اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
17 آبان 1398 17 آبان 1398
18:58 18:58

جزئیاتی از کار امداد و نجات زلزله

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات با بیان جزئیاتی از زلزله شمال غرب کشور ضمن اعلام به اتمام رسیدن عملیات امداد و نجات فوت شدگان زلزله اخیر را 5 نفر خواند.

کار امداد و نجات زلزله تمام شد/ جانباختگان همان ۵ نفر

رئیس سازمان امداد و نجات، گفت: کار امداد و نجات تمام شده و فکر نمی کنیم آمار جان باختگان افزایش پیدا کند و همان ۵ نفرند که اعلام شد.

به گزارش سلام نو به نقل از مهر، مرتضی  سلیمی، در گفتگو با یکی از شبکه های خبری سیما درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله‌زدگان استان آذربایجان شرقی، اظهار داشت: کار امداد و نجات تمام شده و تاکنون ۳۴۸ نفر در این زلزله دچار مصدومیت شدند که ۶۵ نفر از آن‌ها در زیر آوار مصدوم شده و ۲۹۰ نفر نیز بر اثر ترس و ازدحام دچار مصدومیت شدند؛ ضمن اینکه ۵ نفر نیز از اهالی روستای ورنکش شهر میانه در این زلزله جان باختند.

وی ادامه داد: ارزیابی روستاها تمام شده و ۳۴ تیم عملیاتی در منطقه فعال اند و با کمک ۲ فروند بالگرد از ۸ صبح کار ارزیابی را انجام دادند

سلیمی با بیان اینکه اولویت ما بحث نجات بود، اما همزمان کار اسکان اضطراری هم انجام گرفت افزود: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که حدود ۱۱۰۰ خانوار احتمالا نیاز به اسکان اضطراری داشته باشند که بیشتر در ۱۷ روستایی هستند که در این زلزله دچار آسیب شده اند.

رئیس سازمان امداد و نجات، اضافه کرد: ۷ روستای ورنکش، بالسین، گاوبنه رود، شورابیل سراب، مینعلی، بر اثر زلزله بین ۳۰ تا ۷۰ درصد تخریب شده اند که مظمئنا نیاز به اسکان بیشتری خواهند داشت.

سلیمی با اشاره به اقلام توزیعی سازمان امداد و نجات بین زلزله‌زدگان گفت: تا ساعت ۱۶، ۴۵۵ خانوار اسکان اضطراری شده اند و بین آنها ۱۲۴۲ بسته غذایی و ۲۳۷۰ تخته پتو و ۴۴۰ ست ظروف و ۴۲۰ چراغ والور توزیع شده که همکاران شرکت ملی پخش هم نفت مورد نیاز چراغ‌ها را تامین کرده اند.

وی گفت: مطمئنا امشب ما در کنار خانواده‌های آسیب دیده خواهیم بود و همکاران و عوامل امدادی بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته را بین آسیب دیدگان توزیع خواهند کرد.

اخبار مرتبط

icon news

آخرین اخبار از خسارت زلزله ۵.۱ لرستان

مرتضی سلیمی، رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: ۲ گروه ارزیاب هلال‌احمر به...

وقوع سیل در 16 استان کشور/ به ١٠٥٢ نفر امدادرسانی شد

 مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات، از وقوع سیل در 16 استان کشور خبر داد و گفت: در...

گزارش سازمان امداد و نجات از گرفتاری مردم در برف و کولاک

 مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات، از امداد رسانی به 48 هزار نفر در برف و کولاک ه...

آخرین وضعیت امدادرسانی به مردم گرفتار در برف و کولاک

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات گفت: 21 استان کشور متاثر از برف و کولاک هستند و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news