اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 27 آبان 1398
16 آبان 1398 16 آبان 1398
18:18 18:18

قیمت طلای جهانی نزولی شد

امروز پنج شنبه، قیمت فلز زرد در پی خبرهای مثبت از مذاکرات تجاری چین و آمریکا بیش از ۷ دلار کاهش داشت.

ریزش قیمت طلای جهانی

به گزارش سلام نو، امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۷.۳ دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت ۱۴۸۳ دلار معامله شد. قیمت طلا امروز در کمترین زمان ۱۴۸۰.۳ دلار و در بیشترین زمان ۱۴۹۲.۹ دلار به فروش رفت.

قیمت این فلز گرانبها امروز در مقایسه با یک ماه گذشته ۲۲ دلار کاهش داشت، اما نسبت به یک سال گذشته ۲۵۷ دلار با افزایش همراه شد.

در گروه سایر فلزات گرانبها هم، نقره با کاهش ۱۰ سنتی هر اونس به قیمت ۱۷.۵ دلار معامله شد. فلز پلاتینوم یک دلار کاهش داشت اما فلز پالادیوم ۴ دلار با افزایش همراه شد.

خبرگزاری رویترز نوشت: امروز قیمت طلا در بازارهای جهانی تحت تاثیر سیگنال‌های مثبت بهبود مذاکرات تجاری چین و آمریکا کاهش یافت. زمانی که سرمایه‌گذاران خبرهای مثبتی از بهبود اقتصاد می‌شنوند، سرمایه‌گذاری از سمت طلا منحرف می‌شود. سرمایه‌گذاران معمولا فلز زرد را به عنوان یک منطقه امن سرمایه‌گذاری می‌دانند.

وزیر بازرگانی چین امروز اعلام کرد: «دو کشور چین و آمریکا برای لغو تعرفه‌ها در فازهای مختلف به توافق رسیده‌اند.»

لاکمن تحلیل‌گر FXTM گفت: خبر بهبود روابط تجاری چین و آمریکا هیجان‌انگیز است و تا حدود زیادی می‌تواند سرمایه‌گذاری روی دارایی‌های امن مانند طلا را کاهش دهد.

بر اساس این گزارش طبق این توافق بسیار محتمل است که آمریکا تعرفه‌هایی را که قرار بود ۱۵ دسامبر روی کالاهایی نظیر موبایل، لپ‌تاپ، کامپیوتر و اسباب‌بازی به ارزش ۱۵۶ میلیارد دلار اعمال کند را لغو کند.

تعرفه‌های متقابلی که طی ۱۶ ماه گذشته بین دو کشور چین و آمریکا رد و بدل شده، اقتصاد دو کشور را تضعیف کرده و نگرانی‌هایی را در باره کاهش رشد اقتصاد جهانی ایجاد کرده است، به‌طوری‌که این نگرانی‌ها قیمت طلای جهانی را که از نظر سرمایه‌گذاران منطقه امن سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود را ۱۶ درصد تنها در سال جاری افزایش داده است.

واندانا بارتی، تحلیل‌گر کالاهای اساسی گفت: در صورتی که گفت‌وگوهای تجاری به سمت مثبت‌تری پیش برود، قیمت فلز زرد کاهش بیشتری خواهد داشت. اگر قیمت به کمتر از ۱۴۸۰ دلار در هر اونس برسد، قیمت تا ۱۴۶۵ دلار در هر اونس نیز پایین خواهد رفت./ فارس

اخبار مرتبط

icon news

کاهش سه دلاری قیمت طلای جهانی

خبرگزاری رویترز گزارش کرد که قیمت طلا در بازارهای جهانی با خوش بینی برای پایان جنگ تج...

طلا به کف ۳ ماهه رسید /بدترین سقوط هفتگی ۳ ساله فلز زرد

بهای فلز زرد در جریان معاملات بازارهای دنیا، به کمترین ترین سطح ۳ ماهه خود سقوط کرد و...

سکه و طلا در مسیر نزولی

امروز شنبه، برای چندمین هفته متوالی بازار طلا و سکه با ریزش قیمت‌ ها همراه شد تا بعد ...

طلا و سکه ارزان شد

امروز چهارشنبه در بازار تهران قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با کاهش قیمت همراه بود...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news