اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 19 تیر 1399
16 آبان 1398 16 آبان 1398
10:05 10:05

محسن هاشمی چگونه می‌خواهد معضل ترافیک شمال تهران را حل کند؟

محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران با ارائه راهکاری برای حل مشکل ترافیک شمال تهران گفت: ادغام نمایشگاه بین المللی و شهرآفتاب و واگذاری زیر ۳۰ درصد سهام آن به دولت کم کم برگزاری نمایشگاه متوقف شده و این مشکل برطرف خواهد شد.

پیشنهاد محسن هاشمی برای حل ترافیک شمال تهران

به گزارش سلام نو، محسن هاشمی درپاسخ به این پرسش که در شورای ترافیک تهران مطرح شده است که فعالیت های نمایشگاه بین المللی تعطیل نمی شود و برای کاهش بار ترافیکی در زمان برگزاری نمایشگاه ها برنامه ریزی می شود، گفت: نظر ما چنین نیست، به اعتقاد ما به هیچ وجه نمایشگاه های پر مخاطب و حتی متوسط المخاطب هم در این مکان برگزار نشود. اما برگزاری نمایشگاه های کوچک مشکلی ندارد.

وی ادامه داد: بر اساس قانون شرکت نمایشگاه ها باید خصوصی سازی شود و دولت نمی تواند این گونه شرکت ها را حفظ کند و بهترین پیشنهاد این است که شرکت نمایشگاه ها با شرکت شهر آفتاب ادغام شوند و بخشی از سهام که زیر ۳۰ درصد است به دولت واگذار شود  و عملا به صورت تدریجی دیگر نمایشگاهی در این مکان برگزار نشود.

رییس شورای شهر تهران تاکید کرد: نمایشگاه بین المللی در طرح تفصیلی درپهنه  G۱۱۱ قرار دارد که  فضای سبز عمومی است و باید در اختیار مردم قرار گیرد.

به گزارش مهر، این هفته شهردار تهران در جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک گفته بود: هم اکنون فضای نمایشگاهی در جنوب شهر داریم که قطعا باید از ظرفیت آن استفاده کنیم. البته در بسیاری از شهرهای مطرح دنیا، فضاهایی برای برگزاری نمایشگاه در مرکز شهر وجود دارد که امکانات حمل و نقلی مناسب برای دسترسی به آن ها فراهم شده است. در تهران نیز می توانیم برای برگزاری نمایشگاه های بزرگ در شهر برنامه ریزی کنیم و اقداماتی را انجام دهیم تا خیابان های اطراف شاهد ترافیک سنگین نباشند.

وی گفت: هم اکنون با توجه به امکاناتی که در حوزه رصد ترافیک در اختیار داریم، می توانیم آمارهای دقیقی از میزان ترافیک معابر پیرامونی محل برگزاری نمایشگاه ها داشته باشیم و از این اطلاعات برای نمایشگاه های بعدی استفاده کنیم.

شهردار تهران، گزینه تعطیلی نمایشگاه بین المللی تهران را رد کرد و گفت: بنا نداریم فعالیت نمایشگاه مذکور را تعطیل کنیم چراکه این نمایشگاه بخشی از اقتصاد شهر است و می توان مشکلات پیش آمده را با برنامه ریزی و اقدامات درست حل کرد.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

محسن هاشمی: خواهش می کنم ماسک بزنید

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران گفت: آمار مسافران مترو از یک میلیون نفر عبور کرد و ا...

دفن ۷۰ فوتی کرونایی در تهران فقط در یک روز

 محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران گفت: حداقل دفنی های کرونایی در تهران ۱۹ نفر بود که ...

نصب پلاکارد برای ساختمان‌های ناایمن

زهرا نژادبهرام، عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: شهرداری باید با نصب پلاکارد ساختم...

آماری از ساختمان های ناایمن در تهران اعلام شد

 محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: بعد از حادثه پلاسکو، ۳۳ هزار ساختمان نا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news