اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 27 آبان 1398
17 آبان 1398 17 آبان 1398
10:45 10:45

بارش باران در 9 استان ایران آغاز می شود

سازمان هواشناسی از بارش باران ۲ روزه در ۹ استان و جزایر خلیج فارس خبر داد و اعلام کرد:‌ هفته آینده در شهرهای صنعتی نیمه شمالی غلظت آلاینده‌ ها افزایش می‌ یابد.

۹ استان بارانی می‌شود

به گزارش سلام نو، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی کشور طی هفته آینده در اکثر مناطق نیمه شمالی کشور جوی آرام و پایدار حاکم خواهد بود.

امروز در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، برخی مناطق استان‌های فارس، اصفهان،‌ یزد، جنوب خوزستان، بوشهر، غرب کرمان،‌ هرمزگان و شنبه در جنوب و شرق فارس، جنوب و غرب یزد، بوشهر، هرمزگان، کرمان و جزایر خلیج فارس رشد ابر، رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی شده است.

سازمان هواشناسی همین وضعیت را برای روز یکشنبه در جزایر مرکزی و شرقی خلیج فارس، جنوب کرمان، فارس، بوشهر و هرمزگان پیش بینی کرده است. شدت این بارش‌ها اوایل شب جمعه تا اواخر شنبه در استان‌های هرمزگان، جنوب کرمان و فارس است.

روز دوشنبه اکثر مناطق کشور آسمان صاف خواهند داشت و در سیستان و بلوچستان و کرمان وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی اعلام کرده با توجه به پایداری هوا در طول هفته آینده برای شهرهای صنعتی و پر جمعیت واقع در نیمه شمالی کشور افزایش غلظت آلاینده‌ها، غبار محلی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود.

شنبه و یکشنبه شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود، ضمن این‌که از روز یکشنبه هفته آینده تا روز سه شنبه در جنوب شرق کشور کاهش ۳ تا ۵ درجه‌ای دما پیش بینی شده است./ تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

فردا مدارس تهران تعطیل است

فردا یک‌ شنبه، با اعلام استاندار تهران به علت بارش برف مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه او...

آغاز بارش های پراکنده از عصر جمعه

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با اشاره به آغاز بارش ها از دو روز دیگر گفت: تعم...

خبر خوش برای تهرانی ها؛ باران در راه است

کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی، از بارش باران در تهران از بعدازظهر جمعه خبر داد و...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news