اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
18 آبان 1398 18 آبان 1398
08:35 08:35

عامل بمب‌گذار در هواپیمای روسیه در مصر مشخص شد

طبق اعلام اتحادیه رادیو و تلویزیون دانمارک، محمد ریحان الشیخ معروف به  باسل حسن، عامل بمب‌گذاری در هواپیمای روسیه بوده است.

هویت عامل انفجار هواپیمای روسیه در مصر مشخص شد"+ تصویر

به گزارش سلام نو، منابع رسانه‌ای دانمارک اعلام کردند که مظنون به بمب‌گذاری در یک هواپیمای روسی در سال 2015 بر فراز سینای مصر شهروند دانمارکی است.

اتحادیه رادیو و تلویزیون دانمارک، عصر دیروز گزارش داد که مظنون به بمب‌گذاری در یک هواپیمای روسیه در سال ۲۰۱۵ بر فراز سینای مصر «باسل حسن» شهروند دانمارکی لبنانی‌تبار است.

طبق گزارش رسانه‌های دانمارکی، روزنامه‌نگاران دانمارکی از طریق تحقیق درباره «خالد خیاط» شهروند استرالیا، که متهم به طراحی حمله تروریستی در پرواز بین سیدنی و دبی بود، به اطلاعاتی دست یافته‌اند.

خیاط در جریان اعترافات گفته است: «همچنین یک هواپیما در مصر منفجر شد و همین افراد( خیاط و حسن) پشت این عملیات بودند و او پیشنهاد داد همان شیوه برای اجرای دو حمله دیگر استفاده شود.»

باسل حسن، که نام کامل وی «محمد ریحان الشیخ» است، در سال ۱۹۸۷ در دانمارک متولد شد و تابعیت دانمارکی دارد. او فارغ التحصیل دانشکده مهندسی است.

sinai-1

در اکتبر ۲۰۱۵ رسانه ها از سقوط یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۱ مسافربری روسیه در صحرای سینا مصر با ۲۲۴ سرنشین خبر دادند که ۲۳ دقیقه پس از برخاستن از فرودگاه «شرم الشیخ» در سینای مصر و در حالی که عازم «سن پترزبورگ» در روسیه بود، ارتباط آن با برج‌های مراقبت قطع می‌شود و مدتی بعد لاشه آن در صحرای سینا یافت می‌شود. تا در اثر آن همه سرنشینان هواپیما که اغلب روسی بودند، کشته شوند.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

سقوط ایرباس ایرانی در خلیج فارس؛ سی و یک سال بعد+فیلم

آمریکا نه تنها مسئولیت حادثه شرم آور سرنگون کردن ایرباس ایران را نپذیرفت بلکه به ویلی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news