اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 14 تیر 1399
16 آبان 1398 16 آبان 1398
13:20 13:20
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح:

عده‌ای در میدان ‌های عراق برای ماندن مردم پول پخش می‌کنند

سرلشکر محمدحسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اظهار اینکه دشمن در عراق و لبنان تلاش دارد  پایه‌های حکومت‌های مردمی را متزلزل کند گفت: هدف دشمن قدرت گرفتن آمریکا است. آمریکا با توسعه فساد و ترویج پول بین مردم می‌خواهد آنها را در میدان نگه دارد.

پشت پرده ناآرامی‌ها در عراق از زبان رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

به گزارش سلام نو، سرلشکر محمدحسین باقری پیش از ظهر امروز در سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان با عنوان "عهد سربازی" که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: 9 ربیع‌الاول روزی بزرگ و سرآغاز ولایت و امامت امام زمان(عج) است.

وی با تأکید بر اینکه 9 ربیع‌الاول نقطه عطفی در تاریخ بشر محسوب می‌شود،ادامه داد: این مراسم عهد بستن با امام زمان(عج) است که همه دستورات الهی را تبعیت می‌کنیم و خود را برای سربازی و پادررکاب بودن را عمل می‌کنیم و اگر دوران ظهور را درک کنیم جان و مال و فرزند و آبرو را در کف اخلاص می‌گذاریم.

بخش هایی از اظهارات سرلشکر محمدحسین باقری را در ادامه می خوانید:

* مسلمانان هنگامی‌که اسلام را پذیرفتند با امام عهد بستند و روز غدیر با ولایت امیرالمومنین(ع) عهد بستند ولی به این عهد باقی نماندند، کمتر از یک سال از رحلت پیامبر(ص) خیانت‌کارانی مسیر تاریخ را تغییر داده و مسلمانان غیر از اندکی سکوت کردند و مطامع دنیا چشم آن‌ها را کور کرد.

*اگر مسلمانان در عهد خود در غدیر باقی می‌ماندند و در کنار اباعبدالله (ع)در نهضت عاشورا حضور پیدا می‌کردند مسیر تاریخ تغییر می‌کرد و ظلم و ستم به ملت‌های اسلامی روا نمی‌شد.

* اگر در تاریخ عده‌ای با خلف وعده سبب انحراف در تاریخ شدند نسل امروز و نسل‌های آینده در عهد خود ایستادگی می‌کنند، این مراسم نشان می‌دهد که ایستادند و از آرمان الهی و مقدس نظام اسلامی دفاع می‌کنند.

* ملت ایران با همه سختی و فشارها در این 40 سال امتحان خود را به‌خوبی پس داده است،از روزی که انقلاب اسلامی پیروز شد ملت ایران در دوران دفاع مقدس و تهدید و فشارهای دشمن، مبارزه با تروریست و تهدیدهای آمریکای جنایتکار نشان داد از هیچ تهدید و فشار و جنگی واهمه نداشته و میدان را خالی نمی‌کند و پشت رهبر صف در صف و سلاح و قرآن در دست ایستادگی کرده و از آرمان‌هایشان دفاع می‌کنند.

انتظار فرج به معنای جهاد و مبارزه با ظلم است

* انتظار فرج به معنای امید و کار، تلاش و جهاد و مبارزه با ظلم است و میدان‌های مجاهدت امتحانی است تا مشخص شود سربازان امام زمان(عج) چه افراد و چه تعداد هستند و کدام مسلمان و شیعه به عهدش ایستاده ویا صرفاً حرف زده و موقع عمل مخفی‌شده است.

* باید با عمل به دستورات اسلام و بصیرت و آگاهی و روشن‌بینی زمینه ظهور را آماده کرد، منتظران ظهور به بیان رهبری در آماده‌باش دائمی هستند و شخص منتظر شمشیر و سلاح و لباس رزمش آماده بوده و در آمادگی کامل به سر می‌برد و منتظر است ندای امام زمان (عج)و نائب ایشان را بشنود و در میدان حاضر شود.

نسل جوان رسالت مهمی برای زمینه‌سازی ظهور دارد

*مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم تأکید کردند که نسل جوان باید خود را برای نقش‌آفرینی و زمینه‌سازی ظهور آماده کند، در این بیانیه مسیر راهبردی انقلاب اسلامی توسط مقام معظم رهبری ترسیم‌شده و هدف و مسیر  شفاف و قطعی است و امید در اوج و پیروزی قطعی قرار دارد.

* سلاح دشمن با جبهه حق قابل‌مقایسه نیست ولی جرات نمی‌کنند چشم چپی به‌نظام اسلامی داشته باشند، اراده و قدرت الهی نقطه تاریک کننده دل دشمن است و باید با تبعیت از رهبری این قدرت را حفظ و ارتقا دهیم.

آمریکا تلاش می‌کند حکومت مدنظرش در عراق به مسئولیت برسد

* دشمن در عراق و لبنان موج‌سواری کرده و تلاش می‌کند پایه‌های حکومت‌های مردم را متزلزل کرده و حکومت‌های موردحمایت آمریکا در این کشور به مسئولیت برسند، آمریکا تلاش می‌کند با توسعه فساد و ترویج پول مردم را در میدان نگه دارد،حکومت عراق و لبنان مشکلات جامعه خود را رفع کرده و به فقیران و مستمندان بپردازند و امنیت کشورشان را تأمین کنند.

* ملت عراق در اربعین نشان داد که دارای چه روحیه‌ای است و حماسه اربعین را خلق کرد، ملت ایران در کنار عراق در راهپیمایی اربعین یک‌بار دیگر عهد خود را به امام حسین(ع) نشان داد.

* باید با بصیرت و مراقبت نسبت به تحرکات دشمن و دعا برای ظهور امام زمان(عج) کشور نمونه‌ای داشته باشیم و دشمنان را ناامیدتر کرده و خداوند مقدر بفرماید که نسل موجود ظهور امام زمان(عج) را شاهد باشد و همه ما از سربازان حضرت ولی‌عصر(عج) باشیم.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

آمریکا مانع اعطای وام صندوق بین‌المللی پول به ایران شد

نیکی هیلی اعلام کرد اعطای وام به ایران انجام نخواهد شد.

امنیت منطقه با اطاعت از آمریکا تامین نمی‌شود

سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد زمان آن فرا رسیده کشورهایی که بیش از...

مشکلات ونزوئلا با واردات سوخت از ایران کم نمی‌شود

رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد با وارد کردن سوخت از ایران کمبودهای...

تخت‌روانچی: تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران مردود است

مجید تخت‌روانچی، نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: قطعنامه پیشنهادی آمریکا ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news