اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 24 آبان 1398
18 آبان 1398 18 آبان 1398
11:52 11:52

کشف انواع کالاهای ممنوعه در کردستان

سردار کیومرث شیخی فرمانده مرزبانی کردستان از دستگیری 42 قاچاقچی و توقیف 38 خودرو در یک ماه اخیر در کردستان خبر داد و گفت: ارزش کالاهای ممنوعه کشف شده 54 میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش سلام نو، فرمانده مرزبانی کردستان از کشف ۵۴ میلیارد ریال انواع کالای قاچاق طی یک ماه گذشته، در کرزهای کردستان خبر داد.

سردار کیومرث شیخی اظهار کرد: در راستای کنترل مرزها و به منظور جلوگیری از ورود کالای قاچاق به کشور، مرزبانان استان کردستان طی یک ماه در چندین عملیات دقیق و برنامه‌ریزی شده، مقادیر قابل توجهی کالای ممنوعه و قاچاق کشف کردند.

وی افزود: مرزبانان استان کردستان در این عملیات‌ها موفق شدند ۷۴ هزار و ۹۶۰ پاکت سیگار خارجی، ۳۰۳ هزار و ۸۹۴ قلم داروی قاچاق، ۴۰۸ دستگاه گوشی تلفن همراه و تبلت خارجی، شش هزار و ۹۸۰ ثوب البسه خارجی و ۳۶ هزار و ۵۶۶ لیتر سوخت را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی کردستان با اشاره به اینکه در این راستا ۴۲ قاچاقچی دستگیر و ۳۸ وسیله نقلیه نیز توقیف شد، اضافه کرد: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را حدود ۵۴ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

وی یادآور شد:‌ مرزبانان در سراسر مرزهای استان کردستان برای مقابله با قاچاق کالا، پوشش خلاهای مرزی و بحث انسداد مرز را در طول نوار مرزی با جدیت در دستور کار خود قرار داده و با ارائه خدمت شبانه‌روزی در نقاط صفر مرزی، تمام توان خود را برای مقابله با ورود و خروج کالای ممنوعه از مبادی غیررسمی به کار می‌گیرند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

کشف 4 خودرو کالای قاچاق در تهران

محمد علی اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران، از کشف 4 خودروی حامل انواع کالای قاچاق ...

کشف ۲ کامیون کالای قاچاق در بوشهر

سرهنگ حیدر سوسنی جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر از کشف 2 کامیون کالای قاچاق به ار...

کشف ۸ میلیارد کالای قاچاق از یک وانت

 سرهنگ "نعمت اله علیپور" معاون مبارزه با جرایم اقتصادی پایتخت از کشف یک وانت لوازم آش...

شهربازی ها در کردستان به حکم قضایی پلمب شدند

ژیلا یزدانی مدیرکل استاندارد استان کردستان گفت: به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی و نبود...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news