممنوع اعلام شد. با وجود آن‌که اکثر هنرمندان ایرانی، مهاجرت از ایران را انتخاب کردند؛ گوگوش که به هنگام وقوع انقلاب در ایالات متحده به سر می‌برد، به ایران بازگشت؛ و گوشه‌گیری در پیش گرفت، اما در نهایت در اواخر دهه هفتاد به آمریکا مهاجرت کرد.

اخبار مرتبط

icon news

3 فیلم مجوز گرفتند

سه فیلم از شورای پروانه نمایش فیلم های سینمایی مجوز نمایش گرفتند.

حرف‌های گوگوش در بی‌بی‌سی کیهان را عصبانی کرد

ثبت‌ نام گوگوش و بهروز وثوقی در پایگاه تاریخ نگاری سینما که مورد انتقاد کیهان قرار گر...

انتقاد تند کیهان به بیانه 200 سینماگر

در پی انتشار بیانیه‌ای با امضای 200 سینماگر برای صیانت از جایگاه شغلی‌شان،روزنامه کیه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news