اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 27 آبان 1398
18 آبان 1398 18 آبان 1398
10:32 10:32

کارت شناسایی برق چیست؟

هادی مدقق مدیر کل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر گفت: کارت شناسایی برق که در ماه های آینده ارائه می شود مثل یک کارت است که مشترکان هر جا مراجعه کنند بتوانند قبض خود را پرداخت کنند.

قبض برق.jpg

به گزارش سلام نو، مدیر کل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر از ارائه کارت شناسایی برق که روی آن شناسه ١٣ رقمی برق مشترکان درج شده است، به این مشترکان در سراسر کشور خبر داد.

هادی مدقق با اشاره به روش‌های مختلف پرداخت قبض برق، اظهار کرد: یکی از برنامه‌ها، معرفی روش‌های مختلفی بود که مشترکان می‌توانستند پس از حذف قبوض کاغذی برق، وجه قبض خود را پرداخت کنند و روش‌هایی برای افرادی که گوشی هوشمند دارند، پیش‌بینی شده بود. صاحبان این تلفن‌های همراه می‌توانند از طریق وب‌سایت، اپ‌های مختلف و... قبض خود را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: افرادی که گوشی هوشمند ندارند می‌توانند از طریق USSD قبض خود را پرداخت کنند. اما افرادی که هیچ نوع گوشی ندارند، باید شناسه قبض خود را که پیش از این در قبوض کاغذی درج می‌شد، داشته باشند. برای این‌که این افراد بتوانند چه از طریق تلفن ثابت و چه از طریق خودپرداز پرداخت کنند، تصمیم گرفتیم به همه مشترکان کارت شناسایی برق داده شود که شناسه دقیق خود را داشته باشند.

مدیر کل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر تاکید کرد: درواقع هدف این است مشترکان شناسه قبض خود را مانند یک کارت مثل دیگر کارت‌ها در اختیار داشته باشند که هرجا مراجعه کردند، بتوانند قبض خود را پرداخت کنند.

مدقق با بیان این‌که طرح ارائه کارت شناسایی برق از برنامه‌های ماه آینده است، اظهار کرد: طرح به صورت سراسری در کشور اجرا می‌شود و هزینه آن از مشترک گرفته نمی‌شود.

بر اساس این گزارش، قبوض کاغذی برق از ابتدای مهرماه حذف شد و مشترکان پس از آن اطلاعات قبض خود را از طریق پیامک دریافت می‌کنند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

صرفه‌جویی ۱۴۴۰ میلیارد تومانی با حذف قبوض کاغذی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سال گذشته اعلام کرد که با حذف قبوض کاغذی می توانیم تا ...

نحوه محاسبه بهای برق مشترکان کم مصرف

مشترکانی که میزان مصرف برق آنها کمتر از میزان الگوی مصرف باشد و در بازه زمانی خرداد ت...

دو هزار دانش آموز مشهدی از عواید حذف قبض برق هدیه گرفتند

 دو هزار بسته اقلام تحصیلی مورد نیاز دانش آموزان مشهدی از محل حذف قبض های کاغذی برق و...

تهرانی‌ها قبض‌ برق را الکترونیکی پرداخت کنند

پایتخت‌نشینان از نیمه شهریور امسال دیگر قبض‌های کاغذی برق دریافت نخواهند کرد و باید ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news