اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 خرداد 1399
17 آبان 1398 17 آبان 1398
17:21 17:21

اسکان اضطراری زلزله زدگان در «ورنکش»

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله‌ زدگان استان آذربایجان شرقی گفت: 60 دستگاه اسکان اضطراری در مدرسه روستای ورنکش ایجاد شده است. 

ایجاد اردوگاه اسکان اضطراری در «ورنکش»

به گزارش سلام نو، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله‌زدگان استان آذربایجان شرقی، اظهار داشت: تاکنون 348 نفر در این زلزله دچار مصدومیت شدند که 65 نفر از آنها در زیر آوار مصدوم شده و 290 نفر نیز بر اثر ترس از زلزله دچار مصدومیت شدند؛ ضمن اینکه 5 نفر نیز از اهالی روستای ورنکش شهر میانه در این زلزله جان با ختند .

وی ادامه داد: تا ساعت 12 ظهر امروز 78 روستا توسط نیروهای ارزیاب، ارزیابی شدند که براساس آن 400 باب منزل مسکونی آسیب دیده اسن؛ ضمن اینکه 17 روستا در این زلزله دچار آسیب شده و 7 روستا نیاز به اسکان اضطراری داشتند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر اضافه کرد: روستاهای ورنکش ، بالسین ، گاوبنه رود، شورابیل سراب، مینعلی ، بر اثر زلزله آسیب دیدند؛ ضمن اینکه 1100 خانوار نیاز به اسکان اضطراری داشتند.

سلیمی با بیان اینکه تیم‌های عملیاتی ارزیاب به شهرهای آذربایجان شرقی اعزام شده است، گفت: تیم‌های ارزیابی نیز از استان‌های زنجان و آذربایجان غربی به مناطق مختلف استان آذربایجان شرقی اعزام شدند.

وی یادآور شد: 60 دستگاه اسکان اضطراری در مدرسه روستای ورنکش ایجاد شده است.

سلیمی با اشاره به اقلام توزیعی سازمان امداد و نجات بین زلزله‌زدگان در آذربایجان شرقی، خا طرنشان کرد: 455 دستگاه چادر، 365 شعله چراغ والور ، 2075 تخته پتو و 3700 کیلو نایلون پوششی بین زلزله‌زدگان این مناطق توزیع شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر افزود: علی‌اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال‌احمر در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات حضور داشته و ارتباط با استان‌ آذربایجان شرقی و استان‌های معین وجود دارد./ فارس

اخبار مرتبط

icon news

زلزله زدگان تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفتند

معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای وزارت رفاه از برقراری بیمه بیکاری برای زلزله زدگان ...

دام هایی که در زلزله آذربایجان تلف شدند +فیلم

زلزله شدید در استان آذربایجان شرقی آسیب و خسارات جدی به احشام روستاییان هموطن مان در ...

زلزله از شمال تا جنوب ایران را لرزاند

به گفته مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی متاسفانه 4 تن از هموطنانمان در ...

بیشترین خسارت زلزله آذربایجان به 7 روستا وارد شد + فیلم

طبق اعلام اورژانس کشور هفت روستا بیشترین خسارت را در زلزله آذربایجان دیده اند و تاکنو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news