اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 24 تیر 1399
18 آبان 1398 18 آبان 1398
10:32 10:32

کارت شناسایی برق چیست؟

هادی مدقق مدیر کل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر گفت: کارت شناسایی برق که در ماه های آینده ارائه می شود مثل یک کارت است که مشترکان هر جا مراجعه کنند بتوانند قبض خود را پرداخت کنند.

قبض برق.jpg

به گزارش سلام نو، مدیر کل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر از ارائه کارت شناسایی برق که روی آن شناسه ١٣ رقمی برق مشترکان درج شده است، به این مشترکان در سراسر کشور خبر داد.

هادی مدقق با اشاره به روش‌های مختلف پرداخت قبض برق، اظهار کرد: یکی از برنامه‌ها، معرفی روش‌های مختلفی بود که مشترکان می‌توانستند پس از حذف قبوض کاغذی برق، وجه قبض خود را پرداخت کنند و روش‌هایی برای افرادی که گوشی هوشمند دارند، پیش‌بینی شده بود. صاحبان این تلفن‌های همراه می‌توانند از طریق وب‌سایت، اپ‌های مختلف و... قبض خود را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: افرادی که گوشی هوشمند ندارند می‌توانند از طریق USSD قبض خود را پرداخت کنند. اما افرادی که هیچ نوع گوشی ندارند، باید شناسه قبض خود را که پیش از این در قبوض کاغذی درج می‌شد، داشته باشند. برای این‌که این افراد بتوانند چه از طریق تلفن ثابت و چه از طریق خودپرداز پرداخت کنند، تصمیم گرفتیم به همه مشترکان کارت شناسایی برق داده شود که شناسه دقیق خود را داشته باشند.

مدیر کل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر تاکید کرد: درواقع هدف این است مشترکان شناسه قبض خود را مانند یک کارت مثل دیگر کارت‌ها در اختیار داشته باشند که هرجا مراجعه کردند، بتوانند قبض خود را پرداخت کنند.

مدقق با بیان این‌که طرح ارائه کارت شناسایی برق از برنامه‌های ماه آینده است، اظهار کرد: طرح به صورت سراسری در کشور اجرا می‌شود و هزینه آن از مشترک گرفته نمی‌شود.

بر اساس این گزارش، قبوض کاغذی برق از ابتدای مهرماه حذف شد و مشترکان پس از آن اطلاعات قبض خود را از طریق پیامک دریافت می‌کنند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

هشدار قطع برق برای برخی مشترکین

مصطفی رجبی‌مشهدی، سخنگوی صنعت برق گفت: مهلت کرونایی پرداخت قبوض تمام شد اما برخی مشتر...

وزارت نیرو: پایتخت نشینان قبض برق را پرداخت کنند

احمدرضا مقصودی مدیر دفتر راهبری فروش انرژی و وصول مطالبات شرکت توزیع نیروی برق تهران،...

نحوه محاسبه پاداش کم مصرفی برق/چطور قبض برق را رایگان کنیم؟

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور گفت: نحوه محاسبه پاداش برق به این صورت است که ...

افزایش چراغ خاموش قیمت برق صحت دارد؟

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق گفت: قبض برق کاغذی از مهرماه سال ۹۸ حذف شده است اما...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news