اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 27 آبان 1398
16 آبان 1398 16 آبان 1398
12:35 12:35

تهرانی‌ها امروز در شهر تردد نکنند

امروزهمزمان با افزایش تردد خودروها و حاکم شدن جو آرام و آسمان غبارآلود، هوای اکثر مناطق تهران در شرایط ناسالم خواهد بود و در عصر این شرایط برای بسیاری نامطلوب خواهد بود.

 آلودگی هوای تهران

به گزارش سلام نو، پیش‌بینی‌های انجام ‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که امروز، پنجشنبه ۱۶ آبان ماه ۹۸، با افزایش تردد خودروها، همراه با حاکمیت جو آرام و آسمان غبارآلود، شرایط برای تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق مهیا شده و اکثر مناطق پایتخت در شرایط ناسالم قرار خواهد گرفت.

بر این اساس تداوم شرایط جوی آرام و نسبتاً پایدار در طی روز، پراکندگی آلاینده‌ها را محدود کرده و احتمال می‌رود در مناطق پرتردد، کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی بماند.

همچنین در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی غلظت ذرات معلق افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود در اکثر مناطق شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس برقرار شود.

بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با افزایش نسبی سرعت باد در نخستین ساعات روز جمعه ۱۷ آبان، انتظار می‌رود همراه با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل در ساعات صبحگاه از غلظت آلاینده‌ها (ذرات معلق) نسبت به روز قبل کاسته شود. با این ‌حال در پاره‌ای مناطق با شرایط نامطلوب کیفیت هوا به‌ویژه برای گروه‌های حساس روبه‌رو خواهیم شد. در طول روز هم با افزایش پایداری جوی و رشد ابر، تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد. هرچند که در اواخر وقت جمعه نیز با افزایش حجم ترافیک، غلظت آلاینده‌ها افزایش پیدا کرده و با کاهش سرعت باد و شرایط پایدار جوی احتمال کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد وجود خواهد داشت.

این در حالی است که نماینده دانشگاه تهران در جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوای کلان شهرها گفت: خودروسازان می‌گویند که برای کاهش آلودگی سواری دیزل از فیلتر دوده استفاده می‌کنیم، این در حالی است که ادعا می‌کنند به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانند برای خودروهای سنگین دیزل، فیلتر دوده نصب کنند و این موضوع پارادوکسی است که جواب قانع کننده‌ای برای آن ندارند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

در تهران به 45 آمبولانس حمله و 2 پایگاه اورژانس غارت شد

جهانپور رییس مرکز اطلاع‌رسانی اورژانس تهران گفت: در پی اعتراضات دیروز تهران 45 آمبولا...

هوای تهران فردا باز هم آلوده می‌شود

حسین شهبازی، سرپرست معاونت فنی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در مصاحبه ای تاکید کرده دو...

برف تهران 2000 تصادف به جا گذاشت

2000 تصادف رانندگی در روز برفی تهران گزارش شده است. با توجه به تعطیلی مدارس  ترافیک د...

تهران فردا برفی می‌شود

طبق اعلام سازمان هواشناسی بارش برف در تهران از فردا آغاز می‌شود و نواحی مرکز و جنوب ک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news