اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 21 تیر 1399
16 آبان 1398 16 آبان 1398
15:50 15:50

نقش‌آفرینی جیمز دین در سینما بعد از مرگ!

جیمز دین هنرپیشه سابق هالیوود که در یک حادثه فوت کرده است قرار است در فیلم «در جستجوی جک» به وسیله تکنولوژی CGI نقش‌آفرینی کند.

به گزارش سلام نو، جیمز دین هنرپیشه سابق هالیوود که ۶۰ سال پیش بر اثر سانحه رانندگی درگذشته قرار است بار دیگر به سالن های سینما بازگردد و به لطف تکنولوژی CGI در فیلم تازه ای نقش آفرینی کند.

ماجرای این فیلم که «در جستجوی جک» نام دارد در دوران جنگ ویتنام رخ می دهد و به موضوع ده هزار سگ نظامی آمریکا مربوط می شود که در پایان این جنگ در ویتنام رها شدند.

البته جیمز دین نقش اول این فیلم را بازی نمی کند اما قرار است به ایفای نقش کاراکتری به نام روگان بپردازد که دومین شخصیت مهم فیلم است. در جستجوی جک اولین فیلمی خواهد بود که جیمز دین از سال ۱۹۵۶ و بازی در فیلم Giant در آن حضور خواهد داشت. جیمز دین همچنین در نقش جیم استارک نیز در فیلم به یادماندنی شورش بدون دلیل ( Rebel Without a Cause) نیز حضور داشته است.

جیمز دین

مجیک سیتی فیلمز (همان شرکتی که تولید فیلم در جستجوی جک را بر عهده دارد) حق استفاده از تصویر جیمز را از خانواده وی دریافت کرده است و طبق اعلام سخنگوی این شرکت، هدف از ساخت این فیلم باز آفرینی تصویر واقع گرایانه از جیمز دین است. برای این منظور آنها با استودیویی کانادایی افکت های تصویری Imagine Engine و شرکت MOI Worldwide در آفریقای جنوبی وارد همکاری شده اند. قرار است که در این فیلم بدن دین تماما با استفاده از تکنولوژی CGI باز آفرینی شود و بازیگر دیگری نیز دوبله صدای او را بر عهده خواهد داشت.

آنتون ارنست از کارگردانان این فیلم در این رابطه گفت:

ما پستی ها و بلندیهای خلق کاراکتر روگان را بررسی کردیم که البته پیچیدگی های شخصیتی خاص خود را دارد و بعد از ماه ها تحقیق و بررسی تصمیم گرفتیم که از جیمز دین استفاده کنیم.

با در نظر داشتن اینکه هم اکنون هزاران هنرپیشه زنده وجود دارند که از عهده اجرای این نقش بر می آیند نمی توان دریافت که هدف تولید کنندگان فیلم در جستجوی جک از این کار دقیقا چه بوده اما لازم است اشاره کنیم که دریافت حق استفاده از چهره بازیگران متوفی و استفاده از آنها برای بازآفرینی به کمک تکنولوژی CGI چندان تازگی ندارد و پیشتر در Furious 7 و Rogue One: A Star Wars Story هم از این تکنیک استفاده شده.

/دیجیاتو

اخبار مرتبط

icon news

نوشیدن آب گاهی منجر به مرگ می شود!

نوشیدن آب اگر بسیار سریع‌تر از عملکرد کلیه‌ها صورت بگیرد، باعث بر هم خوردن تعادل الکت...

ارتباط افزایش طول عمر با تعداد قدم های روزانه

بر اساس آخرین تحقیقات با افزایش تعداد قدم های روزانه در سنین بالای چهل سالگی احتمال م...

تاثیر تغییر اقلیم روی جان سخت ترین موجود کره زمین

خرس آبی یا تاردیگراد، که موجود نامیرا نامیده می شود می تواند سال ها بدون غذا به حیات ...

چرا برخی ورزشکاران زود می‌میرند؟

مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی در میان بازیکنان فوتبال شایع‌تر است که می‌ت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news