اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 12 تیر 1399
16 آبان 1398 16 آبان 1398
12:35 12:35

تهرانی‌ها امروز در شهر تردد نکنند

امروزهمزمان با افزایش تردد خودروها و حاکم شدن جو آرام و آسمان غبارآلود، هوای اکثر مناطق تهران در شرایط ناسالم خواهد بود و در عصر این شرایط برای بسیاری نامطلوب خواهد بود.

 آلودگی هوای تهران

به گزارش سلام نو، پیش‌بینی‌های انجام ‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که امروز، پنجشنبه ۱۶ آبان ماه ۹۸، با افزایش تردد خودروها، همراه با حاکمیت جو آرام و آسمان غبارآلود، شرایط برای تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق مهیا شده و اکثر مناطق پایتخت در شرایط ناسالم قرار خواهد گرفت.

بر این اساس تداوم شرایط جوی آرام و نسبتاً پایدار در طی روز، پراکندگی آلاینده‌ها را محدود کرده و احتمال می‌رود در مناطق پرتردد، کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی بماند.

همچنین در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی غلظت ذرات معلق افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود در اکثر مناطق شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس برقرار شود.

بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با افزایش نسبی سرعت باد در نخستین ساعات روز جمعه ۱۷ آبان، انتظار می‌رود همراه با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل در ساعات صبحگاه از غلظت آلاینده‌ها (ذرات معلق) نسبت به روز قبل کاسته شود. با این ‌حال در پاره‌ای مناطق با شرایط نامطلوب کیفیت هوا به‌ویژه برای گروه‌های حساس روبه‌رو خواهیم شد. در طول روز هم با افزایش پایداری جوی و رشد ابر، تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد. هرچند که در اواخر وقت جمعه نیز با افزایش حجم ترافیک، غلظت آلاینده‌ها افزایش پیدا کرده و با کاهش سرعت باد و شرایط پایدار جوی احتمال کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد وجود خواهد داشت.

این در حالی است که نماینده دانشگاه تهران در جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوای کلان شهرها گفت: خودروسازان می‌گویند که برای کاهش آلودگی سواری دیزل از فیلتر دوده استفاده می‌کنیم، این در حالی است که ادعا می‌کنند به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانند برای خودروهای سنگین دیزل، فیلتر دوده نصب کنند و این موضوع پارادوکسی است که جواب قانع کننده‌ای برای آن ندارند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

کرونا جان یک شهردار در تهران را گرفت+عکس

حمید چوبینه، مدیرعامل شرکت شهر سالم، از درگذشت عبدالرضا داودی شهردار ناحیه ۴ منطقه ۶ ...

باد شدید در چند استان کشور می‌وزد

صادق ضیاییان کارشناس سازمان هواشناسی، از وزش باد شدید در ۹ استان کشور خبر داد و گفت: ...

ظرفیت تخت های کرونایی بیمارستان های استان تهران پر شد

 سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، اعلام کرده است که میزان بیماران کرونایی بستری د...

خیزش گرد و خاک در ۱۱ استان کشور

سازمان هواشناسی، نسبت به خیزش گرد و خاک در ۱۱ استان کشور خبر داد و اعلام کرد: این گرد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news