اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 27 آبان 1398
18 آبان 1398 18 آبان 1398
10:08 10:08

استقرار جوی آرام تا پایان هفته

صادق ضیائیان کارشناس هواشناس،ی با اشاره به پایداری جو آرام در کشور تا پایان هفته گفت: برای شهرهای صنعتی و پرجمعیت کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

آلودگی هوای  مشهد

به گزارش سلام نو، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به پایداری جو در بیشتر مناطق کشور تا پایان هفته، گفت: از این‌رو افزایش غلظت آلاینده‌ها در برخی شهرها دور از انتظار نیست.

صادق ضیائیان، با بیان این‌که براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی تا پایان هفته در قالب مناطق واقع در نیمه شمالی کشور جوی آرام و پایدار حاکم است، اظهار کرد: از این رو در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌ها، غبار محلی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: طی امروز (۱۸ آبان‌ماه) در برخی نقاط استان‌های فارس، بوشهر، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، غرب یزد، جنوب اصفهان، جزایر واقع در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و فردا (۱۹ آبان‌ماه) در برخی نقاط هرمزگان، سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان، جنوب فارس، جنوب بوشهر و جزایر واقع در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز، رگبار رعد و برق و گاهی وزش باد شدید و موقت پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که شدت بارش طی امروز در هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب و شرق فارس است، گفت: طی روز دوشنبه (۲۰ آبان‌ماه) در سیستان و بلوچستان بارش پراکنده و در نوار شرقی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیائیان طی امروز و فردا شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

وی در پایان درباره‌ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا و پس فردا (۱۹ و ۲۰ آبان ماه) صاف همراه با غبار محلی و در بعضی ساعات غبارآلود با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تداوم بارش ها در کشور تا پایان هفته

صادق ضیاییان کارشناس هواشناسی از کاهش دما تا 12 درجه در برخی نقاط کشور خبر داد و گفت:...

هوای تهران سالم است

هوای پایتخت در حال حاضر سالم است و شاخص کیففیت روی عدد 76 قرار دارد. تهران از ابتدای ...

هوای تهران فردا باز هم آلوده می‌شود

حسین شهبازی، سرپرست معاونت فنی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در مصاحبه ای تاکید کرده دو...

برف تهران 2000 تصادف به جا گذاشت

2000 تصادف رانندگی در روز برفی تهران گزارش شده است. با توجه به تعطیلی مدارس  ترافیک د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news